UEFA Ifjúsági Liga: az MTK Budapest is megérte a tavaszt!

Az MTK Budapest 1-0-s vereséget szenvedett a vendég izraeli FC Ashdodtól szerdán, a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ága második fordulós párharcának visszavágóján, de az idegenben aratott kétgólos sikerének köszönhetően 2-1-es összesítéssel továbbjutott.

UEFA

A 6. percben Kovács Mátyás szerzett vissza a tizenhatos magasságában egy labdát, majd balról középre gurított Barkóczihoz, aki ballal, gyengén ellőtte keresztbe, a labda elment a kapufa előtt.

Nem sokkal később Abergel 19 méteres kísérlete zúgott el a felső léc fölött, a 18. minutumban pedig Lépő próbálkozott 24 méterről, életerős lövését Arikha fogta. Ezután Barkóczi kapott passzt a tizenhatos vonalán, ahol váratlanul üresen találta magát, így lőtt, ám Arikha a kapu bal oldalába tartó labdát is magához ölelte.

A 20. percben pedig nagy helyzetet alakítottunk ki. Barkóczi keresztlabdája szállt a jobb oldal felé. Suissa váratlanul lehúzta a fejét, Molnár Ádin pedig levette és befelé cselezett, majd 8 méterről, ballal lőtt, az izraeli kapus nagy bravúrral védett.

A 36. percben Getahun szöglete csavarodott kapura, Csenterics kitolta. Nem sokkal később szögletből volt veszélyes az MTK: Vidnyánszky csúsztatott a röviden, a túloldalt befutó Molnár Ádin viszont közelről nem találta el jól. A 42. percben teljesen váratlanul vezetést szerzett az Ashdod.

A 42. percben Getahun lecsapott, majd a tizenhatoson belülről középre adott, Yusupov pedig 7 méterről a kapuba passzolt (0-1).

A 67. percben ismét közel járt a második gólhoz az Ashdod. Yusupov centerezett balról, Abergel középen éppen lemaradt, de megzavarta Csentericset, aki nem tudta igazán elütni a labdát. A hosszún Swisa érkezett és éles szögből a szinte üres kapura lőtt. Kísérlete elment volna keresztbe, de Varga Dominik biztos, ami biztos tisztázott.

A 83. percben a közvetlenül előtte beálló Vasvári fejelhetett egy szögletkombináció végén, de az ötös közeléből centikkel mellébólintott, a rendes játékidő végén pedig Kovács Mátyás tört be a tizenhatosra balról és készített le az érkező Horváth Artúrnak. A középpályás lőtt, de blokkolták, ám a labda Kovács elé pattant vissza, aki 11 méterről, balról, jobbal kevéssel a bal felső mellé csavart.

A négyperces ráadás harmadik minutumában Swisa fejelt 8 méterről, Csenterics kiütötte.

Az MTK U19-es csapata az első körben a lett FK Jelgavát búcsúztatta.

A bajnoki ágról – két kört követően – nyolc csapat jutott a rájátszásba, ahová még a Bajnokok Ligája-ág nyolc csoportjának második helyezettjei kerültek. Az ottani párharcok győztesei folytatják majd a legjobb 16 között a BL-csoportelsőkkel.