Ez a nap
Trianon és a mohó kezek
Szlovénia elítéli az Orbán kormány félhivatalos Twitter-oldalán közzétett térképet, amely azt sugallja, hogy Szlovénia és más országok a trianoni békeszerződés után földterületektől fosztották meg Magyarországot – idézi az MTI a szlovén állami hírügynökség, az STA hírét a ljubljanai külügyminisztérium tiltakozása nyomán.
MFA #Slovenia condemns the publication of the historical map at @abouthungary , which does not contribute to the strengthening of the EU values of cooperation and good-neighborly relations. The EU has emerged to overcome the burdens of the past and hostility among nations.????
— MFEA Slovenia (@MZEZ_RS) June 7, 2019
A térkép az About Hungary portál Twitter-oldalán jelent meg,
Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár blogja, impresszuma szerint az Orbán-kormány megbízásából készül. A szlovén külügyminisztérium Twitter-oldalán a többi között azt hangoztatta, a térkép nem járul hozzá az Európai Unió értékeinek megerősítéséhez és a jószomszédi viszonyhoz.
Az About Hungary Twitter-oldalán megjelent poszt alatt egy hozzászóló azt firtatja, milyen jóvátételt vár Magyarország egy békében élő, egységes Európai Unióban, amelynek maga is a tagja.
A térképen a Trianon előtti Magyarországot lehet látni, amelyek után kezek nyúlnak, hogy letépjék az ország kétharmadát. Az Orbán-kormány június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján jelentette meg a térképet hivatalos közösségi oldalán, az 1920. június 4-i trianoni békeszerződés évfordulóján – írta az STA. Románia, Csehszlovákia és a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság akkoriban nagy területekre tett így szert, Szlovéniához került a Muravidék – emlékeztetett a hírügynökség.
2/3 of the country was taken away https://t.co/ZYKJH78pcm pic.twitter.com/HGngXuvChw
— About Hungary (@abouthungary) June 4, 2019
Borut Pahor szlovén köztársasági elnök pénteken a hírügynökségnek azt mondta: érthető és helyes, hogy egy demokratikus közösség elítéli az olyan térképek megjelentetését, amelyek területi igényeket támasztanak más országokkal szemben. Úgy vélte: az ilyen kísérletek miatt nagyobb erőfeszítéseket kell tenni a tisztelet és az együttműködés kialakítására nemzeti kereteken belül és egymás között is.
A magyar Országgyűlés 2010. május 31-én a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának napját, június 4-ét.
Szerző
Friss
- Ezt nevezzük mi népvándorlásnak – Több mint 100 millió amerikai kel útra a napokban
- Ujhelyi István: amikor a valóság nem kopogtat többet, hanem egyszerűen berúgja az ajtót
- Vasárnapi (cseppet sem) ünnepélyes gondolatok egy pici országból
- Vidéki prókátor: Lázár, a Fidesz Gyurcsánya?
- Szanyi Tibor: kracsun = karácsony? – Úgy látszik, a jó hírek csak nem akarnak Orbánhoz kötődni
- Készülj a karácsonyra – 5 jótanács: így díszítsd az otthonod
- Orbán Viktor szerint “Brüsszel” Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Időjárás, ma havazik, de mi lesz karácsonykor?
- Vasárnapi horoszkóp két nappal karácsony előtt
- Jobb félni? – Nemcsak rendőrök, de civilruhások is figyelnek