Connect with us

Kerítésen innen

Orbán és az Ő hatalmas széfje

Orbán és az Ő hatalmas széfje
Megosztás

Amikor majd a pénz tényleg megvan, nemcsak mondják, nemcsak papíron, “hanem ott van a széfben”, akkor dönt majd a magyar parlament a költségvetési törvény keretei között, hogy ebből mennyi kerüljön pedagógus béremelésre, kisvállalkozások támogatására, energetikai korszerűsítésre – mondta a 10 milliárd euró kapcsán Orbán Viktor.

Pont úgy, ahogy a nyugdíjkassza pénze is….?

Orbán Viktor miniszterelnök “legendának” nevezte péntek reggeli Kossuth Rádiós interjújában – amit az EU-csúcs miatt Brüsszelben vettek föl- , hogy a magyar gazdaság ne működne külső források, uniós források nélkül.

“Persze, ha az ember pénzt kap nem kell elszaladni, az a miénk, jár nekünk”.

Amikor majd a pénz tényleg megvan, nemcsak mondják, nemcsak papíron, “hanem ott van a széfben”, akkor dönt majd a magyar parlament a költségvetési törvény keretei között, hogy ebből mennyi kerüljön pedagógus béremelésre, kisvállalkozások támogatására, energetikai korszerűsítésre – mondta a 10 milliárd euró kapcsán a miniszterelnök.

Orbán Viktor szavaiból az következik, hogy módosíthatja a parlament a nyáron már elfogadott 2024-es költségvetést, ami pedig a pedagógusbéreket illeti: januárban a kormány által ígért 10 százalékos emelést kapják. A Navracsics Tibor vezette Területfejlesztési Minisztérium arról tájékoztatta csütörtökön az RTL Híradót, hogy szóba kerül a jövő heti kormányülésen a lehetséges pedagógus béremelés kérdése is, miután a miniszter az Európai Bizottság 10 milliárdról hozott döntése után ezt úgy kommentálta:

„számos olyan célunk van, amelynek végre hozzáláthatunk a megvalósításához”.

Eddig nem pont erről volt szó….

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter azt mondta a pedagógus béremelésről:

„ha megkapjuk a pénzt, akkor 2024. január 1-jével meg tudjuk emelni a pedagógusok bérét”.

A kormány azt ígérte, hogy 2025 január 1-től a pedagógusbérek elérik majd a diplomás átlag 80 százalékát, 2024 január 1-től pedig 72 százalékát.

„Nagyon jelentős emelésről van szó, közel bruttó 700 000 forintos átlagbérről beszélnénk”

– jelentette ki Gulyás Gergely.

A januári béremelés nyilván akkor valósulhat meg, ha a kormány – illetve a parlament – úgy dönt, hogy visszamenőleges hatállyal emelik meg a pedagógusok bérét.

Forrás

Szerző