Budapesti hétköznapok
Nem engedélyezte a Kúria Hadházy Ákos 24 órás tüntetését
A Kúria nem engedélyezte az Erzsébet híd 24 órás blokádját. Hadházy Ákosék már a negyedik demonstrációt hirdették meg a gyülekezési törvény módosítása miatt, ám a terv szerint kedd délután 5-től kezdődő akció helyett délután négytől hajnali négyig kaptak csak engedélyt. A képviselő ígérete szerint legkésőbb a demonstráción választ ad rá, hogy jelen körülmények között hogyan tudják teljesíteni a beigért 24 órás tüntetést.
Kúria-coki
24 órás demonstrációt hirdetett Hadházy Ákos keddre az Erzsébet-hídra a gyülekezési törvény módosítása miatt, de a rendőrség a közlekedés rendjének sérelmére hivatkozva nem engedélyezte, helyette kedd 16 órától szerda hajnali 4 óráig biztosítják az Erzsébet hidat, és a szervezők legkésőbb szerdán hajnalra kötelesek elhagyni a helyszínt. A döntés miatt fellebbeztek Hadházyék, de a Kúria hétfőn elutasította a keresetet.
„A forgalom lassítása vagy akadályozása (…) együtt járhat a bejelentett gyűlés megtartásával, és azt a közlekedők tűrni kötelesek, de a gyűlés célja nem lehet kifejezetten és közvetlenül a forgalom lassítása vagy akadályozása”
– áll a Varga Zs. András vezette Kúria határozatában, amelyben arra is kitértek, hogy
a 12 órába bele kell számolni a színpad építését és bontását is
– írja a Telex.
Hadházy Ákos politikai döntést sejt a háttérben
A képviselő szerint nevetséges az indoklás, de nem lepődött meg a döntésen. Szerinte
„Varga Zs. András Orbán embere, és nem bízta a véletlenre, a saját tanácsához vonta a döntést”
– mondta Hadházy Ákos a lapnak, aki szerint nem az a fontos, hogy mennyi ideig lesznek kint vagy hány hidat foglalnak el, hanem az, hogy hányan vesznek részt a tiltakozáson. Arra a kérdésre, hogy így hogyan tudják teljesíteni a beigért 24 órás tüntetést, legkésőbb a demonstráción választ ad rá.
Előzmény
Hadházy Ákos és a Momentum már negyedszerre hirdet meg demonstrációt a fővárosban a gyülekezési törvény módosítása óta. A március 25-i többezres megmozdulás vonulásokba és hídlezárásokba torkollott, akárcsak az azt követő április 1-jei demonstráció, ekkor a tüntetők négy hidat és egy utcát is lezártak rövidebb-hosszabb időre: a Petőfi hídat, az Erzsébet hídat, a Szabadság hídat, a Margit hídat, valamint a Kossuth Lajos utcát is. A Szabadság hídon egy ideig feszültség alakult ki a demonstrálók és a rendőrök között, de végül a rendőrség visszavonult.
Újra módosítanák a gyülekezési törvényt – A tüntetések fokozódásával Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy ismét változtatnak a gyülekezési törvényen.
„Én azt hittem, hogy a jogszabályok eddig is világosak voltak, hogy a közlekedés aránytalan kárára nem lehet a gyülekezési jogot gyakorolni, de született egy bírói ítélet, amely megengedte a híd lezárását. A bírók azt a jogot alkalmazzák, amit a parlament megalkot, ha a bírók így döntenek, ám mi nem akarjuk, hogy ilyen döntések szülessenek, nem utasíthatjuk a bíróságot, mert az független. Mi egy dolgot tehetünk, megváltoztatjuk a jogszabályokat, így lehetetlenné tesszük, hogy bírói döntésekkel akár több hidat is le lehessen zárni Budapesten, mert itt ez történt”
– fogalmazott április 4-én reggel a Kossuth Rádióban.
Friss
- Nem engedélyezte a Kúria Hadházy Ákos 24 órás tüntetését
- Online időpontfoglaló rendszer – A sóhivatal XXI. századi neve Magyarországon
- Németh Szilárd, az eddig ‘együgyű’ rezsibiztos beleszállt a bírákba
- Hankó Balázs: indulok Amerikába! – Amerika: ki az a Hankó Balázs?
- Döntöttek Pintérék: megszűnik a tb-kiskönyv
- Szerbia, Újvidék új hőse Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere
- Trump-adminisztráció indoklása a büntetővám-ügyben: ‘aggasztó magyar korrupció’
- Döntöttek a zuglóiak: új trolijárat a láthatáron
- Elfogták a Benedek Tibor vízilabdázó újpesti emlékfalát meggyalázó férfit
- Magyar György: „majd hozunk rá törvényt” jelszóval tovább korlátozza a gyülekezési jogot Orbán Viktor, és ezzel a bíróságot is gúzsba köti