Budapesti hétköznapok
Karácsony: Pride lesz! Még az is lehet, hogy nagyobb, mint valaha…. – Frissítve!
Újabb megjegyzendő nevek a majdani „fülke magányában” meghozott döntéshez: Selmeczi Gabriella (Fidesz), Juhász Hajnalka (KDNP), Vejkey Imre (KDNP), Dunai Mónika (Fidesz), Hegedűs Barbara (Fidesz), Hollik István (KDNP). Ők adták a szignójukat a törvényjavaslathoz, amely alapján betiltanák a Pride-ot. Ismerve a „bátrak” szavazóhajlandóságát, nincs sok kétség….
Mindent bevetnének…
A gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó törvények módosításáról című javaslat szerint a törvény azzal egészülne ki, hogy:
tilos az olyan gyűlés megtartása, amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sért.
Aki pedig megtévesztve a hatóságot mégis ilyen gyűlést tart vagy azon részt vesz, szabálysértést követ el, és pénzbírság szabható ki rá,
„amelyet adók módjára behajtandó köztartozásként kell végrehajtani, az így befolyt összeget pedig a gyermekvédelem céljaira kell fordítani”.
A javaslatban arról is írnak, hogy hogyan azonosítanák a szervezőket és résztvevőket:
„Szabálysértés elkövetésével gyanúsítható személy személyazonosságának megállapítása érdekében, ha az elkövető ismeretlen, a bíróság, a szabálysértési hatóság, az előkészítő eljárást lefolytató szerv az arcképelemzési nyilvántartásról és az arcképelemző rendszerről szóló törvényben meghatározottak szerint az arcképelemző tevékenységet végző szerv arcképelemző tevékenységét veheti igénybe.”
A javaslat szerint ha
az elkövető a pénzbírságot 30 napon belül nem fizeti meg, „azt adók módjára kell behajtani, ha nincs helye elzárásra történő átváltoztatásnak, valamint közérdekű munkával sem váltotta azt meg vagy e törvény a közérdekű munkával történő megváltást kizárja.”
Az indoklásban azt írják, hogy
a módosítás azért szükséges, mert „így biztosítható, hogy Magyarország területén csak olyan gyűlés legyen megtartható, amely tekintettel van a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez való jogára. ”
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Karácsony Gergely különvéleménye…
„Budapest nem hagyja magukra, megvédi mindazokat, akiknek volt is, van is bátorságuk kiállni az önbecsülésükért, kiállni a közösségükért, kiállni a szabadságért, a szerelem erejéért. Pride lesz! Még az is lehet, hogy nagyobb, mint valaha….”
A hozzászólásokból…
„Vegyük ki a narancs színt a szivárvànyból!”
„“Először a zsidókért jöttek, és én nem szóltam, mert nem vagyok zsidó. Azután a kommunistákért jöttek, és én nem szóltam, mert nem vagyok kommunista. Azután a szakszervezetiekért jöttek, és én nem szóltam, mert nem vagyok szakszervezeti. Azután értem jöttek, és nem maradt senki, aki szólhatott volna.” Martin Niemöller, lelkész, teológus”
„Minek? Nem kellene. A szegények és lakásnélküliek mellett kellene kiállni. Pl. Rákos rendező ahol kb. 50 család él embertelen körülmények között.”
„Ha anno a Kossuth téren is ott voltunk, akkor alap hogy most is”
„Egy volt orosz ügynök ne döntse már el mit-mikor tilt be éppen…”
„Jobban átgondolva, a Fidesz sikeresen kreált egy hatalmas adománygyűjtést a gyermekvédelmi rendszernek? 🤔 aki megy a Pridera, az hozzá járul a gyermekvédelmi rendszer működéséhez – hamár a kormány nem képes rá”
„Mozgáskorlátozott vagyok, autoimmun beteg, tehát eleve tömegbe menni sem igazán ajánlott… De ezt valahogy megpróbálom megoldani. Elég már!”
„Ezek az emberek ugyanolyan állampolgárok mint mindenki más. Joguk van hozzá hogy felvonuljanak, ha még a kurmánynak nem is tetszik, mert ha arra jók hogy dolgozzanak, mindenféle adót fizessenek amit a hatalom röhögve ellop, akkor igen is vonuljanak, és aki teheti legyen ott.”
„Összemelegedni otthon is lehet!A gyerekek meg mentális sérüléseket szenvednek! De a felnőttek ezzel nem foglalkoznak, mert hát a magamutogatás ugye fontosabb!Eddig is elítélten (párttól függetlenül) és ez után is! Egy keresztény hitű, igaz embernek ez nem fér bele! Az elfogadás igen, de a magamutogatás nem!!”
„Mindenkinek ki kellene menni mert ez már nem csak a prade-ról szól hanem a gyülekezési jog sárba tiprásáról, most ezt tiltják be holnap meg ki tudja melyik közösség felvonulását, tüntetését.”
Frissítés!
Megszólaltak a Pride szervezői: a hvg.hu-nak adott válaszukban kiemelték, hogy nem érte őket váratlanul fideszes képviselők lépése:
„Még tartanak az egyeztetések a jogászokkal, de az elmúlt hetekben belengetett információk alapján számoltunk vele, hogy a gyülekezési törvényt tervezik módosítani”.
Majd kiemelték:
„A frissen benyújtott javaslattal beismerték azt, amitől tartottunk egy ideje, miszerint Magyarországon nincs többé demokrácia. Az LMBTQ-közösség évek óta céltáblája a kormánypártok támadásainak. Ha az LMBTQ-közösség jogaiért folytatott tüntetéseket megpróbálják betiltani, semmi garancia nincs arra, hogy a kormánypártok által ellenségnek, poloskának nevezett csoportok békés tüntetéseit nem tiltják be, hamis gyermekvédelemre hivatkozva”.
Szerző
Friss
- Árfigyelő: Orbán árrés-satyekja elérte, hogy több cucc drágább lett, de kétség kívül nem minden….
- Karácsony: Pride lesz! Még az is lehet, hogy nagyobb, mint valaha…. – Frissítve!
- Szijjártó: a liberális európai vezetők nem mernek Trump szeme elé kerülni
- Tavaszi tél, ez mindent felülír
- Márki-Zay Péter és pártja ‘odalép’ Orbánnak és feljelenti
- Orbán Viktor 12 pontja
- Magyar György: Lázár valóban azt akarja, hogy lépjünk ki az Unióból?
- Itt a tavasz! Új évszak, új horoszkóp
- Dunakeszi ‘bevállalós’ lépése: Szijjártót díszpolgárrá tették
- Amerika ‘hangja’: az USAID-szerződések átvizsgálása befejeződött – Mihez kezd Orbán a kormánybiztos pasasával?