Kerítésen innen
Handó nemcsak jogsértő, de bűncselekményt is elkövetett?
Hivatali visszaélést követett el az Országos Bírósági Hivatal elnöke a bírói álláspályázatokkal összefüggésben – állítja Sándor Zsuzsa, kényszernyugdíjazott büntetőbíró.
Pikáns per
Figyelemre méltó eredményre jutott a Fővárosi Bíróság korábbi szóvivője, aki a bíróságok történetének eddigi legpikánsabb perét elemezte blogján:
„Handó Tünde hivatalos személy. Ehhez nem is férhet kétség. Handó visszaélt a jogával azért, hogy Vasvári ne kaphassa meg az ítélőtáblai állást. Ezzel Vasvári bírónak jogtalan hátrányt okozott. A törvény indokolása szerint „a hátrány lehet akár anyagi, akár erkölcsi, személyi jellegű is”. Ez esetben mindkettő megvalósult.
Egy ítélőtáblán dolgozó bírónak magasabb a fizetése, vagyis akit ettől jogtalanul elzárnak, az anyagi hátrányt szenved. Az erkölcsi hátrányt talán nem is kell magyarázni. Aki képességei, kvalitásai és kollégáinak szakmai véleménye alapján, kétszer is pályázatot nyer, de a döntést hozó személy önkénye alapján, mégsem kaphatja meg az állást, nyilvánvalóan erkölcsi, személyi hátrányt is szenved” – írja Sándor.
Handó Tünde hivatali visszaélést követett el?
Hozzátéve, a konklúzió: az OBH elnökének eljárása alkalmas a Btk. 305. §-ába ütköző hivatali visszaélés bűntettének megállapítására.
Sándor kíváncsian várja, hogy mikor mond le Handó vagy mikor emelnek vádat ellene.
Mint ismert, a közelmúltban mondta ki a Budapest Környéki Törvényszék Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság, hogy jogellenes határozatokat hozott Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke. A pert az elismert büntetőbíró, Vasvári Csaba – akit a közelmúltban az Országos Bírói Tanács tagjává is megválasztottak – indította Handó ellen, mondván, önkényesen válogat a bírók között. Ebben egyetértett vele a munkaügyi bíróság is, amely szerint a joggal való visszaélés egyértelműen alátámasztható azoknál az álláspályázatoknál, amelyeket bár papíron „megnyert” Vasvári, mégsem nevezték ki táblabíróvá.
Sok vagy kevés a „mindössze”?
Az Országos Bírósági Hivatalnak mindehhez – azon túl, hogy fellebbeznek az ügyben – csupán annyi hozzáfűznivalója volt, hogy 2017-ben „a pályázati eljárások 95%-a eredményesen végződött. Ezek 96%-ában az ítélőtábla, illetve törvényszék bírói tanácsa rangsorának megfelelő elbírálás történt. Mindössze 4%-ban volt eltérés a bírói tanács rangsorától”.
(Forrás: HVG)
Szerző
Friss
- Az igazi Hungarikum – avagy a fideszes gazdaságpolitika lényege
- Nyomoz a rendőrség Orbán Viktor veje, Tiborcz István óriásbiznisze ügyében – Hűtlen kezelés a gyanú
- Juszt a mikrofon egyik oldalán, de ki a másikon…? – A 11. hét kérdései az ország miniszterelnökéhez….
- Történelmi pillanat: 1961 után 64 év évvel Csehország végleg leválik a Barátság kőolaj-vezetékről
- Vidéki prókátor: a letartóztatásról egyelőre még nem Orbán, hanem a bírói taláros áttelelt poloskák döntenek
- Magyar György: a Fidesz új ellenség után néz és közben rendületlenül lábbal tiporja a jogot
- Személyautó ütközött vonattal
- Gábor György: egy, csak egy poloska van talpon a vidéken, vagy mégsem….?
- ‘Az EU-ban ilyen böszmeség nemzeti banknál nem történt még’ – Célkeresztben Matolcsy György és a Magyar Nemzeti Bank alapítványai
- Czunyiné megmutatta, hogy lehet egy fideszesnek némi listázással temérdek ellenzéki lájkot begyűjteni