Rafael Nadal meg sem izzadt Bedenével szemben

A címvédő Nadal nagyon magabiztosan, két játszmában múlta felül Aljaz Bedenét Monte-Carlóban.

A nyitó szettben abszolút ki is jött a két játékos közötti különbség. A tízszeres Roland Garros-győztes hozta a maga adogatásait, közben pedig 1:0-nál és 4:1-nél is brékelni tudott, így az első etap megnyeréséért szerválhatott. Ezt nem is rontotta el a tavalyi bajnok, így alig negyven perc alatt behúzta a felvonást. A folytatásban feljavult a szlovén, és nagyobb ellenállást is tanúsított, 3:3-nál azonban elfogyott az erejével, ezt pedig Nadal kis is használta, kétszer is gémet nyert fogadóként, és simán abszolválta a párharcot.

A címvédő így ott lesz a harmadik körben, ahol a Gilles Simont búcsúztató Karen Hacsanov lesz az ellenfele.

Rafael Nadal 54. salakpályás tornagyőzelmére hajt

A spanyol teniszező egyaránt 10-10 alkalommal nyert a Roland Garroson, Barcelonában és Monte-Carlóban. Nadal hétszer nyert Rómában, míg madridban négy alkalommal emelhette fel a trófeát.

A 4,9 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna második fordulójának szerdai játéknapján egyedül Andreas Seppi kényszerült döntő játszmára a szerencsés vesztes Guillermo Garcia-Lopez ellen.

A spanyol játékos hiába nyerte meg az első játszmát 6:4 arányban, az olasz teniszező szetthátrányból fordítva nyert. Seppi következő ellenfele a japán Kei Nishikori lesz, ők ketten egymás ellen 2-2-es döntetlenre állnak.

A legjobb 16 között összejött a Novak Djokovics és Dominic Thiem párharc. A szerb és az osztrák teniszező összevetésében Djokovics vezet 5-1-re, ám Thiem egyeteln győzelmét tavaly a Roland Garros negyeddöntőjében aratta Novak ellen, ami az osztrák játékos egyik legnagyobb sikere volt.

A Podgoricában született Milos Raonic és a Monacóban élő Marin Ciliclegutóbb az isztambuli salakpályás torna fináléjában játszott egymás ellen, akkor a horvát játékos nyert 7:6(3), 6:3 arányban.