Kerítésen túl
The Economist: Trump teljesen hamis feltételezésekből indul ki
A Donald Trump amerikai elnök az üzleti köröknek akar szinte mindenek felett kedvezni. Görcsös igyekezete azonban amellyel a hazai üzleti köröket akarja támogatni nemzetközi téren világpolitikai járatlansággal párosul, és így hamarosan baj lehet belőle.
The Economist címlapsztori
Donald Trump nárcizmusa, a jelenlegi amerikai elnök képtelensége a valóság bármiféle mélyebb megértésére elkerülhetetlenül bajba sodorja a világot. Mostanában propagandagyőzelmeket arat, de nincs mit ünnepelni. A világ legjobb elemző hetilapja helyére teszi a Fehér Ház lakóját. The Economist: Trump: the demolition man, A bontási szakember című cikkében vesézi ki az elnököt.
A The Economist címlapsztorijának és szerkesztőségi vezércikkének szerzői elismerik: az, ami az Obama-korszak és a korábbi amerikai elnökök globális politikájával szembefordulva Észak-Koreában, Szíriában, Iránban vagy a kínai-amerikai kapcsolatokban történik, és mindaz a fényes új korszak, amit a Trump-hívek propagandaeszközei máris beharangoznak, figyelemre méltó. Csakhogy a minden fronton „bejelentett” teljes amerikai győzelem totális félreértés. Hosszú távon a falbontó-golyóval a „wrecking ball” az angolban sokkal erősebb kifejezés, mint a magyar nyelvben, tárgyaló Trump magatartása nem működik.
Trump kalapácsa ráadásul elsősorban saját szövetségeseire és a globális intézményekre súlyt le. A költségek és hasznok összevetése pedig azt mutatja, hogy Amerika és az egész világ számára gyászos a mérleg – állapítja meg az Economist.
Donald Trump teljesen hamis feltételezésekből indul ki. El van tévedve, amikor azt hiszi,hogy minden győzteshez egy vesztes is tartozik. Rosszul gondolja, hogy a kereskedelmi deficit feltétlenül „kudarcos tárgyalást” jelent. Trump óriási tévedése, hogy Amerika veszít azzal, ha vállalja a globális vezető szerep költségeit, és ha elfogadja a nemzetközi együttműködés szabályait. Éppen ellenkezőleg, ezek a szabályok előzik, meg az agressziót, ezek formálják az országok magatartását, ezek Amerika érdekeit szolgálják, és ezek dolgozzák ki a mecjhanizmusokat a globális problémák kezelésére, megoldására – a világkereskedelmi konfliktusoktól a klímaváltozásig. Az a világrend, amit Trump éppen felrúg, Amerika biztonságának létfontosságú biztosítéka. Trump jelszava ma „Amerika Minden Előtt!”, de ahová a szuperhatalmat holnapra juttatja: „Amerika Egyedül”
A lap állításait l erősíti az is, hogy például a legutóbbi Kim Dzsongun, Trump találkozó „eredményeit” még saját pártjában a Republikánus párton belül is sokan fogadták legalább is fanyalogva.
Szerző
Friss
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri
- Perintfalvi Rita: a jobboldali hazaárulók nem hazaárulók?
- Az orosz miniszter rácsörgött Szijjártóra, hogy segítsen…
- Mélytorok: Putyin beszállna Ukrajna újjáépítésébe
- Rácz András Pihál Tamásnak: szívesen elviszlek Bucsába, hogy a saját szemeddel lásd (és haza is hozlak egy darabban) – Frissítve!