Kiemelt hírek
Szíjjártó megint tahó volt – Lehazugozott egy oxfordi professzort
Kényelmetlen kérdésekre kellett válaszolnia Szijjártó Péter magyar külügyminiszternek a GLOBSEC-fórumon Pozsonyban. A CEU elüldözése és a Magyar Tudományos Akadémia bedarálása is terítékre került, adta hírül az Újszó.
Parázs vita a CEU-ról
A nemzetközi konferencián gyorsan előkerültek a magyar kormány számára kényelmetlen témák, így a Közép-európai Egyetem a CEU elüldözése is Budapestről. Szijjártó a magyar kommunikációhoz híven azt állította, az intézményt nem kényszerítették a magyar főváros elhagyására. Szerinte ők csak egy olyan törvényt hoztak, amely értelmében a CEU nem adhat ki amerikai diplomákat, csak magyart, hiszen a külügyminiszter szerint az egyetemnek nincs székhelye az Egyesült Államokban.
Ekkor kért szót a közönség soraiban helyet foglaló Timothy Garton Ash, az Oxfordi Egyetem professzora aki a magyar külügyminiszterhez intézett felszólalásában azt mondta, Szijjártó nem mond igazat:
„Amit ön a CEU-ról mondott, egyszerűen nem igaz. A teremben tartózkodó személyek legnagyobb része tudja, a CEU-t arra kényszerítették, hogy elhagyja Magyarországot” – mondta a professzor.
A magyar külügyminiszter válaszában hazugságnak nevezte Garton Ash állítását.
A tudósító mindehhez hozzáfűzi: Valójában a CEU már tavaly tavasszal kialakította oktatási helyszíneit a New York állambeli Bard College falain belül. A CEU amerikai kampuszát akkor magas rangú magyar tisztviselők is szemrevételezték, úgy mint Palkovics László akkori oktatási államtitkár, Altusz Kristóf külügyi helyettes államtitkár és Kumin Ferenc New York-i főkonzul.
Az MTA is téma volt
Garton Ash professzor ugyancsak számonkérte Szijjártón, hogy a budapesti kormány elvenné az MTA kutatóintézeteit és megszüntetné az intézményrendszer költségvetési önállóságát. A külügyi tárcavezető azonban azt hangoztatta, az Akadémia továbbra is szabadon dönthet a saját bevételeiből származó források felett, az állam által adott támogatás felhasználásába azonban a kormány is bele akar szólni. Az MTA költségvetésének túlnyomó többsége az államkasszából származik. Szijjártó a Magyarország jogállamiságát ért bírálatokra csak azzal reagált, pártja, a Fidesz jelentős támogatást élvez a magyar társadalomban.
Arról, hogy a társadalmi támogatottság mióta szolgálhat indokul a demokratikus intézményrendszer teljes lebontására, arról nem szólt a sértett magyar külügyér.
Szerző
Friss
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani
- Karácsony Gergely: ez nettó hazaárulás!
- Ezért állt le a reggeli csúcsban a 2-es metró