Kiemelt hírek

Meeeeeeeeeeeeegvan! – újabb magyar arany az olimpián

Újabb aranynak örülhetünk az itthoni hajnalban. Tótka Sándor  kajakozó olimpiai bajnok! Bízzunk benne, hogy az a napunk ugyan ilyen jól folytatódik, mint ahogy kezdődött.

újabb arany az olimpián

Gyorshír

Magyar szempontból fantasztikusan indult a tokiói olimpia 13. versenynapja, hiszen Rasovszky Kristóf a nyíltvízi úszók 10 kilométeres számában ezüstérmes lett.

Kajak-kenuban az összes elődöntőben érdekeltek voltak a magyar egységek, Tótka Sándor győzött, Csizmadia Kolos negyedik lett K1 200 méteren. Csipes Tamara és Kozák Danuta K1 500 méteren, a Nádas Bence, Kopasz Bálint duó 1000 méteren jutott a döntőbe. Ugyanebben a számban a Béke Kornél, Varga Ádám egység B döntős, akárcsak női C-1 200 méteren Balla Virág és Takács Kincső.

Vízilabdában a női válogatott számára a döntő a tét, ehhez a spanyolokat kell legyőzni.

Elkezdik a versenyt az öttusázók, Kovács Sarolta, Gulyás Michelle, Marosi Ádám és Kasza Róbert a körvívással nyit.

A hétpróbázó Krizsán Xéniára a második versenynapon a távolugrás, a gerelyhajítás és a 800 méter vár.

Tótka Sándor olimpiai bajnok!

A 200 méteres kajakdöntőben Tótka remekül kapta el a rajtot, mellette a brit Heath is nagyon pörgött, de Tótkát nem lehetett megelőzni. Hosszú másodpercekig nem mert örülni a magyar kajakos, mert sokat kellett várni az eredménye, aztán kiírták, Tótka Sándor az olimpiai bajnok!!!! Az olasz Rizza a második, a brit Heath a harmadik, Csizmadia épphogy lecsúszott a dobogóról.

Mikor érkezik a következő arany az még a jövő zenéje.