Kerítésen innen
Orbán beígérte és betartotta: rendkívüli hírek a miniszterelnök felolvasásában
Orbán Viktor közösségi oldalán jelentette, hogy nemsokára bejelent valamit. A „felfokozott állapotot” kisvártatva valóban feloldotta. A konklúzió: nagy a baj, de Ő majd megoldja, a magyaroknak nincs miért aggódni.
Úgy tett, mintha tényleg lenne befolyása az ügyre…
A miniszterelnök szerda reggelre hívta össze a védelmi tanácsot, azután, hogy kedden az ukrán csapatok csapást mértek egy orosz katonai bázisra a Brjanszki régióban, az ukrán határtól 130 kilométerre fekvő Karancsev városnál, a támadásban pedig az orosz védelmi minisztérium szerint bevetették az Egyesült Államok által szállított ATACMS rakétákat is.
Soha nem volt ekkora a háború eszkalációjának veszélye, a következő hetekben, hónapokban Magyarország minden tudására, eszközére és diplomáciai tapasztalatára szükség van ahhoz, hogy továbbra is kimaradjunk a háborúból
– többek között erről beszélt Orbán Viktor a védelmi tanács szerdai ülése után közzétett videójában.
Szerinte Donald Trump győzelmével kézzelfogható közelségbe került a béke, „de legalábbis a tűzszünet”,
a következő két hónapban azonban még a háborúpártiak vannak hatalmon az Egyesült Államokban, ezért a legveszélyesebb hónapok elé nézünk.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Egyébként….
A rendkívüli ülésen Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter, Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója, és Nagy Márton gazdasági miniszter is részt vett. Orbán ezelőtt utoljára áprilisban hívta össze a védelmi tanácsot azután, hogy Irán megtámadta Izraelt. Szijjártó Péter külügyminiszter kedden arról posztolt, hogy szerinte az elmúlt évtizedek legveszélyesebb két hónapja áll előttünk, attól tart, hogy Donald Trump januári elnöki beiktatása előtt
„Joe Biden és a demokraták olyat tesznek, amivel a harmadik világháború kitörését kockáztatják”.
A Washington Post vasárnap írta meg amerikai tisztviselők beszámolója alapján, hogy Biden engedélyezte, hogy Ukrajna egy nagy hatótávolságú amerikai fegyvert vessen be orosz területeken. A döntéssel Kijev régóta kért hozzájárulást kapott meg Washingtonból, ami rövid távon nem változtatja meg alapjaiban az Oroszország Ukrajna elleni háborújának a menetét, de mindenképpen több szimbolikus gesztusnál. Biden döntésére válaszul Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden
jóváhagyta az orosz nukleáris doktrína megújítását, ami alapján Oroszország megfontolhatja a nukleáris fegyverek alkalmazását, ha egy atomhatalom által támogatott hagyományos rakétatámadás érné.
Az a kérdés csak az én fejemben vetődik fel, hogy miként képzeli a magyar miniszterelnök, hogy ez utóbbi esetben és persze egy személyben Magyarország védelmét?
Szerző
Friss
- Szélesre tárja a MOHU, de mit is?
- Rákosrendezői rémtörténet
- Eskü van róla…: hivatalosan is Donald Trump az Egyesült Államok elnöke
- Eltűnt egy kislány Budapesten – Segítse a keresést, ha tudja
- Ha ma didergett, azt holnap visszasírja – Kegyetlen idő várható keddre
- Miniszterelnök úr! Soros György, Brüsszel, vagy ön tette Magyarországot Bindzsisztánná?
- Az ellenzék dilemmája, avagy a választók dilemmája?
- Nagy Márton erőteljesen javasolja, hogy továbbra is finanszírozzuk a regnálót
- Orbán nem lesz ott, mert majd ott lesz – Értik?
- Nem mini, vagy maxi és nem is Dubaj: Grand Budapest