Connect with us

Kerítésen innen

Tudta, hogy Novák Katalin beszél zongorául?

Megosztás

Azt ugye már eddig is tudtuk, hogy Varga Judit -a csodanő- nem csak a labdával bánik mesterien, de legalább olyan szinten hegedül és, ha kell zongorára pattan és azon is virtuóz módon játszik, de, hogy Novák Katalin, a túrázó- és sütisütő-bajnok is muzikális, arról eddig nem volt fogalma a köznek.

Megosztás

Azt ugye már eddig is tudtuk, hogy Varga Judit -a csodanő- nem csak a labdával bánik mesterien, de legalább olyan szinten hegedül és, ha kell zongorára pattan és azon is virtuóz módon játszik, de, hogy Novák Katalin, a túrázó- és sütisütő-bajnok is muzikális, arról eddig nem volt fogalma a köznek.

Potom 66.400.000.- közforint

Novák Katalin nőből van, így az elmúlt egy évben, amióta beköltözött a Sándor palotába szépítgeti, csinosítgatja, egyszóval igyekszik otthonossá tenni a munkahelyét. Na nem a portörlést és a felmosást vállalta magára, -amúgy ez érthető, mégis köztársasági elnöki poszton közszolgálkodik!- hanem a beszerzés frontján támad és mivel nem magának csinálja, hanem nekünk, a köznek -hátha beugrunk hozzá, mégis érezzük jól magunkat- a cehhet természetesen mi fizetjük. Lássuk, mi mindennel kedveskedik a magyar köztársasági elnöknő!

  • 2022. decemberében a Cseke Hangszerjavító és Kereskedelmi Bt.-től 66,4 millió forintért beszereztek egy Steinway&Sons versenyzongorát az állami protokoll feladatok ellátására. (Korábban is volt már zongora a Sándor-palota Tükörtermében, amit még Schmitt Pálnak vásároltunk, igaz, az nem 66 millió forintba került, hanem 2,5 millió forintba. Áder János pedig nem tudott zongorázni, ezért ritkán használták.
  • Az új elnöki ciklushoz új irodai bútorok is kellettek a szerződések szerint. A KEH konkrétan a Nowy Styl Hungary Zrt.-vel kötött 67,7 millió forintos megállapodást.
  • Az autóflottát is frissítették a PORSCHE Hungaria Kereskedelmi Kft.-vel kötött összesen közel 280 millió forintos beszerzésekkel. Például vettek 5 darab elektromos autót 92,4 millió forintért és terepjárót 17,9 millió forintért.
  • Folyomány: valahol parkolni is kell, a Budai Vár pedig ebből a szempontból nem túl ideális, ezért a Várkapitányág Zrt.-től kibéreltek 77 darab parkolóhelyet 42,7 millió forintért 2023-ra a Várgarázs 2-ben, aminek megépítése eleve milliárdokba került a Palota úton.
  • A XXI. században nem lehet létezni internet nélkül, ezért kicsit a Sándor-palota informatikai rendszerét is felturbózták. A szerződések listájából kiderült, hogy számos informatikai beszerzést sikerült lebonyolítani 2022-ben, amik összességükben 182,5 millió forintot vittek el.
  • Közvéleménykutatást is kellett csináltatni, mégis csak fontos, hogy beveszi-e a nép a fenti költések időszerűségét és egyáltalán, miként vélekedünk a Novák-éráról: 10 millió forintos szerződés köttetett a Fidesz-közeli Kutató Piac- és Véleménykutató Kft.-nek. (Május 13-án meg is jelent a Nézőpont Intézet kutatásának eredménye, miszerint a magyarok többsége elégedett Novák Katalin köztársasági elnök eddigi munkájával és ennek hátterében az áll, hogy tevékenysége összhangban van az elvárásokkal.)

A ruhatáráról se feledkezzünk meg…

Herczegh Zoltán divattervezőt és Molnár-Török Gabriella protokollszakértőt kérdezték meg cirka fél éve a Novák-stikusról:

A köztársasági elnök tíz nyilvános eseményen viselt öltözékéről kérdeztük Molnár-Török Gabriella protokollszakértőt és Herczeg Zoltán divattervezőt. Fontos kiemelni, hogy a szakemberek nem az embert vagy közéleti tevékenységét, kizárólag a ruhaválasztásait értékelték.

1.) Államfői beiktatási ceremónia – 2022. 05. 10. Sándor Palota

…a térd feletti szoknya ebben a megközelítésben szokatlan és a tervező szerint nem is divat. „Egy ilyen protokolláris rendezvényre én biztosan térd alá érő szoknyát választottam volna, de ez a ruha alapvetően rendben van. Nem izgalmas, nem különleges, de nem is kellett annak lennie, egy egyszerű, fekete kosztüm”

-mondta a divattervező.

Pápai audiencia, augusztus 25.

„Jó a hossz, jó a szabás, mindkettő kifejezetten előnyös Novák Katalinnak. Jól áll neki a fekete. A fátyol a hossza miatt egy kissé túl drámainak tűnik a megjelenés….”

II. Erzsébet királynő temetése, szeptember 19.

Herczeg Zoltán úgy tudja, hogy az angol protokollban minél szélesebb egy kalap karimája, viselője annál magasabban áll a hierarchiában.

„Egy picit mintha ez a kalap e tekintetben túl nagy lenne. A ruha láthatóan konzervatív, de egy temetésre nem kell ennél többet variálni. A zsinóros díszítés magyaros, ízlés kérdése ennek megítélése. A férjén a zakó viszont biztosan túl kicsi, ez látszik az ujján, illetve a gombnál, a mellkasán is gyűrődik az anyag. Ez az öltözködési stílus jellemző a NER legbefolyásosabb szereplőire: Szijjártó Péter, Rogán Antal és Habony Árpád láthatóan szeretnek csinosan öltözködni, szűkebb darabokat felvenni. Nekik ehhez megvan a testalkatuk, és a ruhatáruk alapján az anyagi lehetőségeik is.”

Háttér: nekünk mindez mibe fáj…..

A Köztársasági Elnökségnek saját fejezete van a költségvetésben, 2022-ben több mint 3,5 milliárd forintból gazdálkodhat.

Az előző évhez képest ez 785 millió forinttal nőtt, de az úgynevezett fejezeti indoklás szerint a többlet a hivatalt illeti, mégpedig az elnökváltás többletköltségeire hivatkozva (a létszám nem változott, de Áder János távozásával és Novák Katalin hivatalba lépésével a munkatárak egy része lecserélődött).

A fejezeten belül van egy „államfői protokoll kiadásai” jogcímcsoport, ami a „diplomáciai feladatokhoz kapcsolódó hivatalos kül- és belföldi programok finanszírozására szolgál”. Ennek összege tavaly és idén is mintegy 450 millió forint. Hogy ezen belül mire mennyit költhet a köztársasági elnök és házastársa, az a költségvetésből nem derül ki.

Az államfő jogállásáról szóló törvény mindössze annyit ír elő, hogy „a köztársasági elnök hivatalos külföldi kiküldetése idején kíséretre, a politikai és szakmai felső vezetők tekintetében irányadó napidíjra és költségtérítésre, valamint – szükség esetén – különjáratú légi utazásra jogosult.” A törvény meghatározza a köztársasági elnök tiszteletdíját is.

A cikk elején lévő fotó illusztráció!

Szerző