Kerítésen innen
Ugye politikus úrék és rabbi úr, itt minden a legnagyobb rendben van?
Mást sem hallani kormányzati megszólalóktól antiszemitizmus-témában, hogy Magyarországon minden rendben van, de ha mégis egyes elszigeteltek akcióra szánnák el magukat, a rendőrség és a törvények teljes szigorral bánnak el velük.
Akkor ez most mi?
Több helyen is megjelentek Budapesten olyan plakátok a köztereken, amik az Index két újságíróját, Miklósi Gábort és Dezső Andrást ábrázolják az izraeli zászló előtt Mi is a határon túlról jöttünk felirattal. Alatta az Index – Konstans rinyálás, látens magyarellenesség, hazaárulás feliratok olvashatók. Az nem derül ki a plakátról, hogy ki készítette – tudósított a 444.hu.
Persze mindez nem előzmény nélkül történt, hiszen „ellenük zajlik célzott kampány egy hete a kormánymédiában és a kormánnyal feltűnően barátságos viszonyban lévő radikális párt, a Mi Hazánk köreiben. Miklósi Gábor megírta, hogy a Puskás Aréna megnyitóján nem állt fel, amikor a Nélküled című dalt játszották, Dezső András pedig egy videómontázsban összevágta a szám egy koncertfelvételét és menekültekről készült képeket.”
„Idegen” – a billog
Hétvégére megjelentek az utcai plakátok. Ezek közül az egyiket, a Rákóczi térnél lévőt lefotózta Panyi Szabolcs, a Direkt 36 újságírója, és posztolt róla Twitteren:
Hungarian report by @444hu on the anti-Semitic posters smearing independent journalists from @indexhu who are also targeted in pro-Orban media, labeled as ‘unpatriotic’, ‘alien’ etc. FYI @CPJ_Eurasia @pressfreedom @RSF_en @freedomhouse @hrw @melhoop10 https://t.co/oeNDgBfknG
— Szabolcs Panyi (@panyiszabolcs) November 24, 2019
Mire szintén a Twitteren Izrael budapesti nagykövetsége közölte:
„Szigorúan elítéljük a posztert, amin antiszemita és Izrael-ellenes szimbólumot és inszinuációk láthatók. Nincs helye a rasszizmusnak, a felbujtásnak és a gyűlöletnek a párbeszédben. Biztosak vagyunk abban, hogy a megfelelő magyar hatóságok el fogják TÜNTETNI ezeket a plakátokat.”
We strongly condemn the poster in the picture which contains anti-Semitic and anti-Israel symbols and insinuations.There is no room for racism,incitement and hate in any dialogue. We have full confidence that the relevant Hungarian authorities will have posters like this removed. https://t.co/7zYbE1ePlu
— IzraelMagyarországon (@IsraelinHungary) November 23, 2019
A kormánymegszólalók még nem reagáltak, kíváncsian várjuk, mit lépnek.
Szerző
Friss
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’
- Debrecen vezetésének prioritása: az ételosztás és Bruti fellépése nem támogatandó
- ‘A rafkós külföldiek’ visszaélnek Orbán Viktor bizalmával – Emberismeretből erős 1-es!
- ‘Közmunkások jelenléte kötelezően ajánlott’ – kommentelték Orbán, a sámli és a testőrök országjárását
- Havas Henrik utánajárt, Zebra nuku, de emu van Kisorosziban
- Magyar György: a nemzetvezető viselje a felelősséget azért, hogy ilyen országot teremtett
- Rogán-válasz a gyémántos táska-sztorira: ‘…nagy bátorság egy kismamát ócsárolni!’
- Bíróság: Marine Le Pen bűnös közpénzek sikkasztásában – Ez politikai karrierje végét jelentheti, de Orbán kiállt mellette
- Ki itt a hülye? – Magánlevél a választókhoz bizonyos közügyek tárgyában