Connect with us

Kerítésen túl

Szijjártó külügyér „nagy mellényben” Brüsszelből kizárólag hazai használatra

Megosztás

A gigantikus nemzetközi érdeklődés híján Szijjártó Péter külügyminiszter a Brüsszelben „állomásozó” M1 és HírTV stábjának mikrofonjába mondta el hétfőn sajátos hangvételű üzenetét a magyar hívőknek.

Szijjártó
Megosztás

Szijjártó Péter az egyike azoknak a fideszes kormánytagoknak, akit a hazai potentát-lemondás füstje még nem csapott meg, így a tőle megszokott hévvel és arroganciával nyomul tovább most éppen Brüsszelben, a Külügyek Tanácsa kapcsán.

Kizárólag az M1 és a HírTV mikrofonjába…

A gigantikus nemzetközi érdeklődés híján Szijjártó Péter külügyminiszter a Brüsszelben „állomásozó” M1 és HírTV stábjának mikrofonjába mondta el hétfőn sajátos hangvételű üzenetét a magyar hívőknek.

fotó: Sz. P. facebook oldala

Azt mondta a „jóember”….

A NATO-küldöttek „nemfogadásáról”:

„Olvastam itt az amerikai méltatlankodást, hogy nem fogadtuk őket miniszteri szinten. Azt szeretném kérni, hogy próbáljuk már meg felkutatni a krónikákban, melyik volt az az utolsó magyar parlamenti képviselői delegáció, amit az Egyesült Államokban egy amerikai miniszter fogadott”

– fogalmazott, majd azt is mondta, hogy amikor korábban hasonló delegációkat fogadtak, akkor olyan volt, mintha

„beiratkoztunk volna egy államvezetés kurzusra, s a találkozó alatt egy nagyon átfogó kioktatásban volt részünk arról, hogy egyébként hogyan kéne Magyarországot kormányozni”.

Ursula von der Leyen újrázásáról:

Ursula von der Leyen mandátuma alatt a közösség versenyképessége és biztonsági helyzete is drámai mértékben romlott.

„Ha hiszünk abban, hogy a politikában teljesítmény alapján ítélik meg az embert, akkor azt hiszem, Von der Leyen elnök asszony bizonyítványába egy nem túl fényes jegy kerülhet majd bele, amikor lejár ez a terminusa”.

Svédország-saga állásáról:

A miniszter üdvözölte, hogy Ulf Kristersson svéd kormányfő ellátogat Budapestre – habár a svéd sajtó szerint a svéd miniszterelnök arról beszélt, nem folytat tárgyalást Magyarországgal, de ez a kormányt nem zavarja –, ami Szijjártó szavai szerint segíthet a NATO-csatlakozás ratifikációjában, de ennek végleges dátuma egyelőre ismeretlen.

„A magyar parlamenti képviselők számára ez olyan jel lenne, ami segíthetne a döntéshozatalban, pláne úgy, hogy Svédország miniszterelnöke elment Törökországba a ratifikációs folyamat során, s ezért nem pontosan látom a logikát amögött, hogy oda elment, Magyarországra meg ne jönne el”

– értékelte a helyzetet. Illetve a magyar–svéd gazdasági és védelmi együttműködést méltatta, kiemelve, hogy a svéd vállalatok jól érzik magukat hazánkban, a magyar honvédség pedig Gripen vadászrepülőgépeket használ.

Csak úgy…

Ezalatt az idő alatt Csák János miniszter sem tétlenkedett, bár Ő sem tért le a hazabeszélés bevált módszeréről. A kulturális és innovációs miniszter közösségi oldala tanulsága szerint Amerikában vendégszerepel, ahol a „magyar-amerikai kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségeiről” informálódik. Ezalatt Magyarországon éppen az előre bejelentett amerikai kétpárti delegációt egyetlen ezért (is) fizetett közszolga sem méltatta arra, hogy „fogadja”.

Csák nem bazírozott hivatalos találkozókra, magánház nappalijában „adott elő”

„Somogyi Balázs barátom a connecticuti magyar közösség szervezője és motorja, az ő házában tartottam előadást Magyarország helyzetéről és szerepéről a transzatlanti világban.”

Szerző