Connect with us

Kerítésen innen

‘Ez ‘bréking’, hogy a nyugdíjasok májusban megkapják a májusi nyugdíjat?’ – Nyitrai közszolga újabb szavazatvesztést intézett pártjának

'Ez 'bréking', hogy a nyugdíjasok májusban megkapják a májusi nyugdíjat?' - Nyitrai közszolga újabb szavazatvesztést intézett pártjának
Megosztás

Nyitrai Zsolt, akit jelenleg miniszterelnöki főtanácsadó és országgyűlési képviselő funkcióban fizetünk, mely beosztások feltételeznek némi  -legalább az ehhez szükséges- intelligenciát és empátiát, olyan bejegyzéshez adta a nevét, -feltehetően munkaköri leírása alapján, amit nem tőlünk, a főnökeitől, hanem a „pártprop.”-tól kaphatott- aminek biztosan számszerűsíthető eredménye lesz a választáskor.


Azt mondta -írta- a pasas…

„BRÉKING! Hétfőtől utalják a májusi nyugdíjat! Magyarország Kormánya nem ígérget felelőtlenül, hanem valóban megbecsüli az időseket!”

Aki még nem nyugdíjas korú és a családjában, ismeretségi körében sincs „szépkorú”, annak jelezzük: minden hónapban ekkor utalják a rendszeres havi nyugellátást. Megjegyzendő: ez nem a „kormány ajándéka”, ezért a pénzért megdolgoztak azok, akik kapják és a mindenkori kormánynak kutya kötelessége részükre kifizetni!

<< Olvassa cikkeinket a Facebookon, az Instagramon, a Linkedinen, és a Google hírei között is! >>>

A hozzászólásokból…

„Komoly teljesítmény bástya 🫡 mondjuk a felelősségről és becsületről lehet mást gondolunk…”

„Ezt azért írja ki ,mert az is eszükbe jutott hogy nem utalják ?”

„Remélem ön is megbecsülésnek értékeli, hogy megkapja a fizetését!”

„Minden oke a fejekben nalatok???”

„Már ez is eredmény? Ezek szerint közel állunk az államcsődhöz?”

„Aztakurva! Lesz közvilágítás is esténként? Hatalmasak vagytok!”

„Ez BRÉKING, hogy a nyugdíjasok májusban megkapják a májusi nyugdíjat? Ezek szerint eddig kérdéses volt, de most kiderült, hogy szerencsére pont van pénz arra, hogy kifizessék a nyugdíjakat? Csak mert a BRÉKING ezt jelenti. Továbbá már annak is örülni kell, ha az állam kifizeti a nyugdíjakat? Ez már hírérték? Ez BRÉKING? Ezentúl minden hónapban ki fogják írni? Nem érzik, hogy ez végtelenül röhejes? Elkeserítő, hogy mekkora dilettáns barmok vezetik ezt az országot.”

„Hogy mi van?! Breaking news már az is nálatok, hogy a nyugdíjasok megkapják az ehavi nyugdíjukat? Hozzátok képest a Monty Python egy Shakespeare-királydráma…”

„Bréking! Holnap hétfő lesz! A kormány teljesít, nem csak ígérget!”

„Ez a dolgotok, rohadjál meg. Ők már ledolgoztak 40 évet. Ez nem bréking, hanem a minimum és még így is kiszúrjátok a szemüket.”

„Hát ilyen nincsen basszus🤦🤣 Mondjuk az szomorú, hogy ennyire hülyének nézitek a nyugdíjasokat. „

„Ugye viccel, hogy “bréking?” Ha nem utalnák ami ráadásul egy jogszabályban rögzített kötelességük, akkor azt úgy hívnák, hogy államcsőd.”

„Oké, ha ez most „bréking”, akkor lehet, hogy júniusban nem fogják utalni”

„Oké, ha ez most „bréking”, akkor lehet, hogy júniusban nem fogják utalni”

„A Fidesz kommunikációs csodafegyvere: hírként tálalni, hogy kifizetik azt, ami jár. Gratulálok. Hétfőn felkel a nap is, de erről még nem adtak ki közleményt.”

„Bréking! A következőt június 12-én utalják! Minden hónapban egyszer megtörténik ez a csoda.”

Csak úgy….

Emlékszenek még arra, amikor a Fidesz-rezsim a 2826,1 milliárd forintos magánnyugdíjpénztári megtakarításokat einstandolta, mondván jobb helyen lesz náluk? Selmeczi Gabriella bőszen bizonygatta, hogy mindenki nyugodjon meg, egyéni számlákon tartják majd nyilván és amikor kell, megkapja jogos tulajdonosa.

Az állam összesen 2826,1 milliárd forinttal tartozik a volt magánnyugdíjpénztári tagoknak, akiknek az állami rendszerbe átterelésekor attól volt hangos a sajtó, hogy a számláikon felgyülemlett pénzt majd az állami egyéni számlákon tartják nyilván. Ez persze nem történt meg.

Az NGM elismerte, hogy a magánnyugdíjpénztáraknál felhalmozott és az állami rendszerbe átvett egyéni pénzeket valóban nem tartják számon:

„a társadalombiztosítási jogdíjra szereztek jogosultságot, a magánnyugdíjpénztárban felhalmozott névre szóló vagyon a társadalombiztosítási rendszerben direkt módon, névre szólóan kifizetendő összegként jogilag nem értelmezhető, az államnak ilyen visszafizetési kötelezettsége nem áll fenn.”

Hozzátették, az

államnak társadalombiztosítási nyugdíjfizetési kötelezettsége keletkezik, amelynek összege és esedékessége egyébként független attól, hogy a nyugdíjra jogosult volt-e magánnyugdíj-pénztári tag vagy sem, magyarul már teljesen mindegy, hogy ki mennyi pénzt halmozott fel a magánnyugdíjpénztáránál.

Szerző