Connect with us

Kerítésen innen

Orbán „rebellis-kuruckodni” indult Brüsszelbe, de hoppon maradt

Orbán: Helló Brenzo, hogy vagy?
Megosztás

Orbán Viktor Brüsszelbe utazott az uniós tagországok vezetőinek informális csúcstalálkozójára hazai híveinek azt üzenve, hogy a migrációval kapcsolatban majd jól megmondja a magáét! Hoppon maradt, ugyanis a téma merőben más. Egy újabb néphülyítés tanúi lehetünk, így a választás előtt két héttel.

Miért hiszi, hogy nem derül ki?

A Fidesz kommunikátorai élükön Orbánnal meg vannak győződve arról, hogy Magyarországon  a nagy többség analfabéta, és mindent bevesz, amit a szájukba rág. Ezzel a gondolkodó, érdeklődő többség (?) előtt pillanatok alatt lebukik, de ez nem zavarja, nem ők a célcsoport.

Közösségi oldalának tanulsága szerint Brüsszelben arra készül, hogy leszámol Soros embereivel úgy itthon, mint Európa fővárosában. A bibi csak annyi, hogy merőben másért utazik oda az a temérdek közszolga és szó sem esik az Orbán által vágyott menekültkérdésről. Ez persze nem tartja majd vissza abban, hogy szombaton ne arról számoljon be, hogy milyen rebellis ribilliót keltőn, amúgy kurucosan megadta nekik, ami járt.

A szokásos kétnapos csúcsértekezlet helyett a résztvevők ezúttal csak pénteken ülnek össze. A brit miniszterelnök nem lesz jelen, mindössze az Egyesült Királyság tervezett uniós kilépése után bennmaradó országok állam- és kormányfői.

A találkozó megnyitását követően az uniós vezetők a hagyományoknak megfelelően először Antonio Tajanival, az Európai Parlament (EP) elnökével egyeztetnek, ezután pedig munkaebéd keretében tanácskoznak az intézményi kérdésekről.

Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke közölte, első napirendi pontként az Európai Parlament megváltozó összetételéről lesz szó. Szerinte az EP javaslata, melynek értelmében 751-ről 705-re csökkentenék a képviselők számát, jól tükrözi a demográfiai változásokat, a fennmaradó helyeket pedig a jövőbeli bővítésekre tarthatnák fenn.

A második napirendi pont a 2014-ben először kipróbált, úgynevezett csúcsjelölti rendszerrel kapcsolatos, amelynek keretében az európai pártok megneveznék a saját listavezetőiket, akiket az Európai Bizottság elnöki tisztségére jelölnek, és a parlament a legtöbb mandátumot szerző párt jelöltjének megválasztásáról szavaz elsőként.

Ezután arról a javaslatról fognak tárgyalni, miszerint az EP-képviselők egy részét páneurópai listákról választanák meg.

A tájékoztatás szerint szó lesz még az Európai Bizottság és az Európai Tanács elnöki tisztségének esetleges összevonásáról és az uniós biztosok számáról is, majd a 2021 és 2027 közötti hétéves időszakra vonatkozó keret-költségvetésről.

Orbán, a véletlenek embere – tömeg várta glancba vágva, hátha arra téved!

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük