A PSG két góllal nyert az Old Traffordon

A Manchester United hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedett a Paris Saint-Germaintől a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A találkozó első félidejében nagy küzdelmet és kevés gólhelyzetet láthatott a közönség. A hazaiaknál Anthony Martial és Jessie Lingard is megsérült, így helyettük a második félidőre Alexis Sánchez és Juan Mata állt be.

A szünet után

egy szögletet követően hamar vezetéshez jutott a PSG, amely az előny birtokában azonnal berendezkedett a biztos védekezésre, és hét perccel később egy gyors ellentámadás végén megduplázta fölényét.

A folytatásban változatlanul sok hibával, és jellemzően pontatlanul futballoztak a vendéglátók, akiknek erejéből még a szépítésre sem futotta, sőt, vezérük, a francia világbajnok Paul Pogba a hajrában megkapta második sárga lapját, így a játékvezető kiállította és nem játszhat a párizsi visszavágón.

A Manchester Unitednek ezzel megszakadt a 11 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, és a decemberben kinevezett Ole Gunnar Solskjaer vezetőedző irányításával először kapott ki az együttes.

A Manchester United az európai kupaporondon először szenvedett egygólosnál nagyobb vereséget az Old Traffordon.

A PSG olasz kapusa, Gianluigi Buffon a negyedik játékos lett a BL történetében, aki 41 évesen vagy idősebben pályára lépett a legrangosabb európai kupasorozatban.

Juian Draxler és a második gólt jegyző Kylian Mbappé

„Az első gól után voltak jó momentumaink, uraltuk is a játékot, de csak egy ideig tudtunk azon a szinten játszani, amelyen szeretnénk, ezt még tanulnunk kell”

– nyilatkozta a Manchester United – PSG BL-nyolcaddöntő után a hazaiak edzője, Ole Gunner Solskjaer. A norvég szakember hozzátette, két úton csapódhat le bennük a mérkőzés élménye, nem szabad, hogy ez határozza meg a szezont, tanulniuk kell belőle.

Az első félidőt követően

két játékost is kényszerűségből kellett lecserélnie az MU trénerének, de a szakvezető bízik benne, hogy sem Lingard, sem Martial sérülése nem súlyos.

„Nem foghatjuk a vereséget a sérülésükre, hiszen remek képességű játékosaink vannak, de el kell ismerni, hogy Martial és Lingard is valami pluszt tud adni a játékunkhoz. Remélem egyikük sérülése sem komoly, de pár napot várnunk kell a pontos diagnózishoz.”

Solskjaer a 89. percben kiállított Paul Pogba piros lapjáról is beszélt. „Próbált testtel beállni Dani Alves elé és fedezni a labdát, azonban Alves okosan odatette a lábát. Paul szerencsétlenül jött ki az esetből.”

„A hegyek ott vannak előttünk, meg kell másznunk őket– zárta mondandóját a norvég szakember -, nem fekhetünk le mondván, ennek vége. Megyünk, játsszuk a játékunkat és javítjuk a mai teljesítményünket.”

„Az első félidőben nagyon sok könnyű labdát adtunk el, de a második játékrész kitűnő volt – értékelte a találkozót Thomas Tuchel a vendég PSG edzője. – Megérdemeltük a győzelmet, dicséret illeti a játékosaimat, amiért az Old Traffordon tettük mindezt.”

… ez még csak a párharc első fele volt…

A német edző hozzátette, ez még csak a párharc első fele volt, a Parc des Princes-en is hasonló játékot kell mutatnia csapatának, hogy tovább jusson a legjobb nyolc közé.

Nicolo Zaniolo

Rómában Nicolo Zaniolo duplázott

A másik kedd esti mérkőzésen az AS Roma hazai pályán 2-1-re győzte le az FC Portót, amely az idegenben szerzett góljának köszönhetően egyáltalán nem várja reménytelen helyzetből a második összecsapást.

Az első félidőben a Porto önmagához képest mindenképpen defenzívebb futballt játszott. Bár a labdát többet birtokolta, mindössze meddő mezőfölényt tudott kialakítani, lényegében helyzet nélkül hozta le az első játékrészt. A Roma valamivel hatékonyabb támadásokat vezetett, de Iker Casillasnak az olaszok sem adták fel igazán a leckét. A 37. percben Fazio adott fantasztikus labdát Edin Dzekónak, aki egy csel utána telibe trafálta a kapufát.

A második félidőben időben megjöttek a gólok is. A 70. percben Dzeko tartott meg szépen egy labdát a tizenhatoson belül, majd a jobbján érkező Nicolo Zaniolónak továbbította azt, a 19 éves „új Tottinak” tartott olasz középpályás pedig nagyszerűen lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-0).

Hat perccel később jött az újabb találat, amikor Dzeko a védőkkel bírkózott, majd nagyjából 20 méterről ismét a kapufára lőtt, most azonban a kipattanó Zaniolo elé pattant, aki közvetlen közelről az üres kapuba gurított (2-0).

Nem sokáig örülhettek az olaszok a kétgólos előnynek, hiszen a 79. percben Tiquinho Soares tört el szörnyen egy labdát, de a portugálok óriási szerencséjére Adrián elé pattant, aki dropból Antonio Mirante kapujába helyezte a játékszert (2-1).