Ez a nap
Csak az ellenzéki pártok sárosak?
Az Együtt – a Korszakváltók Pártja tiltott vagyoni hozzájárulást fogadott el – közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szerdán közleményben az MTI-vel. Az Együtt tiltakozik a döntés ellen.
Az ÁSZ befejezte az Együtt 2015-2016. évekre vonatkozó ellenőrzését, és megállapította, hogy a párt nem a jogszabályi előírásoknak megfelelően alakította ki gazdálkodásának szabályozási környezetét. Az Együtt könyvvezetése és gazdálkodása során nem tartották be a jogszabályokat és belső előírásokat.
A kiadások kifizetése során – a jogszabályi és belső szabályzatok előírásai ellenére – a párt elmulasztotta az utalványozást és nem hivatkozott a könyvviteli számlákra, így nem gazdálkodott a közpénzekkel átlátható és ellenőrizhető módon. Az Együtt 2015-ben öt ember által tagdíjként befizetett 62 ezer forintot hibásan adomány jogcímen vett nyilvántartásba és szabálytalanul mutatta ki a pénzügyi kimutatásban – írta az ÁSZ.
A számvevőszék szerint az Együtt 2015-2016-ban 9,815 millió forint tiltott támogatást vett igénybe.
Az ÁSZ 11 javaslatot fogalmazott meg, amelyre az Együtt elnökének harminc napon belül intézkedési tervet kell készítenie.
Az ellenőrzés során az ÁSZ – összhangban a pártok ellenőrzésének a megváltozott jogszabályok szerinti 2016-ban megújított módszertanával – értékelte a párttörvény 2014. január 1-jétől hatályos, a tiltott vagyoni hozzájárulásokra vonatkozó törvényi előírások betartását. A módosítás következtében 2014. január 1-jétől tilos a jogi személyektől, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől, más államtól, külföldi szervezettől és nem magyar állampolgár természetes személyektől származó vagyoni hozzájárulás elfogadása – közölték.
Tiltott vagyoni hozzájárulásnak minősül, ha egy párt a mindenki számára elérhető árnál lényegesen olcsóbban vesz igénybe vagy rendel meg szolgáltatásokat. A törvény arról is rendelkezik, hogy ha a vagyoni hozzájárulást nem pénzben nyújtották, a párt köteles meghatározni az értékét.
Az ÁSZ törvényi előírás alapján kétévente ellenőrzi a költségvetési támogatásban részesülő pártok gazdálkodását.
Az Együtt közleményben tudatta, hogy az ÁSZ a jelentésben nem adott helyt a párt egyetlen észrevételének sem, Juhász Péter pártelnök tiltakozott a „nem megfelelő” döntés ellen.
„Külön felháborító, hogy bár az Együtt elnöke többször kérte a számvevőszéket és annak elnökét, Domokos Lászlót, bocsássa rendelkezésére vagy legalább nyújtson betekintést azokba a dokumentumokba, melyek alátámasztják a pártra kiróni tervezett büntetést, az ÁSZ azonban még csak nem is reagált érdemben soha Juhász Péter követeléseire” – áll a párt közleményében.
A párt nem fog együttműködni a hatóságokkal, minden jogi lehetőséget ki fog használni az adójogi és közigazgatási eljárásokkal szemben – közölte az Együtt.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- A karma átka, horoszkóp 3 csillagjegynek, akiknél elérkezett a „számlafizetés” ideje
- Elhunyt Szörényi Szabolcs – Legyen könnyű neki a föld!
- Heten a híres Bosszúállók-csapatból Kamala Harris mellett kampányolnak
- A Cinema City sem akar lemaradni az áremelős versenyben: ezentúl ennyi az annyi mozi-ügyben
- Lakást vett és üres a zsebe? Pedig még egy csekkfizetés vár Önre….
- „Ezek mennek mostanában”
- Szívzűr – Így élesztheted újra önmagad
- Hatalmas gazdasági-diplomáciai siker: magyarok gépestették Csádban a tevetej-fejést – A produktumot a miniszteri biztosunk azonnal beszlopálta
- Szanyi Tibor: Mindenhalottak
- Jogi problémája van? Félórás ingyenes konzultáció egy értő ügyvéddel – Pro Bono Nap Budapesten