Del Potro és Nadal maratoni csatát vívott egymás ellen

A wimbledoni teniszbajnokság férfi negyeddöntőjében két maratoni hosszúságú mérkőzésre került sor: Kevin Anderson és Rafael Nadal is döntő játszmában nyert és jutott be a legjobb négy közé.

Az első helyen kiemelt Roger Federer ellen a dél-afrikai Kevin Anderson 0-2-es hátrányból állt fel és végül a döntő játszmában 13:11 arányban múlta felül a svájci világklasszist. A 4 óra 14 percig tartó mérkőzésen Anderson 28 ászt ütött, ám a végelszámolásnál kiderült, hogy az összes pontot tekintve Federer “nyert” 195-190-re, igaz a dél-afrikai négyszer brékelte a svájcit.

Még ennél is emlékezetesebb és hosszabb csatát vívott egymás ellen Juan Martin Del Potro és Rafael Nadal, kettejük “normál” ötszettes mérkőzése 4 óra 47 percig tartott. Erre találkozóra valóban ráillik a maratoni jelző, Del Potro 33 ásszal igyekezett sokkolni Nadalt, aki végül négyszer vette el az argentin adogatójátékát, míg Del Potrónak az mindössze kétszer sikerült.

A felső ágon az amerikai John Isner lesz Kevin Anderson ellenfele az elődöntőben, egymás elleni mérlegük 11-3 Isner javára. Tíz évvel ezelőtt a londoni Queen’s Clubban egyszer játszott egymás ellen füvön, akkor Isner 7:6(5), 6:4 arányban nyert. Anderson utoljára hat évvel ezelőtt győzte le Isnert a sanghaji tornán, azóta az amerikai ötször múlta felül a dél-afrikait.

Az alsó ágon összejött az 52. Novak Djokovics-Rafael Nadal összecsapás. Az állás 26-25 a szerb teniszező javára. Wimbledonban 2007-ben az elődöntőben futottak össze, akkor Djokovics sérülés miatt a harmadik játszmában kénytelen volt feladni a mérkőzést.

A 2011-es fináléban Djokovics 6:4, 6:1, 1:6, 6:3 arányban nyert Nadal ellen.

Wimbledon

Férfiak, negyeddöntő:

Kevin Anderson (dél-afrikai, 8.)-Roger Federer (svájci, 1.) 2:6, 6:7(5), 7:5, 6:4, 13:11
John Isner (amerikai, 9.)-Milos Raonic (kanadai, 13.) 6:7(5), 7:6(7), 6:4, 6:3
Novak Djokovics (szerb, 12.)-Kei Nishikori (japán, 24.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2
Rafael Nadal (spanyol, 2.)-Juan Martin Del Potro (argentin, 5.) 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:4, 6:4

Elődöntő:

Kevin Anderson (dél-afrikai, 8.)-John Isner (amerikai, 9.)
Novak Djokovics (szerb, 12.)-Rafael Nadal (spanyol, 2.)

Serena Williams 11. wimbledoni elődöntője következik

Serena Williams. Fotó: AELTC/Joel Marklund

Az idei wimbledoni teniszverseny fináléjában akár német házidöntő is lehet női egyesben. Ez legutóbb 1931-ben fordult elő, amikor Cilly Aussem és Hilde Krahwinkel játszotta a döntőt egymás ellen.

A következő német győztes Steffi Graf volt, aki 1987 és 1999 között kilenc fináléból hetet megnyert. Sabine Lisicki 2013-ban, míg Angelique Kerber két évvel ezelőtt kapott ki a döntőben.

Az első heti csillaghullás után Karolina Pliskova (cseh, 7.) is búcsúzott.

A negyeddöntőben a tavalyi Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko és Angelique Kerber is könnyedén győzött. A lett teniszezőnő tavaly a negyeddöntőben Venus Williamstől kapott ki, míg Kerber a legjobb 16 között Garbine Mugurzától szenvedett vereséget. Ostapenko és Kerber a wimbledoni elődöntőben először játszik egymás ellen.

Az alsó ágon Julia Görges és Serena Williams is egyaránt 3:6 arányban veszítette el az első játszmát kedden, ám mindketten fordítani tudtak. A 29 éves Görges karrierje során először jutott be egy Grand Slam-torna negyed-, majd elődöntőjébe. Eddigi három találkozójukon mindig Serena Williams nyert, legutóbb a Roland Garroson 6:3, 6:4 arányban nyert az afro-amerikai bajnoknő.

Serena Williams eddigi tíz wimbledoni elődöntőjéből kilencet megnyert, először 2000-ben jutott be a legjobb négy közé és akkor testvérétől Venus Williamstől kapott ki 6:2, 7:6(3) arányban.

A német házidöntő helyett azonban az a legvalószínűbb, hogy megismétlődik a 2016-os finálé, amikor Serena Williams 7:5, 6:3 arányban nyert Angelique Kerber ellen.