Connect with us

Kerítésen innen

Az országgyűlés 112-42-5 arányban beárazta, hogy mit kóstál a miniszterelnök lehazaárulózása

Az országgyűlés 112-42-5 arányban beárazta, hogy mit kóstál a miniszterelnök lehazaárulózása
Megosztás

7 négyzetméternyi lakás-rész Budapest jobb részén, vagy egy középkategória felső szélét súroló autó, egy Megafon-celebre költött pénz a közösségi oldalon, esetleg Mészáros Lőrinc pár perces keresete, ennyire árazták be, hogy Gyurcsány Ferenc a parlamenti felszólalásában hazaárulónak minősítette Orbán Viktort, amit azzal tetézett, hogy tett Kövér László véleményére.

Ennyi…?

Gyurcsány Ferenc szeptember 30-ai parlamenti felszólalásában hazaárulónak nevezte a kormányfőt, rendreutasítás és hosszabb szóváltás után Kövér László házelnök elvette a szót a politikustól, aki ezen felhúzta magát és otthagyta az üléstermet. Azonban itt még nem ért véget az ügy:

Gyurcsány Ferencet 14 millió forintra büntette a házelnök.

A Demokratikus Koalíció elnöke fellebbezett a büntetés ellen, kérelmével az Országgyűlés mentelmi bizottságához fordult. Ebben kitért arra is, hogy

ugyanazon az ülésnapon más képviselők is kimondták a hazaáruló szót, ellenük pedig nem alkalmaztak szankciókat.

Kövér László szerint Gyurcsány a házelnök figyelmeztetését figyelmen kívül hagyva újra és újra sértő kifejezésekkel illette a miniszterelnököt, meglátása szerint

ez már nem része a véleménynyilvánítás szabadságának, a kiszabott szankció pedig nem aránytalan.

3-3

Gyurcsány Ferenc kérelme 3 igen, 3 nem szavazattal nem kapta meg a többségi támogatást a mentelmi bizottságnál, így kedden az Országgyűlésnek kellett megszavaznia, hogy hatályában fenntartja-e a házelnök döntését.

A képviselők elsöprő többséggel (114 IGEN szavazat, 42 NEM szavazat és 5 tartózkodás) helyben hagyta Kövér László döntését,

ez alapján pedig

Gyurcsány Ferenc tiszteletdíja négyhavi összegével megegyező mértékben, 14 138 736 forinttal csökken.

Hidvéghi Balázs örömteli gombnyomása közösségi oldaláról:

Irány Strasbourg!?

A DK elnöke szombati videójában azt ígérte, hogy Strasbourgig fogják vinni az ügyet.

„Nem velünk van a baj, akik ezt kimondjuk, hanem azzal, aki áruló, törvénytelen, meg tolvaj. Ezek ilyen 14 milliót érnek mostanság. Hát akkor játsszuk le így ezt a meccset”

– mondta Gyurcsány, aki szerint

Kövérnek baj lehet a fülével, mivel ő nem a hazaáruló, hanem az áruló szót használta. Csakhogy a DK szerint Kövér visszaélt a házelnöki hatalmával, korlátozva ezzel a képviselők szólásszabadságát.

A parlament őszi évadnyitóján a DK elnöke Júdásról kezdett el beszélni, részben Orbán Balázs 1956-tal kapcsolatos kijelentései miatt.

„Magyarországnak ma áruló kormánya és áruló miniszterelnöke van”

– mondta egy ponton Gyurcsány, mire Kövér László közbeszólt:

„Képviselő úr, ne gondolja, hogy mindent megengedhet magának ebben a házban, rendre utasítom. Magyarország kormányát és miniszterelnökét önnek nincsen joga lehazaárulózni. Világosan beszéltem?”

Erre Gyurcsány a legrosszabb párttitkárnak nevezte Kövért, mire az elvette tőle a szót, majd felszólította, hogy üljön le, és igyon egy pohár vizet – csakhogy a DK elnöke folytatta a beszédet, majd hamarosan távozott a teremből. A szóváltás itt látható teljes egészében:

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Csak úgy….

Kövér László kizárólag „kerítésen belül” hitetheti el magáról és csak a vuduzottakkal, hogy „mindenható”, ezt a dolgok mai állása szerint még ifjúkori cimborája, a „világpolitikai tényező” és „békegalamb” Orbán Viktor sem tudta neki elintézni. Hogy mennyibe kerül majd mindez nekünk, -és itt csak az anyagiakra gondolok- az kizárólag a forint éppen aktuális árfolyamától és azok számától függ, akik hajlandók végig vinni panaszukat. Újabb, már a sokadik hasonló, az ellenzéki képviselőkkel szembeni perét veszíti el a magyar állam Strasbourgban. Ezúttal Szabó Szabolcs, a Momentum politikusa nyert pert az Emberi Jogok Európai Bíróságán a 2018 végi, “rabszolgatörvény” elleni ellenzéki tiltakozásokat érintő ügyben. Emlékezetes, hogy az ellenzék 2018. decemberében, a rabszolgatörvénynek nevezett munkaidő-jogszabály miatt a Parlamenten kívül tüntetéseken is tiltakozott, az épületen belül pedig a törvény megszavazását az ülés ellehetetlenítésével próbálták elérni. Az ellenzékiek akkor odaálltak Orbán Viktor elé az ülésteremben és hangosbeszélőn keresztül, valamint sípolással csaptak zajt, illetve felálltak az elnöki pulpitus elé is. Ezzel sem tudták azonban megakadályozni a jogszabály elfogadását. Utóbb pedig

Kövér László házelnök sorra büntette meg a tiltakozó akcióban részt vevő ellenzéki politikusokat.

A több tucat politikus fejenként 1-1,5 millió forintos bírságot kapott, amit aztán részletekben, havonta visszatartottak a fizetésükből.

Szabó akkor közel 1,1 milliós bírságot kapott (ez mintegy 2800 euró)

ami miatt a strasbourgi bírósághoz fordult, amely november 21-én meghozott ítéletében neki adott igazat. A bírói tanács – tagjai közt Paczolay Péter volt alkotmánybírósági elnökkel

egyhangúan megállapította, hogy Szabónak sérült a véleménynyilvánítási és a tisztességes eljáráshoz való joga.

Szerző