Connect with us

Kultúra

Kedvencünk és a tisztaság

3 of 3Next
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás

Belelépni senki sem szeret

Kertes házban a kert tisztasága is fontos. Még ha naponta sétáltatunk is, szükség lehet egy helyre a kertben, ahol a kutya a dolgát végzi. Erre célszerű egy távolabbi sarkot választani, ahová tegyünk homokot, esetleg egy karót, ha kan kutyáról van szó. Legyünk szigorúak az illemhelyet illetően, ugyanakkor, ha használja, mindenképpen dicsérjük meg (persze csak akkor, ha szemtanúi voltunk az eseménynek)!

A kertben szétszórt piszkokat igyekezzünk mihamarabb összeszedni, hiszen egészségügyi szempontból veszélyes, ha a fűben ürülék marad. A kutyapiszokkal való közvetlen érintkezés asztmát, gyomorbántalmakat, vagy torokgyulladást, kivételes, súlyos esetekben akár vakságot is okozhat. Egyébként a legtöbb kutya igyekszik kivárni a sétáltatás időpontját, és csak akkor ürít. Sétáltatás közben is ügyeljünk arra, hogy mindig legyen nálunk zacskó, vagy speciális kutyapiszok-szedő. Az összeszedett ürüléket lehetőleg arra kijelölt szemetesbe dobjuk. És tényleg szedjük fel, mert – a higiéniai szempontokon túl – ilyen „ajándékba” senki sem szeret belelépni. Mi sem. És sokan – általánosítva – pontosan azért fújnak valamennyi kutyásra, mert nem mindenki hajol le, hogy fölszedje, amit a kedvence ott hagyott.

Ha a kutyus gyermek mellett van, figyelnünk kell, hogy a kicsi rendszeresen kezet mosson, és ne nyúljon a szájába, szemébe, ha a kutyával játszik. Azonban nem szabad ezt túlreagálni sem, hiszen egy alakuló immunrendszer erősödéséhez, ellenálló képességének fokozódásához szükség van egy bizonyos mennyiségű bacilusra is. Egy kutyáról nem kerül át több kosz gyermekünkre, ha megöleli, mintha egy játszótéren hintázik, homokozik, vagy akár a kertben virágot szed.

Őszinte szeretete mindennél többet ér!

Sokan úgy gondolják, hogy az éves kötelező, veszettség elleni védőoltáshoz járó féreghajtó tabletta elegendő az élősködők ellen, de ez nem igaz. Egy gondos gazda két-három havonta ad féreghajtót a kutyájának..

A kutyának és az embernek kevés közös betegsége van, és ha az összes higiéniai és egészségügyi előírást betartjuk, szinte semmi esélye sincs annak, hogy elkapjunk tőle valamit. Az állatorvost rendszeresen, legalább évente fel kell keresni a kötelező és ajánlott oltások miatt.

Egy kutyával együtt élni nem könnyű, hiszen a korábbiakhoz új szabályok társulnak. Nincs olyan nap, amikor legalább háromszor ne kellene kimozdulnunk a lakásból a kedvéért, legyen bármekkora hó, bármilyen hideg vagy zuhogó eső. Cserébe megajándékoz bennünket hűségével, szeretetével, barátságával. Aki kutyás, az tudja, hogy mindez milyen sokat ér!

Szerző

3 of 3Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük