Kerítésen innen
Orbán örülhet: beérett a gyümölcs, a gyűlölet keserű gyümölcse
Attól tartok, ez most tényleg emblematikusan mutatja, mi, vagy inkább ki következhet még: LMBTQ érintettek, cigányok, sorosbérencek, ateisták, liberálisok, pedagógusok, civilek, stb… Bárkiből tudnak ellenségképet kreálni. Csak sokat kell hangoztatni, micsoda veszélyt jelentenek – írta L. Ritók Nóra közösségi oldalán a Hajdúszoboszlón feszülő indulatokra és Orbán Viktor felelősségére utalva.
Attól tartok, ez most tényleg emblematikusan mutatja, mi, vagy inkább ki következhet még: LMBTQ érintettek, cigányok, sorosbérencek, ateisták, liberálisok, pedagógusok, civilek, stb… Bárkiből tudnak ellenségképet kreálni. Csak sokat kell hangoztatni, micsoda veszélyt jelentenek – írta L. Ritók Nóra közösségi oldalán a Hajdúszoboszlón feszülő indulatokra és Orbán Viktor felelősségére utalva.
Dübörög a palackból előtörni akaró szellem….
„Mi nem hívtunk ide soha senkit se vendégmunkásnak, se semmilyen más okból, hogy itt éljenek velünk.” (Orbán Viktor, 2017, Kossuth Rádió)
„Nem szabad beengedni Magyarországra egyetlen migránst sem.” (Orbán Viktor, 2018, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évnyitója)
Az elmúlt napokban Hajdúszoboszlón éles konfliktus bontakozott ki, ami helyi szinten jól bemutatja, mi lesz a következő néhány év egyik legmegosztóbb témája Magyarországon. A helyiek dühösek, mert sok külföldi vendégmunkás érkezik a településre a közeli gyárépítések miatt. Dühösek és elkeseredettek, amiért pont ide, Magyarországra jönnek vendégmunkások, holott korábban Orbán Viktor miniszterelnök hosszú éveken át sulykolta, nem lesz ilyen, mert csak bajt, erőszakot, pusztulást hoznának ránk. A hajdúszoboszlói polgármester félti a város turizmusát, és – egy azóta törölt Facebook-posztban – arra kérte a helyi lakosokat:
„Tegyenek bejelentést minden olyan esetről, ahol vendégmunkások elszállásolását tapasztalják, vagy gyanítják. (…) Nyilvánosságra hozom azoknak az egyéneknek a nevét, akik külföldi vendégmunkásokat tartanak”
Könnyebb uszulni, mint gondolkodni…
Czeglédi Gyula városvezető -később zörölt- posztja alatt irgalmatlan lincshangulat alakult ki. Több helybéli azt kérte, menjen ki a rendőrség egy ismertebb helyi szórakozóhelyhez. Erre azt írta egy másik kommentelő, hogy kiment a rendőrség, csak éppen egyetlen vendégmunkást sem találtak ott. Egyesek „török vallásúak” érkezéséről panaszkodtak, mások nem értettek egyet a polgármester ötletével, hogy az ipari parkban épüljön munkásszálló. Azt javasolták, sehol se épüljön ilyesmi a városban.
A 18 ezer tagú, Szoboszlón hallottam nevű helyi Facebook-csoportban továbbra is forrnak az indulatok.
Néhányan igyekeztek nyugtatni a feldühödött embereket azzal, hogy eddig semmi biztos infó nincs arról, hogy volt-e egyáltalán bármiféle erőszak vagy törvénytelenség a vendégmunkások részéről, és ameddig nincs ilyen biztos infó, nem érdemes pánikot kelteni. Néhányan a kormánypártot és a Fidesz-szavazókat emlegették a kialakult helyzet miatt:
- „Még tehetik a nép kussol! Jó így mindenkinek! Hol vannak a fidesz szavazók!? Mondják már el hogy ez milyen jó lesz nekünk…”
- „Ez ment a propaganda beszedben, hogy az illegalis migransok majd megeroszakoljak a magyar noket….es erre ok 300.000 munkavallalo ferfit telepitenek be. Feleseg gyerek csalad nelkul….kivancsi leszek kapnak melle Bromot is, hogy ne akarjanak feleseg potlekot keresni? 3 ev alatt?”
- „De ez nem lehet. Dr Orbán biztos nem tud róla. Ha tudta volna, nem engedte volna.”
- „Úgyis azt mondják majd, hogy Brüsszel telepítette be őket.”
- „A kormány nem engedi Brüsszelnek, hogy migránsokat telepítsenek ide, mivel nem tűri a konkurenciát. Ők már idehozták a beduinokat. Bőven túlteljesítve a kvótát is.”
De a legtöbben nem a vendégmunkások ideengedéséről szóló döntések valódi meghozói, tehát a Fidesz-kormány tagjai ellen emelték fel a szavukat, hanem a szállásadókat kiáltották ki új közellenségnek.
Hogy érzékeltessük a kétségbeesést és a lincshangulatot, a Telex gyűjtéséból idézünk:
- „Borítékolható a napi konfliktus. Nemi erőszak, agresszív viselkedés, kultúrájuk ránk erőltetése, lopások, rablások és akár halálos áldozatok is.”
- „Ezek simán fognak embert ölni is. Sajnos ismerem jól őket.”
- „Tobben vagyunk akik szeretnek ha ezek a rétiniggerek eltunnenek a varosunkbol.”
- „Pénteken vásároltam a pennyiben egy bozotlakó szintén vásárlás után pakolunk be az autóba a fekete bozotlakó be pakolás után egyszerűen bele rúgott a bevásárló kocsiba és elhajtott ennyit a kultúráról !!”
- „És megint az üzengetés, az írkálás, a jog, a f. szom. Miért nem szervezünk egy találkozót, ahol a város olyan polgárai futnánk össze, akiknek ez rohadtul nem tetszik!?(…) Nehogy már mi kezdjünk el félni a saját hazánkban, szeretett városunkban pár rossz koszos büdös beduintól. Féljenek ők!!!!! Mi vagyunk itthon!!! Emeljük fel a seggünket végre!!!!!”
- „Baj csak akkor lesz,ha ferde szemű unokádat viszed oviba!”
- „Veszelyeztetve lesznek a gyerekek es főleg a nők. Igaz hogy ezek a kecskéhez szoktak. De itt keves a kecske. Ezet elkapkodjak majd a nőket.”
- „Gátlástalanul nézik a tini lányokat és »sétálnak« utánuk. Bár amíg csak ennyi történik senki nem foglalkozik velük.…”
-
„Be kell vetni a tisztító tűz projektet!”
- „Hajdúszoboszló fog először elesni az új gyárak hatásainak köszönhetően.”
- „Sík hülye az aki pártolja és engedi saját hazájának a lakokosságának az etnikai összetételét felhígítani!Az igazi veszély ebben van!!!! Valamint abban, hogy, az országban a vendégmunkások lenyomják az amúgy is alacsony magyar munkás béreket!!!!”
- „Katasztrófa az egész, úgy ahogyan van. Egyre inkább féltem a lányaimat, hogy egyedül közlekedjenek. Ezt kell megélni? Rettegésben élni? Végül is ha mindenki elköltözik, lehet a település új neve Kínafalva.”
L. Ritók Nóra: „Ez van. Beérett a gyümölcs. A gyűlölet keserű gyümölcse
És attól tartok, ez most tényleg emblematikusan mutatja, mi, vagy inkább ki következhet még: LMBTQ érintettek, cigányok, sorosbérencek, ateisták, liberálisok, pedagógusok, civilek, stb…
Bárkiből tudnak ellenségképet kreálni. Csak sokat kell hangoztatni, micsoda veszélyt jelentenek. Minden percben, használva a médiát, óriásplakátokon, mindenhol sulykolni, mantrázni. Aztán persze, ha ilyen helyzet van, mint ez is, akkor már késő finomítgatni…hogy „á, ezek nem olyanok”…”meg úgyis csak egy-két évig maradnak”…”meg mi nnnnagyon szigorú szabályozást csináltunk”, stb. Erre nem fogja tudni átprogramozni magát senki…miután évekig hallgatta az ellenkezőjét.
Gyanakvás, félelem, agresszió. Ez nő ki a gyűlöletpropagandából.
Hogy ezt nem lehetett előre látni? Dehogynem… Legfeljebb azt nem, hogy itthon nem lesz elég munkaerő az akkumulátorgyárakhoz. Iszonyú nagy a propagandát gyártók felelőssége. A következményeket pedig az embereknek kell kezelni. Ha tudják.”
A cikkhez itt tud hozzászólni
Szerző
Friss
- A színek ünnepe – Pride rendezvények Európa-szerte 2025 nyarán
- Tényleg zsoldosok? – Antall Józsfeftől, Orbán Viktoron át, Magyar Péterig
- … és a Pintér-Takács-református egyház trió nem szégyelli magát….: a Bethesda Gyermekkórház 40 millió forintért indított gyűjtést
- Júliusi horoszkóp, fókuszban a két legfontosabbal: család és egészség – Vedd észre és élj a lehetőséggel!
- Domokos László -a kormány Budapest-átvilágítója- csapatát egy szabadon felhasználható szabványfotón mutatta be
- Tuzson Bence a diplomáciai etikett új fejezetét nyitotta meg: rendre utasít, figyelmeztet és ha szükséges, megint
- Júliusi horoszkóp – Változások és lehetőségek pénzügyekben és szerelemben
- Kormány-mézesmadzag: lehet, hogy emelik a köztisztviselők bérét – Ez kicsit olyan, mint amikor az volt a hír, hogy időben jön a nyugdíj
- A hétvége nagy kérdése: mire készül a Mi Hazánk és a rendőrség asszisztál hozzá, vagy teszi a dolgát?
- Az év 25. hetében – mint tudjuk csak az ökör következetes – megváltozott a miniszterelnök véleménye – Heti Juszt…