Connect with us

Kerítésen innen

Blöffölj nagyot, hogy az ellenfélnek elakadjon a szava – A MÚOSZ-t bírálja az új „magyar nemzeti” médiaszövetség

Megosztás

A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) eladta a tihanyi újságíró-üdülőjét. A liciten a DT. Invest Kft. tette a legmagasabb ajánlatot, ami 900 millió forint volt (az üdülőre eső vételár: 625 millió Ft, a strandra eső vételár: 275 millió Ft volt) – írta meg az Átlátszó.

Blöffölj nagyot, hogy az ellenfélnek elakadjon a szava - A MÚOSZ-t bírálja az új „magyar nemzeti” médiaszövetség
Megosztás

A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) eladta a tihanyi újságíró-üdülőjét. A liciten a DT. Invest Kft. tette a legmagasabb ajánlatot, ami 900 millió forint volt (az üdülőre eső vételár: 625 millió Ft, a strandra eső vételár: 275 millió Ft volt) – írta meg az Átlátszó.

„A magyar újságírók elmúlt időkből ránk maradt szervezete ma az újságírótársadalom érdekképviselete helyett kizárólag a politizálásra és a bevételszerzésre összpontosít. Teszi ezt annak ellenére, hogy sajtóhírek szerint a saját tagságuk és elnökségük egy része is ellenezte az eladást”

– reagált közleményben a tihanyi üdülő eladásának hírére a „nemzeti érdek és a polgári értékrend” érvényesítésének programjával 2018-ban zászlót bontó Magyar Nemzeti Médiaszövetség (MNMSZ).

A szervezet vezetése úgy látja:

„A MÚOSZ nem emeli fel a szavát, amikor politikusok és véleményvezérek újságírókat fenyegetnek. Hallgat, amikor szerkesztőségeket bírálnak szabad témaválasztásuk miatt. Néma marad, amikor Magyarországot a szakma mélypontját jelentő propagandaműsorokkal akarják befeketíteni külföldről.”

A Magyar Nemzet érdeklődésére az ingatlan értékesítéséről Hargitai Miklós, a MÚOSZ elnöke elmondta:

„az üdülő a MÚOSZ-tagság egy része számára érzelmi kérdés – vannak, akik családok generációi óta oda járnak nyaralni –, másoknak gazdasági ügy vagy éppen teljességgel érdektelen. A tihanyi üdülőt az elmúlt évek átlagában a tagok három-öt százaléka vette igénybe, miközben a fenntartását a teljes tagság finanszírozta a tagdíjakból. A tihanyi üdülő történetének a 2018-as nyár volt a csúcsszezonja a kihasználtságot (és a bevételt) tekintve, de az üdülő abban az évben is veszteséges volt, vagyis a szükséges ráfordításokat és az amortizációt a bevétel nem tudta ellensúlyozni.”

Háttér

A DT. Invest Kft.-t 2000-ben alapították, a cég székhelye Budapesten van, a fióktelepe pedig Szolnokon. A kft. Mudura Sándor tulajdona a budapesti Crown Holding Kft.-n keresztül. 2019-ben a Mudura család vagyona felfért a Capital Románia 300 leggazdagabb emberét bemutató listájára, ahol az 55. helyet foglalták el. Ifjabb Mudura Sándor édesapja halála után vette át a család tulajdonában levő vállalatok vezetését.

A liciten indult még a CD Service Kft., a cég 885 millió forintot ajánlott. A CD Service Kft. végső tulajdonosai: a Vajna-kaszinókat továbbvivő Garancsi István, Csányi Sándor OTP-elnök és Hernádi Zsolt MOL-főnök.

az újságíró strand mellett épül jelentős állami támogatással a Csányi-Hernádi-Garancsi trió (CDHT Hotel Projekt Kft.) szállodája. A három magyar milliárdos 8,6 milliárd forint támogatást kapott, az értékes Balaton-parti telken felújítják a kastélyszállót, egy új hotelt, és több szállásépületet húznak fel.

Az üdülő eladása igencsak megosztotta a MÚOSZ testületét az Átlátszó cikke szerint. A vita után Keleti Éva tiszteletbeli elnök, Gönczi Mária alelnök, valamint Danó Anna és Kleer László elnökségi tagok lemondtak elnökségi tisztségükről – tagsági viszonyukat, küldötti mandátumukat ugyanakkor Danó Anna kivételével megtartották. Danó Anna a lemondó levelében azt írta:

Alapvetően nem értek egyet az üdülő eladásával. Azt gondolom, hogy egy súlyos gazdasági krízis közepén megszabadulni egy, az értékét megőrző, sőt növeli képes vagyontárgytól, több mint hiba. (Forrás)

 

muosz

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük