Babos és Stollár is kikapott Amerikában

A nyolcadik helyen kiemelt Babos Tímea meglepetésre mindössze egy megnyert játékkal kapott ki a görög Maria Szakkaritól a kaliforniai San Joséban.

A világranglistán 38. soproni játékos – aki az első fordulóban párostársát, a francia Kristina Mladenovicot búcsúztatta – az első szettet 23, a másodikat pedig 33 perc alatt vesztette el, s így kapott ki simán tizenegy hellyel hátrébb rangsorolt ellenfelétől.

Babos Tímea küzdeni akarására jellemző, hogy 11 játék elveszítése után 0:6, 0:5-ös állásnál meccslabdákat hárítva küzdött és már csak becsületből is, egyetlen alkalommal elvette ellenfele adogatójátékát.

„Az ellenfelem nagyon-nagyon jól játszott, esélyem sem volt! Úgy leütött a pályáról, mint annak a rendje”– értékelt honlapján Babos az 56 percig tartó összecsapást követően. „Olyat játszott, hogy szerintem ma bárki lehetett volna az ellenfele, simán legyőzi.”– írta.

A görög teniszezőnő következő ellenfele Venus Williams lesz, aki csak döntő játszmában tudta legyőzni Heather Watsont. Venus ezen a tornán még 2000-ben és 2002-ben győzött, valamint hat alkalommal csak a döntőben kapott ki.

A tornán az első két kiemelt Garbine Muguruza és a címvédő Madison Keys is viszalépett, így helyettük egy-egy lucky loser léphetettt pályára, ám az orosz Anna Blinkova és a lengyel Magdalena Frech is elbukott a 2. fordulóban.

A negyeddöntőben a Serena Wiliams legyőző Konta Johanna a belga Elise Mertensszel meccsel.

Negyeddöntő:

Victoria Azarenka (fehérorosz)-Danielle Collins (amerikai)
Venus Williams (amerikai, 3.)-Maria Sakkari (görög)
Konta Johanna (brit)-Elise Mertens (belga, 4.)
Mihaela Buzarnescu (román, 5.)-Ajla Tomljanovic (ausztrál)

Stollár Fanny megizzasztotta Vekicet

Washingtonban Stollár Fanny az első körben nyert a japán Mayo Hibi ellen, majd egy óriási csatában maradt alul Dona Vekiccsel szemben. A 7. helyen kiemelt horvát teniszezőnő 6:2 arányban nyerte meg az első játszmát, ám Stollár egy 6:3-as szettel kiegyenlített. A döntő játszmában mindketten két-két alkalommal elvették ellenfelük adogatójátékát, Stollár Fanny nyolc bréklabdából hatot hárított. Végül a rövidítésben Donna Vekic 13-11-re nyert az így 2 óra 24 perces hosszúságúra nyúlt találkozón.