Kerítésen innen
Schadl-bukhatatlanság: a vádlott legálisan szakít évente százmilliós nagyságrendben
Kitudódott az információ arról, hogy a tevékenységének folytatása alól felfüggesztett, korábban letartóztatásban volt és jelenleg is büntetőeljárás és büntetőjogi kényszerintézkedés hatálya alatt álló, súlyos korrupciós vádakkal terhelt Schadl György nulla munkával évi százmilliós nagyságrendű összegeket kereshet végrehajtóként.
Mit lehet ezen nem érteni?
Hogyan lehetséges az, hogy a Schadl–Völner-ügy egyik vádlottjának annyi pénze van, hogy a korábban rejtegetett autóit, hajóját, kisrepülőjét, valamint a széfében talált értékeit is meg tudja váltani?
Vadai Ágnes (DK) azt követően fordult Polt Péter legfőbb ügyészhez a fenti kérdést feltéve, hogy az Index megírta:
megváltaná a bírósági lefoglalás autóit, hajóját, kisrepülőjét és a széfben talált értékeit Schadl György.
Védője beadványban kérte a Fővárosi Törvényszék tárgyalásán, hogy a szakértő állapítsa meg a korrupciós ügy elsőrendű vádlottja járműveinek értékét. Korábban a bíróság szólította fel a vádlottat: árulja el, hol van négy autója, hajója, kisrepülője.
Ezeket papíron lefoglalták, de használatban lehetnek, csak értékesíteni nem lehet őket. A széfben lefoglalt értékeket Schadl György apja, az ügy tizennyolcadrendű vádlottja kérte, mondván, azok régi családi holmik.
<<< Olvasd cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Tessék továbbhaladni…
Ibolya Tibor, a legfőbb ügyész helyettese Vadai Ágnes felvetésére azt válaszolta: a Központi Nyomozó Ügyészség a Schadl György és társai ellen folytatott nyomozásnál folyamatosan, teljes körűen vizsgálta, mi foglalható le az I. rendű vádlott tulajdonában lévő, általa szerzett vagyontárgyak közül, melyekre rendelhető el a Btk. alapján elkobzás, vagyonelkobzás. Ezen vagyontárgyak biztosítása érdekében lefoglalást, zár alá vételt rendeltek el. Megerősítette: a Fővárosi Törvényszék előtt Schadl György védője valóban a lefoglalt értéktárgyak megváltását indítványozta. A vádlott a megváltás forrásáról nem nyilatkozott, de
megállapítható, hogy az eljárás alá vonását megelőzően jelentős legális jövedelemmel rendelkezett és rendelkezik jelenleg is.
Ibolya Tibor további tájékoztatásért átirányította a képviselőt a Fővárosi Törvényszékhez, illetve azt írta:
a tárgyalás nyilvános, azon megismerheti az ügy részleteit.
24.hu-olvasat…
Hogy közérthető legyen segítséget jelenthet a 24.hu cikke, amelyben egy különös bizniszről, arról írtunk, hogy a végrehajtói tevékenység alól felfüggesztett, büntetőeljárás hatálya alatt álló, súlyos korrupciós vádakkal terhelt Schadl György évi százmilliós nagyságrendű pénzhez juthat, mert a végrehajtói irodája által termelt gyakran százmilliós nyereség 90 százalékát továbbra is megkapja. Mivel nem látszik a büntetőper vége, a volt végrehajtó akár még évekig óriási pénzeket kereshet.
Vidéki prókátor véleménye
„Tegnap hír, hogy a tevékenységének folytatása alól felfüggesztett, korábban letartóztatásban volt és jelenleg is büntetőeljárás és büntetőjogi kényszerintézkedés hatálya alatt álló, súlyos korrupciós vádakkal terhelt Schadl György nulla munkával évi százmilliós nagyságrendű összegeket kereshet végrehajtóként.
Ilyesmi csak egy ócska banánköztársaságban fordulhat elő, jogállamban aligha. Mint ahogy annak sem szabadna előfordulni, hogy a végrehajtók, akiknek lényegében egy törvényt kell alkalmazniuk tevékenységük során, nagyságrenddel többet kereshessenek, mint azok a bírók, akik gyakran nagyon bonyolult, összetett, magas szakmai felkészültséget igénylő ügyekben meghozzák azokat az ítéleteket, melyeket nekik – a kötelezett önkéntes teljesítésének hiányában – végre kell hajtaniuk.
Önmagában a végrehajtást kérőktől és az adósoktól származó végrehajtói jövedelmek teljesen abnormális mértéke egyértelműen bizonyítja, hogy alapjaiban hibás és felülvizsgálatra szorul a végrehajtók díjazásának rendszere. Ezek az abnormális mértékű jövedelmek vezettek oda, hogy a végrehajtói pozíciók kiosztása gyakran korrupció révén, bűncselekmény elkövetésével történt meg.
Míg ma Magyarországon egy börtönben ülő, tevékenységet nem folytató végrehajtó nulla munkával évi százmilliókat kereshet, addig a bíráknak harcolniuk és tüntetniük kell az inflációt követő, hivatásukhoz méltó jövedelemért. Ez a rendszerhibaként definiálható állapot sürgős rendezést igényel(ne).”
Lex Schadl…,hogy pozitív kontextusban is emlegessék majd e nevet…
„Éppen ezért örülnék, ha a Tisza Párt bevenné a programjába a végrehajtók díjazására és/vagy jogviszonyára vonatkozó szabályok teljes és azonnali felülvizsgálatát. Ennek során – álláspontom szerint – két célt kell kitűzni: egyrészt a feleket terhelő végrehajtási költségek nagyon jelentős mértékű csökkentését, másrészt pedig azt, hogy a végrehajtók jövedelme ne haladhassa meg a bírák mindenkori jövedelmét. Annak érdekében pedig, hogy a végrehajtói jövedelmek csökkentése ne menjen a végrehajtási eljárások hatékonyságának rovására, jelentősen erősíteni kell a végrehajtók fölötti szakmai és fegyelmi kontrollt.
A végrehajtók díjazásának és/vagy jogviszonyának átalakítását, valamint a végrehajtási költségek csökkentését célzó törvényt lex Schadlnak kellene majd elnevezni. Így legalább pozitív kontextusban is emlegetni fogják majd a nevét…”
Szerző
Friss
- Magyar György: újabb pofonokba szalad bele a pánikba esett kormányfő
- Szentkirályi szemében ‘igazi külvárosi harcos’, a valóságban az önkormányzati választás vesztese az új Fidesz-frakció tag
- Összevetős hétvégi horoszkóp
- Plusz egy hónap fizetett szabadság Magyarországon? – Van, ahol ez alap….
- Juszt-kérdések, amiket a ‘mikrofonállvány’ nem tesz fel Orbán Viktornak
- Rácz András: segítek a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak – 1 epizód: Bayer Zsolt
- Szülői Hang: a kormány újabb merénylete a gyerekek ellen
- NER-vád: a civilek politizálnak – rövid válasz: a politika meg civilezik
- Orvosi eset: Trump ‘éljen soká a király’ felkiáltással ünnepelteti magát
- Alapjogokért Központ vezetőjének posztját látva a ’30-as évek fajgyűlölői odáig lettek volna