Connect with us

Banánköztársaság

Juszt László: hello rendőrség! Hello ügyészség! Nem lenne itt az ideje megmozdulni?

Megosztás

Hiába tartja a mondás, miszerint a pénznek nincs szaga, ahogy arról már beszámoltunk, messziről bűzlik a kormánydöntés háttere, ami arra késztethette őket, hogy a jól bevált és rajtunk kívül mások által is bevizsgált vakcinák helyett a sokkal drágább kínai szurit választották.

"Kérdezem én, hogy ezek után ki dolgozna szívesen ilyen parancsnok beosztottjaként?" - Amikor az elöljáró a füle botját sem mozdította a bajbajutott rendőrért
Megosztás

Hiába tartja a mondás, miszerint a pénznek nincs szaga, ahogy arról már beszámoltunk, messziről bűzlik a kormánydöntés háttere, ami arra késztethette őket, hogy a jól bevált és rajtunk kívül mások által is bevizsgált vakcinák helyett a sokkal drágább kínai szurit választották.

Mi is történt?

Mindez Juszt László olvasatában

„Nagyon tetszik, hogy egyre többen veszik a fáradtságot, s járnak utána egy-egy kormányzati pofátlan rablásnak. Így van ez a kínai 55 milliárd forintos vakcina beszerzéssel is. Olvastam Tombor Mártontól és a Magyar Narancstól is egy igen alapos “nyomozást” erről. Bármelyik alapján – hivatalból illene eljárást indítania a főügyésznek. Ezek szerint a Gulyás által közzétett szerződések megjelölnek egy Danubia Pharma nevű közvetítő céget, amely az üzletet kötötte, miközben minden hír arról szólt, hogy Szijjártó tárgyalta a vásárlást.

A Danubia Pharma kis cég volt, s két hónappal az állami megrendelés előtt cserélt tulajdonost, így egy Syntonite Med Zrt. nevű vállalat lett az új tulaj, amelyiket aznap jegyezték be a cégbíróságon.

Az eladót, s a vevőt is egy Tuza Máté nevű 35 éves férfi igazgatja

A Danubia Pharma előző tulajdonosa, dr. Lachmann Nobert volt, akiről az átlátszó.hu írta meg, hogy

“496 millió forint EU-s pénzből mindössze 59 darab földbe ásott lyukat sikerült összehoznia a beruházónak, aki a támogatást logisztikai csarnokra és tápszergyárra kapta.”

Kicsit bonyolult, de követhető:

a Danubia Pharma egy ideig a Pharma Invest tulajdonában volt, amelynek a Dr. Vámosi Béla és Dr. Szeverényi Márk Mihály voltak az irányítói. Vámosi Béla Lachmann üzlettársa, többek között annak a Q Pharmának az igazgatósági tagja, ami az előbb említett soha el nem készült, 496 milliós bicskei csarnok és tápszergyár építésére kapott támogatást. Szintén itt igazgatósági tag Dr. Szeverényi Márk, aki viszont a kormányzati 300 milliárdos lélegeztetőgép üzlet egyik főszereplője volt.

Mindehez – hogy igazán nagystílű legyen a bolt – a világ másik feléből egy offhsore-király vállalata kell még némi romániai magyar segítség kell. Az azóta már letartóztatott Kiss László György, aki Románia legnagyobb offshore ügynökségét irányította, hozta össze a belépést a “cégtemetőbe”. Geoffrey Taylorral, akivel több közös céget birtokolt.

Kiss László már itthon is ismerős

Ő szorgoskodott az azeri baltás gyilkos kiadatása körül, illetve tárgyalt az akkoriban csak “Habony Árpád hitelezőjeként” ismert Tombor András cégével, a Multireklámmal is.

Ennyi. És még mondja valaki, hogy a fidesz nem a gengszterek, rablók pártja!…

Ha valaki azt hiszi, hogy mindez a csuti Maradona nélkül megtörténhet, azt ki kell ábrándítanom. Nem véletlenül várta olyan lelkesen Ferihegyen a szállítmányt. De csak a kínait!

Hello rendőrség! Hello ügyészség! Nem lenne itt az ideje megmozdulni?”

 

demeter

illusztráció: V.K.

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. csipetke

    2021.03.13 12:59 at 12:59

    Sajnos az emberek már fel se kapják a fejüket,amikor ilyen nappali szabadrablásról hallanak.A maffiakormány már annyi pénzt nyúlt le,hogy abból az országban mindent gatyába lehetett volna rázni belőle.Hiszem,hogy a karma működik,és ez a szemét banda egyszer megfizet érte.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük