Labdarúgó Bajnokok Ligája: Anglia a Spanyol Armada ellen

Szerdán este a labdarúgó Bajnokok Ligájában eldőlt, hogy idén a legjobb négy között két angol-spanyol párharcot rendeznek.

Szerdán este a labdarúgó Bajnokok Ligájában eldőlt, hogy idén a legjobb négy között két angol-spanyol párharcot rendeznek. Miután kedden elbukott a BL két legutolsó győztese, szerdán a Liverpool és a Manchester City is bebiztosította helyét.

Kedden a Villarreal a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el a Bayern München vendégeként a negyeddöntős párharc visszavágóján, így egygólos hazai győzelmét követően elsőként jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A német együttes a várakozásoknak megfelelően nagy fölényben futballozott, de komoly ziccerig nem jutott a szervezetten védekező Villarreallal szemben. A vendégek védelmét végül Robert Lewandowski törte fel egy pontos lövéssel a második félidő elején. A lengyel csatár így már 13 találattal vezeti a góllövőlistát a BL mostani kiírásában.

A Villarreal jószerivel kizárólag a védekezésre összpontosított, amivel a bajorok nem tudtak mit kezdeni, hiába birtokolták közel kétszer annyit a labdát. A hajrában ráadásul a szórványos kontrák egyikéből a nigériai Samuel Chukwueze révén a Villarreal szerezte meg az elődöntőt érő gólt.

A Sárga Tengeralattjáró becenevű gárda 2006 után másodszor szerepelhet a legrangosabb európai kupasorozat legjobb négy együttese között.

Miután a Chelsea hazai pályán 1-3-ra kikapott a Real Madridtól, így Thomas Tuchel együttesére “lehetetlen küldetés” várt Madridban. A hátránnyal érkező angol együttes már negyedóra elteltével megadta az alaphangot a mérkőzésnek azzal, hogy Mason Mount felére csökkentette a hátrányt, így innentől nyílttá vált a párharc.

A második félidő elején aztán Antonio Rüdiger már egyenlített összesítésben, ráadásul Marcos Alonso a londoniak harmadik gólját is megszerezte, csakhogy a videobíró segítségével a találatát nem adták meg, mert előtte a kezére pattant a labda.

A londoniak a 75. percben álltak először továbbjutásra, amikor Timo Werner volt eredményes. Ezt követően Thibaut Courtois bravúros védéssel tartotta meccsben a királyi gárdát, aminek azért lett jelentősége, mert tíz perccel a vége előtt Rodrygo lövésével szépített a Real, amely így hosszabbításra mentette a párharcot.

A ráadásban a francia középcsatár döntötte el az élvezetes és izgalmas párharcot: Karim Benzema a Chelsea elleni négy góljából a harmadikat szerezte fejjel.

Szerdán a Liverpool a kétgólos előny birtokában tartalékosan kezdett

Mohamed Salah, Sadio Mané, Trent Alexander-Arnold, Andrew Robertson és Virgil van Dijk is a kispadon ült.

A Benfica veszélyeztetett először, Everton távoli lövése centikkel kerülte el a Alisson kapuját, vezetést azonban a Liverpool szerzett a 21. percben, Ibrahima Konaté Lisszabon után az Anfielden is betalált a Benficának, egy szöglet után fejjel volt eredményes.

Bő tíz perc múlva egyenlített a Benfica, Gonçalo Ramos gólját lesgyanú miatt visszanézte a videobíró, de végül nem talált szabálytalanságot.

A szünetig nem esett több gól, köszönhetően Grimaldónak, aki nagyot mentett Firmino beadásánál, így a labda nem jutott el Luis Díazig, aki Vlahodimosz kifutása miatt üres kapura lőhetett volna.

A második félidő 10. percében újra megszerezte a vezetést a Liverpool, egy védés után a felszabadítani akaró Vertonghen a 16-osnál álló Diogo Jota elé passzolta a labdát, aki Roberto Firminót hozta helyzetbe, ő pedig az üres kapuba passzolt. Tíz perccel később Firmino duplázott, egy 16-oson belülre ívelt szabadrúgást kapásból lőtt a kapuba.

Nem adta fel a Benfica, a 73. percben a kiugró Roman Jaremcsuk talált be a kivetődő Alisson mellett a kapuba. A játékvezető először les miatt nem adta meg a gólt, amely azonban a videobíró ellenőrzése után mégis érvényesnek bizonyult.

Tíz perccel később hasonló körülmények között az egyenlítés is sikerült a portugál csapatnak: a kiugró Joao Mario passzából Darwin Núñez lőtt a kapuba Alisson mellett, a játékvezető elsőre megint lest ítélt, de a VAR-vizsgálat után ezt a gólt is megadták.

A Bajnokok Ligája hajrájára eldőlt, hogy idén a Real Madrid vagy a Liverpool gyarapíthatja győzelmei számát, illetve először nyerhet BL-t a Manchester City és/vagy a Villarreal.

A fináléban lehet angol vagy spanyol “házidöntő” is Párizsban, persze jó esélye van arra, hogy megismétlődjön a 2018-as Real Madrid-Liverpool döntő. Ugyanakkor a Manchester City zsinórban másodszor játszhatna a trófeáért, míg a Villarreal először szerepelhetne a fináléban.

Az elődöntőben a Manchester City hazai pályán kezd a Real Madrid ellen

Ez nem újdonság Carlo Ancelotti csapatának, hiszen legutóbb Londonban 3-1-re nyertek a címvédő Chelsea ellen, igaz a visszavágón ezt az előny is le tudták adni. A “királyi gárda” szerencséjére van egy Karim Benzemájuk, aki ha pályán van, szinte minden mérkőzést el tud dönteni a madridiak javára.

A Bajnokok Ligájában 2012-ben még csoportmérkőzésen játszott először egymás ellen a Real Madrid és a Manchester City. És láss csodát Karim Benzema mindkét 9 és fél évvel ezelőtti mérkőzésen eredményes volt.
2016-ban az elődöntő első mérkőzésén az Etihad-stadionban nem született gól, majd a madridi visszavágón egy angol öngól döntötte el a párharc sorsát a Real Madrid javára.

2020-ban két körrel korábban, már a legjobb 16 között találkozott a két gárda. A februári első mérkőzésen a Manchester City 2-1-re nyert a Bernabeu-stadionban, majd közbeszólt a pandémia. A visszavágóra csak augusztus 7-én került sor Manchesterben, az angol ezúttal is 2-1-re nyertek.

Az egy mérkőzéses lisszaboni negyeddöntőben azonban az Olympique Lyon 3-1-re legyőzte Pep Guardiola csapatát. Egy-egy után Moussa Dembélé kétszer vette be Ederson Moares kapuját.

A Liverpool és a Villarreal hat évvel ezelőtt az Európa Liga elődöntőjében találkozott egymással. Odahaza Adrián Lopez egyetlen találatával nyert a Villarreal, majd a liverpooli visszavágón Bruno öngólja után Daniel Sturridge és Adam Lallana is bevette a francia Alphonse Areola kapuját (3-0).

Az idén 99 éves Villarreal CF 2006-ban a Rangerst és az Internazionalét is idegenben lőtt több góllal ejtette ki a Bajnokok Ligájából. Az elődöntőben az Arsenal ellen azonban nem tudott gólt szerezni Mauricio Pellegrini csapata, az Ágyúsok Kolo Touré egyetlen találatával jutottak be a fináléba, ahol 2-1-re kikaptak a Barcelonától.

A BL 2009-es negyeddöntőjének első mérkőzésén az El Madrigalban 1-1-es döntetlent játszott a Villarreal és az Arsenal. A visszavágón 3-0-ra nyert Arsene Wenger együttese.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

Liverpool (angol)-Benfica (portugál) 3-3 (1-1)

Gól: Ibrahima Konaté (21.), Roberto Firmino (55., 65.), ill. Gonçalo Ramos (32.), Roman Jaremcsuk (73.), Darwin Núñez (81.)

Továbbjutott: 6-4-es összesítéssel a Liverpool

Atlético Madrid (spanyol)-Manchester City (angol) 0-0

Továbbjutott 1-0-ás összesítéssel a ManCity

Bayern München (német) – Villarreal (spanyol) 1-1 (0-0)

Gól: Lewandowski (52.), illetve Chukwueze (88.)

Továbbjutott: a Villarreal 2-1-es összesítéssel.

Real Madrid (spanyol)-Chelsea (angol) 2-3 (0-1, 1-3, 2-3) – hosszabbítás után
Gól: Rodrygo (80.), Benzema (96.), illetve Mount (15.), Rüdiger (51.), Werner (75.)

Továbbjutott 5-4-es összesítéssel a Real Madrid.