Miután az Orbán-kormány 2010-ben egyik első intézkedésével legalizálta az otthoni pálinkafőzést, nem csoda, ha a NAT bevette a mindenképpen oktatandók közé, nehogy a gyerek lemaradjon valami igazán magyar sajátosságról.
Úgyis olyan kevés az alkesz nálunk!
Aki ősszel suliba megy, az a kormány elévülhetetlen dicsőségének számító ingyenesen -ilyen persze nincs, hisz minden pénzbe kerül, csak ezt mindannyiunk adójából fizetjük- tukmált egyetlen tankönyvből kötelező jelleggel ellesheti a pálinkafőzés csínját-bínját, akkor mint „családi program” is beleillik a kormányelképzelésbe.
A pálinkafőzés tanulmányozása videofilm segítségével, a folyamat értelmezése
– bekerült az új Nemzeti alaptantervbe, amire a 444 egyik olvasója hívta fel a figyelmet.
A NAT slendriánsága? - A b@szás szó magyarázata és szinonimái egy általános iskolásoknak ajánlott szótárban
ezek most betették a 7-8. osztalyos tanrendbe a pálinkafőzést, hátha az egymillió nagyivóból több lesz. Egy régi nepszabis videóban foglalkoztunk vele, azt hittük, hogy vicc, de nem az.
A desztilláció bemutatásához javasolják a pálinkafőzős mozizást
7-8. osztályosok kémiaóráján jöhet majd elő a téma a kerettanterv szerint. Azaz bőven 18 évesnél fiatalabb gyerekek ismerkedhetnek meg a pálinkafőzés rejtelmeivel. A kémiai kerettantervet azzal vezetik fel, hogy az
„oktatás minden szakaszában törekedni kell az élményszerűségre, a tanulók számára releváns és érdekes problémák kémiai vonatkozásainak bemutatására, a gyakorlatban használható tudás elsajátításának fontosságára”.