Harmadszor bajnok a Szeged

A MOL-Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda NB I-et azt követően, hogy vasárnap a döntő visszavágóján 29-26-ra kikapott a címvédő Telekom Veszprém otthonában, de összesítésben egyetlen góllal, 58-57-re jobbnak bizonyult riválisánál.

A Veszprém távozó játékosai közül Schuch Timuzsint, illetve a horvát Renato Sulicot és Mirko Alilovicot benevezték a meccsre, a spanyol Cristian Ugaldét nem. Sérülés miatt Lékai Máté, Győri Mátyás, valamint a francia William Accambray és a svéd Andreas Nilsson hiányzott, sőt Ancsin Gábor és a szlovén Gasper Marguc sem volt a keretben.

A szegediek közül a távozó spanyol José Manuel Sierra, az orosz Szergej Gorbok, a horvát Ivan Srsen és a brazil Thiagus Petrus ott volt a pályán, a korábbi csapatkapitány, Zubai Szabolcs ezúttal sem. Őt az első meccs előtt a szegediek nem búcsúztatták el ünnepélyesen, a veszprémi klub részéről viszont ezúttal Gulyás Péter utánpótlás-szakágvezető megtette ezt. A spanyol Pedro Rodríguez taktikai okok miatt hiányzott a vendégektől.

Ahogyan a finálé első mérkőzését, úgy a visszavágót is a Szeged kezdte jobban (1-5). A vendégek hatékonyabban védekeztek, Sego remekül védett, társai pedig a gyors ellenakcióikat gólra váltották, így a hazaiak vezetőedzője, Ljubomir Vranjes kevesebb mint hét perc után időt kért.

A rövid pihenő után sem változott a játék képe, és az első félidő felénél már tíz gól volt a szegediek előnye összesítésben (4-10).

“Hol a csapatunk?” – skandálták kórusban a veszprémi szurkolók,

akik korábban ébresztőt kiáltottak, később pedig még kritikusabbá váltak. Kedvenceik az egyre keményebb, feszültebb meccs 18. percében némileg magukra találtak, de ezzel csak azt tudták elérni, hogy ne növekedjen tovább a hátrányuk, amely három gól volt a szünetben (14-17).

A szegedi Thiagus dos Santos (b) és Mario Sostaric, a bajnok Mol-Pick Szeged csapatának játékosai ünnepelnek a Telekom Veszprém otthonában – MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A második félidőt lendületes játékkal, sokkal hatékonyabb védekezéssel, nagy akarással kezdte a címvédő Veszprém, amelynek kapujában a csereként beállt Mikler Roland több bravúrt is bemutatott. Csapata a második felvonás 12., vagyis a párharc 102. percében vezetett először (20-19), és ismét élvezhette drukkerei biztatását. A szegediek több mint hét percig nem találtak be, majd Bodó Richárd négy góljával igyekeztek tartani a lépést ellenfelükkel (24-23).

Kevesebb mint hat perccel a vége előtt Schuch Timuzsin piros lapot kapott, majd a veszprémiek előnye három gólra nőtt és emberelőnyben játszhattak. Bodó Richárd, majd az orosz Dmitrij Zsitnyikov is betalált szegedi részről, majd a norvég Kent Robin Tönnesen két gólja következett (28-25).

Az utolsó percben ismét Bodó, illetve a túloldalon Tönnesen volt eredményes, és mivel az elképesztően izgalmas végjátékban több gól nem született, a Szeged vereséggel lett bajnok.

A Szeged 17 ezüstérem mellett fennállása harmadik bajnoki címét szerezte, a 25-szörös bajnok Veszprém pedig tizedik alkalommal lett második az élvonalban.

Férfi kézilabda NB I, döntő, visszavágó:

Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 29-26 (14-17)
Veszprém: Alilovic – Gajic 4/2, Nagy L. 2, Nenadics 4, Sulic 1, Ilics 3, Manaszkov 4. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Dzsamali 3, Tönnesen 5, Blagotinsek 3,  Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
MOL-PICK Szeged: Sego –  Sostaric 4, Thiagus Petrus 2, Gaber, Källman 3, Bánhidi 1, Skube 4. Csere: Balogh, Bodó 6, Sigurmannsson 2/2, Blazevic 1, Srsen 1, Gorbok, Zsitnyikov 1, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

A párharcot 58-57-es összesítéssel a Szeged nyerte.

A bajnok Mol-Pick Szeged csapata ünnepel a férfi kézilabda NB I döntőjének visszavágó mérkőzése után a Telekom Veszprém otthonában, a Veszprém Arénában. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Pastor: összességében jobbak voltunk

Juan Carlos Pastor vezetőedző szerint csapata, a MOL-Pick Szeged a két mérkőzés alapján jobb volt a Telekom Veszprémnél a férfi kézilabda NB I döntőjében, amelyet végül összesítésben egy góllal nyert meg.

“Természetesen nagyon örülök a bajnoki címnek. A két meccsen összességében jobbak voltunk, ezért megérdemeltük a sikert” – nyilatkozta a vasárnapi visszavágó után Juan Carlos Pastor.

A szegediek múlt szombaton hazai pályán 32-28-ra győztek, vasárnap délután a veszprémi visszavágón 29-26-ra kikaptak, így 58-57-es összesítéssel megnyerték a párharcot, és fennállásuk során harmadszor lettek bajnokok.

“Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a másodikban viszont nem tudtunk gólt lőni, nagyon rosszul néztek ki a támadásaink. Amikor a veszprémiek visszajöttek a meccsbe, szenvedtünk, de a hajrában jó döntéseket hoztunk és elhittük, hogy meg tudjuk csinálni” – fogalmazott a spanyol tréner.

Pastor többek között Csányi Sándor klubtulajdonosnak is köszönetet mondott, hiszen decemberben, amikor nagyon rossz formában volt és gyenge eredményeket produkált a csapat, mellé állt és megerősítette posztján.

“Öt éve érkeztem ide, hogy elérjem a célomat, ami most sikerült. Nagyon nehéz itt bajnokságot nyerni, ezért a jövőben is nagyon nehéz dolgunk lesz” – tette hozzá a Szeged edzője.

A mezőny legeredményesebb játékosa, a hét gólig jutott Bodó Richárd

hangsúlyozta, nagyszerű csapatot tudtak felülmúlni, és azért is nagyon boldogok, mert történelmi sikert arattak.

A Veszprém tavaly nyáron érkezett vezetőedzője, Ljubomir Vranjes kijelentette, szörnyen kezdték a visszavágót, éppen azt csinálták, amit nem akartak.

“Aztán mindent beleadtunk, visszaküzdöttük magunkat a meccsbe, sok sérültünk ellenére nyertünk, de ez ma nem volt elég. Remek csapattal találkoztunk, és a két meccs alapján valóban jobb volt a Szeged, jól védekezett és jól támadott. Dühös és csalódott vagyok” – magyarázta a svéd edző.

Hozzátette, próbálták ledolgozni a hátrányukat, és bár nagyszerűen küzdöttek, a taktika végrehajtásával nem teljesen elégedett.

A Veszprém a bajnoki ezüstérem mellett megnyerte a Magyar Kupát, a Bajnokok Ligájától viszont a legjobb 14 között búcsúzott.

“Ez nem elég. Nagyon sok alkalommal nem játszottunk elég jól, sőt többször rosszul játszottunk. Túlságosan nagy volt a hullámzás, és ez volt jellemző a mostani mérkőzésre is. Hét vereség egy szezonban nem olyan nagyon sok, de mi nagy meccseket veszítettünk, ez nagyon fáj” – nyilatkozta Vranjes.

Kijelentette, a következő év jobb lesz számukra, hiszen azért kezdte el a munkát tavaly nyáron, hogy a jövőt szem előtt tartva átformálja a csapatot.

Nagy László csapatkapitány emlékeztetett, hogy a Szeged az elmúlt években egyre közelebb került hozzájuk.

“Az első meccsen végig futottunk az eredmény után, a visszavágón jó kezdést akartunk produkálni, de nem sikerült, hiszen elléptek a vendégek. A folytatásban felzárkóztunk, de az utolsó tíz percben nem tudtuk azt nyújtani, amit korábban. Mélységesen csalódott vagyok” – mondta a tapasztalt jobbátlövő.

Hozzátette, nem voltak kimondottan jó mérkőzései az idényben, de a két sérülés nem jött jól számára.