Kerítésen innen

Magyarország-Montenegró 3-1 – Újabb győzelemmel veretlenül csoportelső a válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a második félidőben hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a vendég montenegrói csapatot a vasárnapi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportelsőként végzett és a második kalapból várhatja december 2-án a jövő évi kontinensviadal hamburgi sorsolását.

Nem az az ember vagyok, aki kimegy zuhogó esőben a Stadionba, ettől még ott van a szívem, amikor játszanak

A vendégek ugyan Slobodan Rubezic fejesével a 36. percben vezetést szereztek, azonban a magyar csapatkapitány, Szoboszlai Dominik duplájával a 68. percre fordítottak Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai. A végeredményt Nagy Ádám állította be a hosszabbításban.

Marco Rossi újoncot is avatott, az utolsó pillanatokban becserélte Szuhodovszki Somát.

A telt házas Puskás Arénában aratott sikernek köszönhetően a nemzeti együttes immár 12 találkozó óta nem talált legyőzőre – legutóbb 2000 márciusa és 2001 áprilisa között volt ilyen jó sorozata – és 1976 után zárt ismét veretlenül egy naptári évet.

Mindez képekben…

A magyar válogatott hosszú és rendkívül izgalmas utat tett meg az Eb-selejtezők végére

Bár a megmérettetések elején még mindenki a szerb csapatot hitte a legesélyesebbnek, futballistáink hamar rácáfoltak erre az előrejelzésre.

Az út

A magyar válogatott elsőként Montenegró ellen lépett pályára, ahol vendégcsapatként 0-0-ás döntetlennel zárták a selejtezőt. Ezután felszívták magukat a focistáink, Litvániát 2-0-ra legyőzték, majd jött a nagy meglepetés: az esélyesebbnek hitt szerbek ellen kétszer is 2-1-re nyertünk. Ezután ismét Litvánia következett, ellenük másodjára csak egy 2-2-es döntetlent sikerült kiharcolnia a focistáinknak, de a magyar szurkolók annak is örültek, hogy a válogatott veretlenül menetel előre a selejtezőkön.

Jött a sorsdöntő meccs

A magyar labdarúgó-válogatott egyenes ágon kijutott a jövő évi, németországi Európa-bajnokságra, mivel Bulgária vendégeként 2-2-es döntetlent játszott a zárt kapus szófiai selejtezőmérkőzésen. A szurkolók drámai pillanatoknak lehettek szemtanúi, ugyanis a 97. percben sikerült csak kiegyenlíteniük a magyaroknak: Szoboszlai szabadrúgásából, egy öngólnak köszönhetően szerezték meg focistáink a kijutáshoz szükséges egy pontot Bulgáriában.