Sport
200 pillangó: Milák, Márton 1-2!
Milák Kristóf címét megvédve arany-, Márton Richárd pedig ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.
Milák Kristóf címét megvédve arany-, Márton Richárd pedig ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.
A Honvéd 22 éves klasszisa magasan a legjobb idővel várta a finálét
Klubtársa az előfutamban, majd az elődöntőben is élete legjobbját (1:55.36) úszva negyedikként kvalifikálta magát a legjobb nyolc közé.
A rajt után szinte azonnal egyértelművé vált, hogy Milákot senki sem szoríthatja meg, csak az óra volt az ellenfele. Végül minden idők nyolcadik legjobb idejével nyert. Márton eközben óriási hajrával az olasz Alberto Razzetti megelőzve gyűjtötte be pályafutása eddigi legnagyobb sikerét.
A szám világcsúcstartója (1:50.34), egyben olimpiai és világbajnoka kiváló, 1:52.01 perces idővel csapott célba, míg honfitársa óriási egyéni csúccsal, 1:54.78 perccel zárt.
„Az idő most egyáltalán nem érdekelt. A lényeg, hogy Ricsi felkerült a dobogóra. Beérkeztem, kicsit várnom kellett a többiekre és láttam, hogy Ricsi, aki az utolsó fordulónál még hátrébb volt, lehajrázza az olaszt”
– nyilatkozta a magyar újságíróknak a vegyes zónában Milák Kristóf, aki az eredményhirdetésnél felhívta maga mellé a dobogó tetejére Mártont, akivel együtt készül.
Az érmeket Wladár Sándortól, a Magyar Úszó Szövetség elnökétől vehették át
„Tudtam, hogy a végén nekem lesz erőm, az olasznak pedig nem. A középdöntő előtt megmutatták nekem Gyurta Dániel londoni olimpiai győzelmét, ahol mindent kiadott magából. Azt mondták, így kell úszni”
– fogalmazott a vegyes zónában Márton Richárd.
Milák önmaga harmadik, a magyar küldöttség negyedik aranyát nyerte az olasz fővárosban. Korábban a 4×200 méteres gyorsváltó záróembereként, illetve 100 méter pillangón diadalmaskodott, emellett pedig 100 méter gyorson, illetve a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként szerzett egy-egy ezüstöt.
Férfi 200 m pillangó, Európa-bajnok:
MILÁK KRISTÓF 1:52.01 perc
2. MÁRTON RICHÁRD 1:54.78
3. Alberto Razzetti (Olaszország) 1:55.01
Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka nyolcadik 200 méter vegyesen
A háromszoros olimpiai bajnok 2:14.37 perces idővel ért célba, a szám másik magyar versenyzője, Sebestyén Dalma 2:13.45-tel zárt.
Az elődöntőben Hosszú a harmadik, Sebestyén pedig a nyolcadik időt érte el, az azonban hamar kiderült, hogy előbbi megközelíteni se tudja egy nappal korábbi teljesítményét, így a dobogóért folytatott harcban egyik magyar sem lesz érintett. Hosszú közel két másodperccel maradt el hétfői idejétől, így még honfitársa is előtte végzett.
A számot végül címét megvédve az izraeli Anastasya Gorbenko nyerte 2:10.92 perces idővel.
Női 200 m vegyes, Európa-bajnok:
Anastasya Gorbenko (Izrael) 2:10.92 perc
2. Marrit Steenbergen (Hollandia) 2:11.14
3. Sara Francheschi (Olaszország) 2:11.38
…7. SEBESTYÉN DALMA 2:13.45
…8. HOSSZÚ KATINKA 2:14.37
(MTI)
Milák Kristóf győzött 100 méter pillangón, ezüstérmes a 4X100-as gyorsváltó
Mihályvári-Farkas Viktória ezüstérmes 1500 méter gyorson
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Garantáljuk, hogy ha végig olvassa a parlament körül guruló milliárdok és milliárdosok nevei közötti tallózást, alaposan felizgatja magát
- Csillagjegyes könyvklub-ajánló: mit olvas a jegyed – és kikkel lenne a legjobb ezt együtt csinálni?
- Irán már az USA-t is fenyegeti
- Szívmelengető -mert ilyen is van!- történet Magyarországról – Látjátok, ‘harcosok’, így is lehet…..
- Marika néni: Szandikám, elhiszem, hogy sz@rásig vagy tettvággyal, de próbálj pihenni babám, mert még a végén vérnyomásos leszel
- Könyves horoszkóp – Ki megy ki a Könyvhétre és mit visz haza a csillagok szerint?
- A 4 legmaszkulinabb csillagjegy horoszkópja – belső erő és külső hatás 2025 nyarára
- Hol élünk? – Kamu rendőr fenyeget iskolaigazgatót
- Ilyen az, amikor nekilátnak, kormányoznak, költenek a vasútra
- Izrael iráni hadjáratának bibliai gyökerei – ‘Mert írva vagyon….’
Pingback: Sós Csaba Hosszú Katinkáról: ez katasztrofális, rossz volt nézni | Városi Kurír
ifjwotsyoc
2024.10.24 19:48 at 19:48
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?