Kerítésen innen
Rogánék keveslik az életünkbe való kémlelhetőséget, bevezetik a digitális állampolgárság intézményét
Még cirka fél év és az utóbbi időben illegalitásban ügyködő Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter bejelentése szerint -és amit Ő mond, az ilyen esetekben úgy van, sőt!- indul a Digitális állampolgárság program, így az azonosítás, az igazolvány és az állam a mobilba költözik.

Még cirka fél év és az utóbbi időben illegalitásban ügyködő Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter bejelentése szerint -és amit Ő mond, az ilyen esetekben úgy van, sőt!- indul a Digitális állampolgárság program, így az azonosítás, az igazolvány és az állam a mobilba költözik.
Mint egy falat kenyér….
A normálisan működő demokráciákban ez a fejlesztés jó hírnek lenne tekinthető, hiszen megkönnyíti a felhasználó -esetünkben mindannyiunk- életét. Ehhez képes Magyarországon óhatatlanul felvetődik a kérdés: az újítás elősegíti a még mélyebb és célzott ellenőrizhetőséget.
Az Ő olvasata, amit szeretné, ha átvennénk…
Rogán Antal a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága és a Mathias Corvinus Collegium társszervezésében megvalósuló II. Nemzeti szabályozói konferencián közölte, ezzel a lépéssel követik azt a trendet, hogy az emberek ma már a mobiltelefonjukon keresztül közelítik meg a világ ügyeit.
Felhasználói oldalról azért lesz jó digitális állampolgárnak lenni, mert akkor az érintett a telefonjával bármikor igazolhatja személyazonosságát. Ráadásul egy gombnyomással rendezheti a fizetnivalót az állam felé, egy központi mobilalkalmazáson keresztül.
Rogán Antal elmondta, arra számít, hogy
jövőre kevesebb mint 1 millió, 2025-ben viszont már 3-5 millió felhasználója lesz a programnak
– írta az MTI. Arról nem szól a fáma, hogy kihez futnak be az adatok, amihez így hozzáférnek, hogy kinél csörgött a kassza, amikor megcsinálták a webes lehetőséget, hogy ki üzemelteti majd és ki lesz a felelős, ha a „nagy igénybevételtől pár nap alatt befuccsol a cucc.
Emlékeztetőül….
2022-ban óriási könnyítést jelentett be Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kedden: mostantól az interneten is ki lehet tölteni a szankciókról szóló konzultációs kérdőívet! Csak nem az történt, hogy kicsit késve készült el a felület, vagy az a bibi, hogy annyira kevesen battyogtak el a postára, -ha találtak a közelükben nyitva tartót- hogy ahhoz már nekik sem fűlt a foguk bekamuzni a milliós nagyságrendet?
Vagy itt volt ez:
…meg ez is:
2021-ben a Media1 már legalább 10 olyan személyről értesült, akik jelzést kaptak a GMailtől az elmúlt napokban arról, hogy feltételezhetően államilag támogatott hackertámadással próbálják megszerezni a jelszavukat,
2019-ben írtuk meg, hogy vége a jó világnak! Ha arra számított, hogy nyugiban tölthet egy hétvégét kedvesével, családjával, eltűnhet a világ szeme elől, tévedett. „Június elsejétől indul a nemzeti turisztikai adatszolgáltató központ (ntak) rendszerének regisztrációja, az egységes, online adatszolgáltatási rendszert fokozatosan vezetik be a magyarországi szálláshelyeken, jelenleg tesztüzemben működik” – mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) igazgatója a Google turisztikai sajtóbeszélgetésén szerdán Budapesten.
Szerző
Friss
- Robbanás Moszkvában: ég Vlagyimir Putyin limuzinja
- Szanyi Tibor: a világ vége
- Propagandalevelet kap mindenki a kormánytól Orbán szavaztatási ötlete mellé – Aki kinyomtatta, már jól járt…
- Szülők kérték, Rétvári államtitkár teljesíti
- Tarjányi Péter: egy átlagos szombat….
- Magyar Péter szombat reggeli (nagyon is valószínű) összeesküvés elmélete + egy kis Hadházy
- Erre gondolt, miniszterelnök úr? -‘Áttelt poloska’ támadta meg Balatonalmádi jegyzőjét
- Lázár-tesztember szájával arról ‘érdeklődik’ a regnáló, hogy mit szólna a nép a halálbüntetés bevezetéséhez
- Orbán szerint van, amiben még Gáspár Győző is okosabb nála – Csak nem érik egy újabb miniszterelnök-tanácsadói fizetni valónk?
- Havas Henrik leleplezte a Nemzeti Sport hazugságát