Vidnyánszky Attila Szíjjártó Pétert, aki a győri egyetem kuratóriumába került és Varga Juditot, aki a miskolci egyetem kuratóriumi elnöke lett, követve 003-as számú ejtőernyősként landolt a Színművészeti kuratóriumi elnöki székében.
Emlékeznek még a Színművészeti Egyetem szétzilálása előjeleire? No és arra, ahogy a kormánytagok mekkora vehemnciával tagadták a szándékot? Na és arra, ahogy az ott tanulók, tanítók és régebben végzettek tiltakoztak a NER-beavatkozás ellen?
Augusztus 31-én egyértelmű lett a helyzet
Vidnyánszky Attila rendező, a Nemzeti Színház főigazgatója lett a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke
– közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
A kinevezésre azért volt szükség, mert az egyetem szeptember elsejével működési modellt vált és alapítványi fenntartásba kerül.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem nyílt levelet írt a parlamenti képviselőknek
A tárca közleménye szerint
a kuratórium tagja lesz Bacsa György, a Mol stratégiai ügyvezető igazgatója, Lajos Tamás operatőr-producer, Rátóti Zoltán színész-rendező, és Világi Oszkár, a Slovnaft Igazgatóságának elnöke, vezérigazgatója.
Mi lesz veled (belőled) Színház-és Filmművészeti Egyetem?
Sumákban, ahogy az kerítésen belül szokás 2020 Magyarországán
Érdekesség, hogy a szaktárca nem kürtölte világgá a hírt, hiszen a közleményük alapvetően arról szól, hogy hat egyetem ( Állatorvostudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Neumann János Egyetem, a Soproni Egyetem és a Széchenyi István Egyetem) vált működési modellt augusztus elsejével – ez is a közlemény címe -,
mindössze az utolsó bekezdésben jegyzik meg, hogy egyébként a Színművészeti is működési modellt váltott és egy “közelmúltban megszületett döntés értelmében” Vidnyánszy ATTILA lett a kuratóriumi elnök.