Milák Kristóf junior világcsúccsal nyerte a 200 méter pillangót az úszók debreceni országos bajnokságának szerdai nyitónapján.
[mnky_ads id=”10553"]
Az első nap legjobban várt döntőjében a szám 18 éves junior világbajnokának – aki 100 méteren tavaly hazai közönség előtt ezüstérmet nyert a felnőtt vb-n – 1:52.71 perces ideje egyetlen századdal marad el Cseh László 2008-as Európa-csúcsától, amelyet a pekingi olimpiai döntőjében úszott. Utóbbi Kenderesi Tamás mögött a harmadik lett, ezzel a 32 éves sportoló pályafutása 148. érmét szerezte az országos bajnokságokon.
[m[mnky_ads id=”10552"]r>Férfiak


50 m gyors:

1. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 22.32 másodperc
2. Takács Krisztián (Győri Úszó SE) 22.42
2. Németh Nándor (Egri Úszó Klub) 22.55

100 m hát:

1. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 54.83 másodperc
2. Kovács Benedek (Érd) 54.99
3. Zombori Gábor (Budafóka) 55.44

200 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Érd) 1:52.71 perc
2. Kenderesi Tamás (Pécs) 1:54.14
3. Cseh László (Egri Úszó Klub) 1:56.45

100 m mell:

1. Szilágyi Csaba (Hódmezővásárhely) 59.74 másodperc
2. Christopher Rothbauer (SVS Schwimmen) 1:01.20
3. Takács Tamás (Egri Úszó Klub) 1:01.54

A győztes Senánszky Petra a célban az 50 méteres gyorsúszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Nagy versenynek ígérkezett 800 méter gyorson Kapás Boglárka és Késely Ajna küzdelme,

hiszen a 2016-os riói olimpia bronzérmese és a tavalyi indianapolisi junior vb másodikja ugrott medencébe, végül a rutinosabb Kapás végig vezetve magabiztos versenyzéssel nyert.

Az uszonyosúszók között világklasszisnak számító Senánszky Petra 50 méter gyorson győzött.

Nők

800 m gyors:

1. Kapás Boglárka (UTE) 8:24.39 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 8:25.82
3. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 8:46.53

50 m gyors:

1. Senánszky Petra (Debrecen) 25.62 másodperc
2. Molnár Flóra (Délzalai Vízmű SE) 26.10
3. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 26.15

100 m hát:

1. Burián Katalin (Egri Úszó Klub) 1:00.55 perc
2. Dobos Dorottya (Győri Úszó SE) 1:02.21
3. György Réka (Vasas) 1:02.41

200 m pillangó:

1. Kapás Boglárka (UTE) 2:09.39 perc
2. Szilágyi Liliána (BHSE) 2:10.20
3. Berecz Bianka (Kőbánya SC) 2:10.81

100 m mell:

1. Sztankovics Anna (Miskolc) 1:08.83 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:09.97
3. Elena Guttmann (SVS Schwimmen) 1:10.37
[mnk[mnky_ads id=”10551"] (MTI)

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét