Connect with us

Kerítésen túl

A homofóbtörvény első EU-s „hozadéka” – most még csak késeltetik a pénzcsap megnyitását, és később?

Megosztás

A magyar kormány eddigi kommunikációja arról szólt, hogy hazudnak akik a pénzalapok megvonását, vagy csökkentését jósolják mint a „homofóbtörvény” egyik fájó uniós következményét. Hivatalosan még hétfőn is  azt állították egy közleményben, hogy a tárgyalások közel voltak a lezáráshoz, de közben rájuk „nyomta az ajtót” a valóság  mert „a másik oldal keresztbe tett”.

homofóbtörvény
Megosztás

A magyar kormány eddigi kommunikációja arról szólt, hogy hazudnak, akik a pénzalapok megvonását, vagy csökkentését jósolják, mint a „homofóbtörvény” egyik fájó uniós következményét. Hivatalosan még hétfőn is  azt állították egy közleményben, hogy a tárgyalások közel voltak a lezáráshoz, de közben rájuk „nyomta az ajtót” a valóság,  mert „a másik oldal keresztbe tett”.

Hol van már a hétfő!

A Miniszterelnökség hétfői közlemény szerint a magyar helyreállítási terv elfogadásáról szóló tárgyalások közel voltak a lezáráshoz, „ugyanakkor a gyermekvédelmi (ez eredetileg, homofób ellenes törvénynek indult, a szerk.) törvény elfogadását követően a Bizottság abszurd követelésekkel állt elő. Az ideológiailag vezérelt politikai támadások nyilvánvalóan lassítják a korábban, szakmai egyeztetések során kialakult terv elfogadását.”

A Miniszterelnökség szerint felháborító, hogy

„a magyar baloldali EP-képviselők a tárgyalások befagyasztásáért, a magyar terv elgáncsolásáért lobbiznak Brüsszelben”, illetve bíznak benne, hogy a magyar gazdaság újraindítását és versenyképességét támogató tervet szakmai, és nem politikai alapon értékelik” – írja a hvg.

A kormány közleménye szerint a terv május 11-i benyújtását követően is konstruktív párbeszédet folytattak a bizottsággal, az pedig szerintük nem igaz, hogy bármi gond lenne a magyar tervekkel,

„semmilyen valós ok nincs arra, hogy a magyar helyreállítási tervet az Európai Unió bármely szervezete elutasítsa”.

A Bizottság hirtelen előhúzott új elvárásait megválaszoltuk

hozzátéve, hogy Magyarország már minden feltételt teljesített, amelyet az uniós RRF rendelet alapján a tagállamoknak teljesíteniük kell. A Bizottság nem árulta el, miért hosszabbította meg az elbírálási határidőt- fejeződik be a portál cikke a homofóbtörvény EU-s fogadtatásának újabb lépéséről.

Bruck András szerint:

 

homofóbtörvény

 

 

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. Pingback: Orbán legújabb politikus követője tudathasadásban szenvedhet - Városi Kurír

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük