Milák Kristóf junior világcsúccsal győzött a debreceni ob-n

Milák Kristóf junior világcsúccsal nyerte a 200 méter pillangót az úszók debreceni országos bajnokságának szerdai nyitónapján.

Az első nap legjobban várt döntőjében a szám 18 éves junior világbajnokának – aki 100 méteren tavaly hazai közönség előtt ezüstérmet nyert a felnőtt vb-n – 1:52.71 perces ideje egyetlen századdal marad el Cseh László 2008-as Európa-csúcsától, amelyet a pekingi olimpiai döntőjében úszott. Utóbbi Kenderesi Tamás mögött a harmadik lett, ezzel a 32 éves sportoló pályafutása 148. érmét szerezte az országos bajnokságokon.

3. Takács Tamás (Egri Úszó Klub) 1:01.54

A győztes Senánszky Petra a célban az 50 méteres gyorsúszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Nagy versenynek ígérkezett 800 méter gyorson Kapás Boglárka és Késely Ajna küzdelme,

hiszen a 2016-os riói olimpia bronzérmese és a tavalyi indianapolisi junior vb másodikja ugrott medencébe, végül a rutinosabb Kapás végig vezetve magabiztos versenyzéssel nyert.

Az uszonyosúszók között világklasszisnak számító Senánszky Petra 50 méter gyorson győzött.