Connect with us

Kerítésen innen

Opálüveg nemzetbiztonsági ülés? Rogán-botrányról kérdezni nem kell félnetek, de aki rosszul központoz, kizárják

Opálüveg nemzetbiztonsági ülés? Rogán-botrányról kérdezni nem kell félnetek, de aki rosszul központoz, kizárják
Megosztás

Elöljáróban szögezzük le, hogy a történetben szereplők mind közszolgák, akiket azért fizetünk, hogy legjobb tudásuk szerint képviseljék az érdekeinket. Na most ezek a lányok és fiúk ahelyett, hogy a tisztánlátásunkat lehetővé tennék most éppen Rogán Antal mindenféle miniszter Amerikából való kitiltása ügyében, azzal „örvendeztetik meg munkaadójukat, vagyis minket”, hogy kirakják az ülésről azt, aki erről kérdezné a meg nem jelenő közszolgatársukat.

Holnap még lesz állásuk?

Rogán Antal nem jelent meg az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának keddi ülésén, ahol többek között az lett volna a téma, hogy a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter felkerült az Egyesült Államok szankciós listájára.

Kocsis Máté szolgálatba helyezte magát (vagy valakik Őt)

Vadai Ágnes, a DK parlamenti képviselője és a bizottság tagja több kérdést is feltett volna a miniszternek, ő azonban az egyik államtitkárát és néhány titkosszolgálati embert küldött el maga helyett,

Vadait pedig Kocsis Máté fideszes frakcióvezető vezetésével kizárták a bizottság üléséről.

Az ellenzéki politikus azt kérdezte volna meg a minisztertől, hogy

mi volt az a korrupciós ügy, amely a kitiltás alapjául szolgált és hogy kinek az érdekében cselekedett.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Érdekesség, vagy nem is annyira….

A közösségi oldalán általában naprakész Kocsis Máté a keddi napon ennyit posztolt:

Emlékeztetőül….

Az USA Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) január 7-én tette fel a szankciós listájára Rogánt, a döntést pedig azzal indokolták, hogy

Rogán számos kormányzati pozíciót tudhatott magáénak az elmúlt években, és ezt „arra használta, hogy önmagát és a pártjához hűséges személyeket gazdaggá tegye”, azaz hozzájárul a magyarországi korrupció növekedéséhez.

A tiltás röviden azt jelenti, hogy

  • Rogán nem léphet be az Amerikai Egyesült Államok területére,
  • az ott tárolt vagyonát pedig – amennyiben van – befagyasztják és
  • tilosak az olyan, amerikai személyeken vagy az Egyesült Államokon keresztül végzett tranzakciók, amelyek Rogán vagyonát érintik, akik pedig kapcsolatba kerülnek Rogánnal, maguk is szankciókat kockáztatnak.

David Pressman, az azóta már távozott amerikai nagykövet kijelentette, hogy

Rogánt azért helyezték szankciós listára, mert aggódnak a Magyarországon egyre elhatalmasodó kleptokrácia, illetve ennek a demokráciára jelentett fenyegetése miatt.

A magyar kormány cserébe elítélően nyilatkozott Pressmanről, és azt állították, hogy a január 20-i amerikai kormányváltást követően Donald Trump segítségével meg fogják oldani a problémát. Ahogy azonban azt egy cikkünkben körbejártuk, ez nem biztos, hogy olyan egyszerűen menni fog.

Kiszivárgott ez + az az ülésről, mármint amit az orrunkra akartak kötni

A hazai titkosszolgálatok felvették a kapcsolatot az Amerikai Egyesült Államok illetékes szerveivel Rogán Antal ügyében

– mondta a Telexnek Sas Zoltán, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke a testület keddi ülése után. A testület elnöke szerint az ülésen elhangzott, hogy az úgynevezett szankciós listára az Egyesült Államok jogrendszere szerint kerülnek rá személyek, ez így történt Rogán esetében is. Tehát a lépés jogszerűségét a magyar hatóságok sem vitatják. Sas Zoltán elmondása szerint az ülésen arról tájékoztatták, hogy

„a magyar fél kérte amerikai partnerétől, hogy ha rendelkezésére áll olyan információ, amely a döntést alátámasztja, akkor azt adja át, de ilyet az amerikai fél nem tudott átadni”.

Az ülésen – mint mondta – elhangzott, hogy a magyar titkosszolgálatok szerint érzékelhető egy olyan folyamat, amelynek több olyan szereplője is van, akik a nemzetközi térben is beazonosíthatók. Ezek a szereplők a titkosszolgálatok észlelése szerint igyekeznek már most, még az új amerikai adminisztráció hivatalba lépése előtt beárnyékolni az amerikai–magyar kapcsolatokat, és azok hatékonyságát nehezíteni.

Csak úgy….

A fent említett listára felkerülés előfeltétele a megingathatatlan bizonyítékok megléte, amik közreadását az amerikai törvények egészen addig tiltják, amíg az anyaország hatósága el nem kezd nyomozni a célszemély tevékenységével kapcsolatban. Ebben az esetben készséggel átadják azokat. Mivel a Fidesz nem valószínű, hogy ezt meglépi, így a tájékozatlan sokak előtt hivatkozhat arra, hogy a kitiltás egyszerű „politikai a döntés”, hiszen „nyomják Krahácsot”.

Szerző