Connect with us

Kerítésen innen

Kormányzati őrült beszéd Gyöngyöspata-ügyben, egyre dagad a mocsok

gyöngyöspata
Megosztás

Mióta Orbán Viktor megfújta a harci kürtöt, hogy jogerős bírói ítélet ide, vagy oda, pénzt, azt egy fillért sem a gyöngyöspatai szegregált romáknak, azóta a teljes kormányzati gépezet igyekszik besegíteni neki.

Ma Muzsa Zoltán államtitkár blamálta magát Gyöngyöspatán

A zavartalan munkavégzés körülményeinek biztosításával meg kell védeni a munkájukat ellátó pedagógusokat

– mondta a köznevelésért felelős államtitkár a gyöngyöspatai szegregációs iskolaügyben, a településen tartott hétfői sajtótájékoztatón.

Maruzsa Zoltán közölte:

a gyöngyöspatai szegregációs iskolaügy és a napokban egy nagykátai iskolában történt tanárbántalmazás is igazolja, hogy az oktatási intézményekben előforduló, pedagógusokkal szembeni erőszakos esetek szaporodása romló tendenciákat mutat.

A két esetnek természetesen semmi köze egymáshoz, de ez nem igazán érdekelte a kormányzati megszólalót, aki így folytatta:

Ennek visszaszorítása érdekében a kormány az érintett és erre igényt tartó oktatási intézményekben iskolarendészet felállítását és biztonsági kamerarendszer kiépítését tervez, a kezdeményezés elsődleges célja nem az elkövetők kriminalizálása és büntetése, hanem a megelőzés.

Mivel a pedagógusbántalmazások zömét 12-14 éves korú fiatalok követik el, fontolóra kell venni a büntethetőség életkori határának leszállítását is

Ezek után Maruzsa Zoltán egy éles kanyarral visszatért a sajtótájékoztató helyszínének témájára:

a gyöngyöspatai szegregációs iskolaperben született jogerős bírósági döntés nem jeleníti meg a szülői felelősséget az iskolai erőszakkal kapcsolatban, miközben az intézményt elmarasztalja.

Szólt arról is, hogy a múlt héten az iskola jelenlegi és korábbi fenntartója közvetlenül kereste meg a perben érintett családokat a természetbeni kártérítésről szóló megegyezés érdekében.

„Ez az ügy messze túlmutat saját jelentőségén: egyszerre van szó a hatvan fiatal kárpótlásáról és arról, hogy a jövőben a társadalmi hasznosság szempontjából hogyan lehet kezelni hasonló helyzeteket”

– fogalmazott.

Végül az államtitkár ledobta a szokásos jogalkotási atombombát

A kormány a szegregációs kártérítési perekre vonatkozó jogi szabályozás felülvizsgálatát tervezi egy méltányosabb, az érintettek mellett a társadalom egészének érdekeit figyelembe vevő szabályozás kialakítása érdekében. Ennek alapelve, hogy a hibás oktatásszervezési gyakorlattal okozott hátrány kompenzációja oktatással történhessen.

Mindez a gyöngyöspatai esetben sem a pénzbeni kifizetés megspórolásáról szól

– folytatta -,

hiszen a természetbeni kártérítést akár a megítéltnél magasabb összegben is támogatná a kormány, ha biztosítva látja a hasznosulását.

Jelezte: Gyöngyöspatán és a hasonló helyzetben lévő településeken a felzárkóztatást jelenleg is erős intézkedéscsomag segíti, a helyi viszonyok figyelembe vételével. Ennek is köszönhetően a tanulói lemorzsolódás az elmúlt három évben a 10 százalék feletti arányról 7,5 százalékra mérséklődött.

Cél a gyöngyöspatai iskolába is minél nagyobb arányban visszacsábítani a nem roma származású helybeli fiatalokat

Szót kapott a tájékoztatón a frissiben kinevezett miniszterelnöki tanácsadó is

Horváth László miniszterelnöki megbízott, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt: a gyöngyöspatai iskolába jelenleg 80 diák jár, közülük 7 nem roma származású. Ugyanakkor a városból minden reggel 86 fiatal indul el a környező települések valamelyikének oktatási intézményébe.

„A többségi lakosság tehát kihátrált a helyi iskola mögül, miután sérült a gyermekek nyugodt tanuláshoz fűződő joga és a szülők alapvető joga is, hogy gyermekeiket biztonságban tudhassák”

Gyöngyöspata jövőképe nem az, hogy a helyi intézményből „minta-cigányiskola” legyen, hanem olyan feltételek megteremtése, amelyek lehetővé teszik, hogy visszatérjen a korábban távozni kényszerülő többség – mondta. Ehhez az iskolából ki kell vezetni az erőszakot – tette hozzá Horváth László. Egyúttal bejelentette: miniszterelnöki megbízottként javaslatot tesz arra, hogy a kormányzat zéró toleranciát érvényesítsen az iskolai erőszakkal, különösen a tanárokat ért atrocitásokkal szemben.

A sajtótájékoztatóra nem hívtál meg az érintett romákat, sőt kezdetben be sem engedték őket, majd két főt mégiscsak beengedtek tárgyalni. A megbeszélés azonban eredménytelenül zárult.

Magyarország kormánya és az állampárt egyre mélyebben gázol a mocsokban amit maga dagaszt.

Szerző

2 hozzászólás

2 Comments

  1. HAJDU ILONA

    2020.02.04 08:28 at 08:28

    ALJAS BITANG KORMÁNY. ITT MÁR SOHA NEM LESZ NORMÁLIS ÉLET, IRÁNY A FASIZMUS

  2. Pingback: Kispadon a magyar ombudsman? - Városi Kurír

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük