Connect with us

Kerítésen innen

Vitézy Dávid nem nyugszik: alkotmányjogi panaszt nyújtott be

Vitézy független attól, hogy maszkírozza magát, a Fidesz embere - A DK nem szavazza meg főpolgármester-helyettesnek
Megosztás

Alkotmányjogi panaszt nyújtott be Vitézy Dávid korábbi főpolgármester-jelölt a június 9-ei választási eredmény miatt, derül ki az Alkotmánybíróság honlapjáról. A 17 oldalas panaszban Vitézy a Kúria döntése alaptörvény-ellenességének megállapítását és megsemmisítését kéri az Alkotmánybíróságtól.

Fű alatt…

Vitézy alkotmányjogi panaszát az Alkotmánybíróság honlapján vette észre a Telex, a volt főpolgármester-jelölt nem posztolt róla a Facebookján, ahogy hasonló súlyú lépések esetében szokott, és közleményt sem adott ki.

„Az indítványozó álláspontja szerint a Kúria döntése megsértette az Alaptörvény XXIII. cikk (1) bekezdésében foglalt választójogot és a XXVIII. cikk (1) és (7) bekezdésében foglalt tisztességes eljáráshoz és jogorvoslathoz való alapjogot, továbbá a 28. cikkben foglaltakat, hogy figyelmen kívül hagyja az előtte fekvő ügy alapjogi vonatkozásait. Az indítványozó előadása szerint a kiesett jelölt nevének módja szerint valósult meg, amely a választópolgárok és a jelöltek számára elérhető az alapjog-korlátozás szintjén. A Kúria ezen felül nem tett eleget indokolási kötelezettségének, többek között figyelmen kívül hagyta azt, hogy az indítványozó az új kérelmet csak azért a felülvizsgálati indítványban terjesztette elő, mert az arra vonatkozó tények és bizonyítékok az újraszámlálás során kerületek felszínére, továbbá az igazolás bizonyítási terhet rótt. az indítványozóra.” – áll a Kíria honlapján.

Ezért kereste meg a portál Vitézy Dávidot, hogy megtudják, miért nyújtotta be a panaszt, mit kifogásol pontosan, és mikorra várja a döntés eredményét az Alkotmánybíróságtól, amint válaszol a kérdésekre, frissítjük a cikket.

A Kúria szerdán hagyta helyben a Nemzeti Választási Bizottság döntését, vagyis nem lesz megismételt főpolgármester-választás Budapesten és egyben elutasította Vitézy Dávid kérelmét is.

Átnyálazták, eredményre jutottak

Karácsony Gergely a június 9-i önkormányzati választáson néhány száz szavazattal verte meg Vitézy Dávid fideszes-LMP-s kihívóját. Az érvénytelen szavazatok újraszámlálása után a kettejük közötti különbség 41 szavazatra csökkent. Karácsony június 17-én adta be a Kúriának azt a kérelmét, amelyben a főpolgármester-választás eredményének megsemmisítését és a szavazás megismétlését kérte. A Kúria június 26-án szerdán utasította el a kérelmét, amire Karácsony a Facebookon azt írta:

„a következő öt évben is én leszek Budapest főpolgármestere. Természetesen elfogadom a független magyar bíróság döntését.”

Csak úgy….

„Ki és milyen esetekben nyújthatja be az alkotmányjogi panaszt?

Az Abtv. 26. § (1) bekezdése alapján alkotmányjogi panasszal az az egyedi ügyben érintett személy vagy szervezet fordulhat az Alkotmánybírósághoz, akinek alaptörvény-ellenes jogszabály alkalmazása folytán az Alaptörvényben biztosított jogának sérelme következett be az ügyében folytatott bírósági eljárás során. A panaszt csak akkor lehet benyújtani, ha az érintett a jogorvoslati lehetőségeit már kimerítette, vagy jogorvoslati lehetőség nincs számára biztosítva. Az Abtv. 26. § (1) bekezdése alapján csak olyan jogszabály vizsgálata kérhető, amelyet a bíróság az eljárása során alkalmazott…” – áll az Alkotmánybíróság honlapján.

Szerző