A MÚOSZ szerint jogsértő, ami a Hír TV-nél történt
Megosztás
A MÚOSZ a hír- és véleménymonopólium kialakulása elleni fellépést követeli a médiahatóságtól. Egyúttal munkajogi segítséget kínál a kirúgott kollégáknak.
A MÚOSZ a hír- és véleménymonopólium kialakulása elleni fellépést követeli a médiahatóságtól. Egyúttal munkajogi segítséget kínál a kirúgott kollégáknak.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége a HírTV-nél lezajlott szerdai visszafoglalási akció után azt írta, aggodalommal figyelik a HírTV-nél zajló kormányzati hatalomátvételt, és az amiatt bekövetkező sorozatos elbocsátásokat.
Mint írták, nem vitatják el a médiatulajdonosok azon jogát, hogy szabadon dönthetik el, kikkel kívánnak dolgozni.
Ugyanakkor az állampolgárok tájékozódási alapjogát súlyosan sértő gyakorlatnak tartjuk, hogy a kormányzat közvetlenül benyomul a szerkesztőségekbe, az Orbán-kormányhoz való lojalitást szabva az alkalmazás feltételéül
– hangsúlyozták.
Az alaptörvény és a médiatörvény a pártatlan és sokszínű tájékoztatás biztosítását szabja alkotmányos feladatul – minél inkább egypólusúvá válik a magyar média, annál egyértelműbben sérülnek ezek a kétharmados jogszabályok, írták közleményükben.
A MÚOSZ ezért a médiahatóság fokozott figyelmét, és a hír- és véleménymonopólium kialakulása elleni fellépését sürgeti. Egyúttal munkajogi segítséget kínálnak az elbocsátott kollégáknak.
Amennyiben, a Fidesz-közelbe húzódott tévécsatorna finanszírozását a már sok helyütt látott modell szerint állami hirdetésekkel oldja meg a kormány, az újságíró-szövetség a magyar és az európai hatóságoknál is feljelentést fog tenni tiltott állami támogatás miatt.
A szövetség szerint semmilyen törvény nem biztosít ugyanis jogot a kormányzatnak arra, hogy állami forrásokból, azaz közpénzből egyoldalú versenyelőnyt biztosítson a vele szimpatizáló médiumoknak.