Budapesti hétköznapok
Egy kukkantás az Operaházba 2.000.- forint – Indul az aulabelépő-jegy

Ókovács Szilveszterről, az Operaház igazgatójáról sok minden elmondható, de, hogy ne lennének -hol jó, hol rossz- ötletei, azt nem lehet ráfogni. Emlékeznek például a szünettel feldarabolt Carmina Burana előadásra csak azért, hogy legyen ideje a nagyérdeműnek „büfézkedni”? Vagy megvan még a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete és az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezete sztrájkja alatti néma előadások esete, amiket maga az igazgató mesélt végig?
A ludas továbbra is a sztrájk…
A jóember most azzal állt elő, hogy
nem lehet csak úgy besétálni a Magyar Állami Operaház épületébe. Az Andrássy úton andalgó turistáknak és a nemzet dalszínházára kíváncsi honpolgároknak is 2000 forintot kell fizetniük azért, hogy lábukkal illethessék az Ybl-palota padlóját
– vette észre a hvg.hu egyik olvasója. A lapnak azt írta az intézmény vezetése, hogy
„az új jegy bevezetését a Magyar Állami Operaházban 2024 tavaszán elfogadott sztrájkmegállapodás hatására megnövekedett működési költségek forrásainak előteremtése teszi szükségessé”.
Hozzátették:
„Dalszínházunk az Operaház földszinti közönségforgalmi tereinek látogatására 2000 Ft-os sétálójegyet vezetett be, amely a jegypénztárainkban váltható meg, és amelynek ára a megváltást követő 72 órában beszámítható operaházi előadások, illetve csoportos vezetett épülettúrák jegyvásárlása esetén”.

Ön érti, mi a szabály?
Az intézkedést csak néhány napos próbaprojektként vezették be, és nem is egész nap „érvényes”.
„A Magyar Állami Operaház a projekt során az előadások megkezdése előtt 60 perccel nyitja meg a főbejáratot és az aulában található jegypénztárakat a nagyközönség előtt. Az Andrássy úti Ybl-palota aulája ezt követően az előadások végéig térítésmentesen látogatható, míg a pénztárak az első szünet végéig tartanak nyitva.”
Hozzátették, az Opera a próbaprojekt kiértékelését követően dönt arról, marad-e az „aulabelépő”.
„Az első nap tapasztalatai pozitívak, a főbejárat bezárása egyebek mellett az épülettúrákhoz kapcsolódó, a főlépcsőházban megtartott minikoncertek zavartalan megtartásához is hozzájárult, míg a jegybevételek a hónapra vetítve a több tízmillió forintos nagyságrendet is elérhetik”
– írják.
Csak úgy….
2022-ben történt: ünnepi gálaműsorral nyílt meg újra március 12-én, szombat este a Magyar Állami Operaház átfogó felújításon átesett, Andrássy úti főépülete Áder János jelenlegi és Novák Katalin megválasztott köztársasági elnök, valamint Orbán Viktor miniszterelnök és hű párja, Lévai Anikó jelenlétében – írta aznap az MTI. Ahogy az dukál, Ókovács Szilveszter főigazgató is mikrofont kapott a kezébe, hogy méltassa a fantasztikusan szépre sikerült rekonstrukciót, ám a beszéde nem pont úgy sikerült, ahogy az várható volt.

Montázs: képernyőképek
„…Én csak tudom, mert lassan elérem elérem azt a határt, ami még a magyar operaháti történetben nem volt, 12 év! Azután már tényleg mindenkinek mennie kellet….Nem akarok ötleteket adni, de ez tényleg lassan elközeleg….”
Szerző
Friss
- Kocsis Máté szokásos háromhavi köpönyegforgatása, vagy csak egyszerű ‘szálka-gerenda’-eset
- Bruck András: akiknek a vereség a szenvedélyük
- A legjelentősebb drogfogások Magyaroroszágon
- Napokra leáll az MBH
- Ozzy Osbourne – egy élet, ami túl vad volt ahhoz, hogy ne élje túl önmagát – Élete bebizonyította, nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy emlékezetes maradj
- Siker, tele-zseb és boldogság – 4 mázlista hónap szülöttei erre számíthatnak!
- Sisi: „a koncertjeimen továbbra is szabad bármilyen hangerővel mocskos fideszezni”
- Szerintem itt valaki hülye. Vagy valaki hazudik. Vagy mindkettő egyszerre!
- Vigyázz, kész: Tusványos
- Lattmann Tamás: közérthetően az uniós pénzelvonásról és más Orbán-ferdítésről