Az ellenzéki pártelnökök többségi döntéssel elutasították az egykori DK-tag Katanics Sándor nyilvántartásba vételét, aki civilként, a Momentum támogatásával indult volna az előválasztáson.
Az ellenzéki pártelnökök többségi döntéssel elutasították az egykori DK-tag Katanics Sándor nyilvántartásba vételét, aki civilként, a Momentum támogatásával indult volna az előválasztáson.
Katanics korábban a DK tagja volt, de a Momentum közleménye szerint kilépett a pártból és civilként adta be regisztrációját az előválasztásra.
„Az Országos Előválasztási Bizottság nyilvántartásba vette a jelöltet, de a DK már itt jelezte, hogy fellebbez majd és a pártelnökök elé viszi a kérdést – az előválasztás szabályai erre ugyanis lehetőséget adnak”
– írják.
Az ellenzéki pártelnökök ezután többségi döntést hoztak arról, hogy elutasítják Katanics Sándorindulását, és a közlemény azt állítja, erre indokolást sem adtak. A Momentum, aki a befogadó nyilatkozatot adta Katanincsnak, azt írja: egyedül ők álltak ki mellette.
„A Momentum szerint az előválasztás megcsúfolása az, hogy egy helyben beágyazott, erős jelölt indulását politikai okokból nem engedélyezik (..) A DK kicsinyes bosszújának” nevezik a döntést, amely szerintük „mind az előválasztás intézményét, mind a kormányváltás esélyeit veszélybe sodorhatják.”
A Momentum szolidaritását fejezi ki Katanics Sándorralés reméli hogy nem kerül sor hasonló esetre máshol az országban. Jelent meg az atv.hu-n
Le kellene vetkőzni a kicsinyes bosszúvágyat!
Értelmetlen dolgok teszik próbára azok hitét, akik egyébként nagyon várták és ma is támogatják az ellenzéki előválasztást, mint technikát. Egy nap sem telt el a Mellár-botrány után, ami szintén az előválasztást tépázta meg. Igazán elgondolkoztató, hogy mind a két eset hátterében az alig néhány éve ketté szakadt MSZP két „folyománypártaja” azaz a maradék és a mára törpe párttá foszlott ős MSZP, és/vagy az egyre combosabb DK áll.
A máskor szinte azonnal reagáló DK, illetve Gyurcsány Ferenc közösségi oldala, a témával cikkünk megjelenéséig egyetlen sorban sem foglalkozik, sem magával a Katanics-üggyel, sem az annak kapcsán született momentumos állásfoglalással.