Kiemelt hírek
Frissítve! Ismét antiszemita politikusnak emelt szobrot a Fidesz – Aláírásgyűjtés a szobor eltávolításáért

A Fidesz nem hajlandó leállni a Horthy-kultusz ápolásával és továbbra is folytatja az egykori kormányzót támogató antiszemita politikusok rehabilitálását. Most a dicstelen múltú, közoktatásért felelős egykori államtitkárnak, Kornis Gyulának emeltek szobrot.

Avató beszédet mondott Rétvári Bence és Schmidt Mária
Ahogy a szocialista Kunhalmi Ágnes, az Országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke írja, az avatáson Rétvári Bence államtitkár is méltató beszédet tartott, amivel egyértelművé tette, hogy az Orbán-kormány tagadhatatlanul és nyíltan közösséget vállal a Horthy-korszak időszakával. Ezek után azon már meg sem lepődünk, hogy az a Schmidt Mária is megragadta az alkalmat az antiszemita politikus éltetésére, aki elődeihez „méltón” képes volt egykori lapjában listázni a Fidesz ellenségeinek bélyegzett embereket.
A gyűlöletpolitika terjesztésével és Horthy-kultusz ápolásával a Fidesz nemcsak a holokauszt áldozatainak emlékét tiporja sárba, de ismét szégyenbe hozza az egész magyarságot – jegyzi meg Kunhalmi Ágnes.
„A Magyar Liberális Párt magyarázatot követel az Orbán-kormány államtitkárától, Rétvári Bencétől, hogy miért vett részt az antiszemita Kornis Gyula szobrának az avatásán Vácon. Arra kérjük a Fidesz–KDNP politikusát, foglaljon állást azzal kapcsolatban, mit gondol a Horthy-kormány oktatási államtitkárának az alábbi gondolatairól:
a zsidóság Keletről szabadon beözönölve, békésen először elhódította a magyarság anyagi, majd szellemi kultúráját. [.] Fajával veleszületett radikalizmusa és utilitarizmusa egy félszázad alatt a magyarság szellemét megrontotta.
Ha egyetért vele, akkor azonnali hatállyal mondjon le tisztségéről! Ha nem ért egyet, akkor kérjen bocsánatot, amiért részt vett a szoboravatáson, és mielőbb intézkedjen a szobor eltávolításáról! Továbbá szeretnénk megtudni, hogy az államtitkár egyetért-e Kornis azon gondolatával, miszerint a magyar értelmiséget „hungarizálni” kell az „eljudaizálódásával szemben”.
Aki csatlakozni kíván a petícióhoz, ide kattintva teheti meg.
MAZSIHISZ:
„Kornis egyike volt azoknak, akik hittek abban, hogy a magyar oktatási rendszerből és a magyar élet minél több területéről el kell távolítani a zsidó származású vagy zsidó vallású embereket. Kornis antiszemitizmusa felvállalt és közismert volt. Szobrát társadalmi egyeztetés nélkül állították fel.”
EMIH
Köves Slomóéknál a zsido.com-on nem találtunk reagálást, az eseményre.
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Németh Szilárd, az eddig ‘együgyű’ rezsibiztos beleszállt a bírákba
- Hankó Balázs: indulok Amerikába! – Amerika: ki az a Hankó Balázs?
- Döntöttek Pintérék: megszűnik a tb-kiskönyv
- Szerbia, Újvidék új hőse Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere
- Trump-adminisztráció indoklása a büntetővám indoklásában: ‘aggasztó magyar korrupció’
- Döntöttek a zuglóiak: új trolijárat a láthatáron
- Elfogták a Benedek Tibor vízilabdázó újpesti emlékfalát meggyalázó férfit
- Magyar György: „majd hozunk rá törvényt” jelszóval tovább korlátozza a gyülekezési jogot Orbán Viktor, és ezzel a bíróságot is gúzsba köti
- Vajon kinél csörög a pénztárgép az ízléstelen kormány-plakátkampány kapcsán?
- Nagy Istvánék szerint minden OK, viszont a tapasztalat: sötét folyadék bugyog fel a földből a Csemeztanyán elföldelt marhákból
Daca
2020.02.04 18:27 at 18:27
„…a zsidóság Keletről szabadon beözönölve, békésen először elhódította a magyarság anyagi, majd szellemi kultúráját. [.] Fajával veleszületett radikalizmusa és utilitarizmusa egy félszázad alatt a magyarság szellemét megrontotta.”
Nos, éppen ezért aggasztó, a cigányokat „is” kimüvelni! …
Pingback: Magas nemzetközi zsidó kitüntetés Pintér Sándor magyar belügyminiszternek - Városi Kurír