Kerítésen innen
Miután a fenntartható fejlődés bizottsága elkaszálta az MSZP határozati javaslatát, a törvényalkotási bizottság elé viszik, és utána?
Miután az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának ülésén leszavazták az MSZP akkumulátorgyárakról szóló határozati javaslatának tárgysorozatba vételét, az ellenzéki frakció a törvényalkotási bizottság elé viszi indítványát.

Korlátok közé szorítanák a kormány akkumulátorgyár építési hevületét
Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője a fenntartható fejlődés bizottságának szerdai ülése után tartott online sajtótájékoztatóján emlékeztetett: határozati javaslatuk a szélerőművekre vonatkozó szabályozáshoz hasonlóan kikötné, hogy a települések határától számított 12 kilométeren belül csak akkor lehessen akkumulátorgyárat építeni, ha azt a helyi lakosság népszavazáson jóváhagyja.
A javaslatban további feltételként szerepel, hogy a beruházónak és az üzemeltetőnek szigorúan be kell tartania a környezetvédelmi, illetve a munkavédelmi szabályokat. Az indítvány tartalmazza továbbá, hogy 25 aranykoronánál magasabb minőségű termőföldre ne lehessen akkumulátorgyárat építeni.
Nem állunk meg, megyünk a törvényalkotási bizottság elé, mert legalább azt szeretnénk elérni, hogy napirendre tűzze az Országgyűlés ezt a kérdést, és így a parlamentben is lehessen róla vitázni .
– hangoztatta Tóth Bertalan.
Győr nem alkuszik!
Pollreisz Balázs MSZP-s győri önkormányzati képviselő felháborítónak nevezte, hogy a bizottsági ülésen nem hallgatták meg őt. Ugyanakkor jelezte, biztos abban, hogy a győriek össze fogják gyűjteni a népszavazáshoz szükséges aláírásokat, hogy elmondhassák véleményüket az akkumulátorgyár-építésről.
A kormány ahogyan más esetekben például az úgynevezett státusztörvénynél is, az akkumulátorgyárak telepítési ügyében sem figyel oda még az országos felzúdulásra, azzal álltatva magát és követőit, hogy a 2/3 mindenre felhatalmazást ad.
Egy elkeseredett zöld-vélemény az ügyben
Közel három hónapja ismertettük az LMP közleményét, amikor az Európai Bizottság zöld utat adott a Gödi akkumulátor gyár fejlesztéséhez nyújtott magyar állami pénzköltéshez:
„Az Európai Bizottság ma megállapította, hogy a Magyarország által a gödi Samsung-gyár számára nyújtott közel 90 millió eurós állami támogatással nincs semmi problémája. A mai napon egy újabb írásos igazolást kaptunk arról, hogy az Európai Bizottságnak tökéletesen megfelel, hogy a magyar kormány adófizetői pénzből támogatja azt, hogy szennyezzék termőföldjeinket, mérgezzék és elhasználják ivóvizünket”– írta közleményében az LMP.
Szerző

Friss
- Az önkényuralom “ellenállási mozgalma”
- Új ATM-ek, új funkciók, minden kicsit egyszerűbb lesz
- Mi van a fekete szivárvány mögött – Milyen álságos indokokkal tiltják be a Pride-ot egyes országokban?
- Tudta, hogy Vitézy Dávid miatt szakadt be a Gubacsi híd járdája? – Szentkirályi Alexandráék tudják és az „okosságot nem félnek használni”
- Magyar György: a Budapesti Büszkeség menete fényesen bizonyította, van élet a Tiszán túl is
- Amire nem árt emlékezni 2026-ban, abban a bizonyos „fülke magányában”
- Az emberi jogok folyamatos megsértése ellen!
- Gábor György: Pilátus Orbánhoz képest egy túlképzett humanista volt, aki legalább rosszul aludt éjszakánként
- Botka László: ha bármilyen retorzió éri dr. Kincsét, az támadás az egész magyar egészségügy és Szeged, a “tudományok városa“ ellen
- Hiszi, nem hiszi? – Napi horoszkóp 2025. július 2., szerda