Húszpontos hátrányból fordított a Fehérvár

Az Alba Fehérvár húszpontos hátrányt ledolgozva verte meg hazai pályán a török Demir Insaatot a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában.

A fehérváriak a nyitókörben hosszabbításos vereséget szenvedtek Litvániában, míg a Demir Insaat a Körmendet verte hazai pályán. A török együttes hazája bajnokságában 14 forduló után a 11. helyen áll, míg az Alba címvédőként a negyedik az NB I-ben.

A szerdai meccs az első félidőben eldőlni látszott, amikor az isztambuli csapat már 20 ponttal is elhúzott. Fordulás után aztán az amerikai Christopher Horton vezette hazaiak kétszer is egy pontra felzárkóztak, de fordítani csak az 52-58-ról induló zárónegyedben sikerült (63-61). Az utolsó percben a törökök hét pontról kettőre faragták hátrányukat, de végül az Alba ünnepelhetett.

Az EK második szakaszából a négy csoport győztese és második helyezettje jut a 16 közé, ahol csatlakozik hozzájuk a Bajnokok Ligája nyolc kiesője.

Férfi kosárlabda EurópaKupa, 2. csoportkör, 2. forduló, J csoport:

Alba Fehérvár-Demir Insaat (török) 74-72 (14-21, 19-25, 19-12, 22-14)
Alba: Hill 13/9, Harris 9/3, T. Simpson 2, Lóránt 11/3, Keller Á. 8. Csere: Horton 17, Kovács 2, Keller I. -, Mohammed 9/3, Filipovity 3/3.
Demir Insaat: Walker 15/6, Wright 22/15, Sztojanovszkij 7/3, Kilicli 6, Yildizli 7. Csere: Baykan 4, D. Simpson 11, Altinkalem -, Yildiz -.

Kasey Hill 13 pontja mellett kiosztott 10 gólpasszt és leszedett 5 lepattanót is. Fotó: FIBA

A címvédő Alba Fehérvár a Körmenddel játszik a negyeddöntőben

Az Alba Fehérvár kosárlabdacsapata az Egis Körmenddel találkozik a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa negyeddöntőjében.

A szövetség keddi tájékoztatása szerint a címvédő fehérváriak és a 2016-ban MK-győztes körmendiek 18 órától a harmadik negyeddöntőben lépnek parkettre.

A nyolcas finálét február 16. és 18. között a debreceni Főnix Csarnokban rendezik meg. A negyeddöntők győztesei (1-2 és 3-4) másnap az elődöntőben mérkőznek meg egymással, a zárónapon 17.30 órától játsszák a bronzmérkőzést, 20 órától a döntőt.

A nőknél a címvédő Sopron Basket negyeddöntős ellenfele a PEAC-Pécs lesz. A Killik László Női Magyar Kupa nyolcas döntőjének időpontját és helyszínét a januári elnökségi ülés után jelölik ki.