Kerítésen innen
Schmidt Mária soha nem adja fel
Ilyen a világon nincs! Ahelyett, hogy odaírták volna Pruck Pál nevét az őt ábrázoló falfestményre, inkább lefestették az egészet.
Hosszú volt a per
Májusban – másfél év pereskedés után – a bíróság végre kimondta, hogy az 1956-os plakátfotón nem a hihetetlen történeteivel kampányoló Dózsa László, hanem Pruck Pál szerepel. A 2000-ben elhunyt pesti srác lánya perelte a Schmidt Mária vezette közalapítványt, mert azt szerette volna elérni, hogy tüntessék el Dózsa László nevét a plakátokról, és kérjenek bocsánatot.
Kegyeleti jogot sértett Schmidt Mária alapítványa
A bíróság ítélete szerint a közalapítvány kegyeleti jogot sértett azzal, hogy a fotón Dózsa nevét és adatait tüntette fel, ezért kötelezték az alperest, hogy 15 napon belül magánlevélben fejezze ki a sajnálkozását a felperesnek, és minden – még mindig elérhető – kiadványon cseréljék le Dózsa nevét és adatait Pruckéra, egyúttal a további jogsértéstől is eltiltották a közalapítványt.
Javítás helyett inkább lefestették
De úgy tűnik, hogy Schmidt Mária soha, de soha nem adja fel, még akkor is megtalálja a győzelem útját, amikor a valóság és az igazságszolgáltatás is lemondott arról. Sikerült ugyanis a már amúgy is hibátlan történetet még szebbé tenniük:ahelyett, hogy odaírták volna Pruck Pál nevét az őt ábrázoló falfestményre, inkább lefestették az egészet fehérre.
A tűzfal a zuglói kormányzat tulajdona
A 444.hu megkereste a zuglói önkormányzatot, hogy most is ők léptek-e, februárban ugyanis a botrány után a baloldali vezetésű zuglói önkormányzat volt az, ami felszólította a FrankDigitál Médiaügynökséget Dózsa László nevének eltávolítására, mivel a falfestmény egy önkormányzati tulajdonú épület tűzfalán volt, az ügynökség pedig az ’56-os emlékév egyik lebonyolítójaként felelt a falfestményért.
Még értesítést sem kaptak a kép lefestéséről
Az önkormányzat ezt válaszolta: „A zuglói önkormányzatnak 2018. szeptember 13-ig van szerződése a FrankDigitál Médiaügynökséggel (56-os emlékév lebonyolítója) a fal használatáról. A szerződés lejárta után kellett volna a falat eredeti állapotában – azaz fehérre festve – visszaadni az önkormányzat használatába az ügynökségnek. Az önkormányzat nem kezdeményezte a szerződés módosítását, és nem is kérte az ügynökséget, hogy korábban távolítsa el az egész festményt.”
Az önkormányzat elárulta azt is, hogy semmilyen értesítést nem kapott a festésről. Június 21-én vették észre, hogy festik a falat. A munkálatok kezdetéről a 168 Óra is beszámolt.
Csak azért sem!
Tehát ugyan szeptemberig kint maradhatott volna a Pruck Pált ábrázoló festmény, de a felelősei már júniusban eltávolították az egészet, ahelyett, hogy ráírták volna egy ’56-os pesti srác nevét, miután kiderült, hogy egy olyasvalakit írtak rá, akinek köze nem volt az egészhez.
(Forrás: 444.hu)
Vonatos Orbán graffiti a Dob utca sarkán – nem Banksy festette
Szerző
Friss
- Mit érdemel az a Bohár, aki ‘sejtet’ és ezzel ‘mérgez’?
- Lázár: ‘a húsvéti nagytakarítás készen van, következhet a normalitás és a jólét programja!’
- Újabb ‘csurrant-cseppent’-sztori Tiborcz István -Orbán-vő- főszereplésével
- ‘Drága’ -a szó szoros értelmében!- Kollár Kinga! – 20 milliót feccölt a kormányprop. a lejáratására
- 6.700 milliónkba fájt a legutóbbi két nemzeti konzultáció – Mit tippel, mennyit égetnek el erre 2025-ben?
- ‘Szia Urak, megcsináltuk!’ – Lehallgatást gátló telefontok-ajánlás a Magyarországra utazó EP-delegációnak
- Varju: Orbán Viktor feltette magára az elé dobott kínai pórázt
- Akkora maflást kapott Schmidt Mária Juszt Lászlótól, hogy a fal adta a másikat
- 200 milliós pert nyertek úszók a magyar álam ellen
- Brüsszelben nem éri meg sunyinak lenni – EU-s vizsgálat Orbán Balázs MCC-jének cége ellen