Képzeljétek mekkora lett volna a hepaj, ha győzünk! – kommentelték Szijjártó előtte-utána posztját a szófiai meccs kapcsán

Előre elnézést azoktól, akiket kihoz a sodrából és önkívületi állapotba juttat egy döntetlennel végződő focimeccs, de nekem, mint teljesen laikusnak a győzelem jelent győzelmet… bocs. Tudom, persze, hogy ez volt a beugrója a magyar válogatottnak az EB-re, amiről olvastam, hogy harmadszorra esik meg zsinórban, de mégis csak döntetlen volt….

Képzeljétek mekkora lett volna a hepaj, ha győzünk! - kommentelték Szijjártó előtte-utána posztját a szófiai meccs kapcsán

Előre elnézést kérek azoktól, akiket kihoz a sodrából és önkívületi állapotba juttat egy döntetlennel végződő focimeccs, de nekem, mint teljesen laikusnak a győzelem jelent győzelmet… bocs. Tudom, persze, hogy ez volt a beugrója a magyar válogatottnak az EB-re, amiről olvastam, hogy harmadszorra esik meg zsinórban, de mégis csak döntetlen volt….

Szijjártó külügyér a rangadó előtt….

Egy „füstös kocsmának” tűnő helyről osztott meg egy videót:

„Szófiában, közel a stadionhoz…”

Majd miután „drámai végjátékban megszerezte a jövő évi Európa-bajnokságra való kijutáshoz szükséges egy pontot a magyar válogatott Bulgária ellen Szófiában” ugyanonnan:

„Ebben a szófiai vendéglátóipari egységben a mai éjjel soha nem érhet véget… de azért vasárnap délután találkozunk, immáron Budapesten, a teltházas Puskásban (helyszín és időpont nem fog változni „

Deutsch Tamás is érezhetett valamit…

Deutsch kicsit átírta az orbáni mondást:

Orbán nem hagyta,hogy a tények megzavarják….

„Csont nélkül az EB-n. Végre!”

A meccsről….

Nézők nélkül, üresen kongó stadionban kezdődött a mérkőzés, ami a bolgár szövetség példátlan kérésére történt így. Sőt az is mindössze két nappal a találkozó előtt dőlt el, hogy lesz meccs. A bolgár futball romokban hever, nemcsak a pályán (a korábbi hat selejtezőn mindössze két pontot szerzett a csapat), hanem azon kívül is, a szövetség pedig a saját dühös szurkolói elől próbálta elrejteni a válogatottat.

A bújócska csak félig volt eredményes, a bolgár szurkolók tüntetést szerveztek a meccs előtt, a tömeget vízágyúval oszlatták a stadion környékén felsorakozott rohamrendőrök. Az Origó helyszíni tudósítása szerint mintegy háromszáz magyar drukker is csatlakozott a tüntetéshez, akiket a bolgárok megtapsoltak, amikor rákezdtek a „Ria-ria-Hungária!” rigmusra.

A körülményekkel nem foglalkozva, rögtön támadólag lépett fel a magyar válogatott, amely a Dibusz – Botka, Lang, Szalai– Nego, Nagy, Styles, Kerkez – Szoboszlai, Ádám, Csoboth kezdővel állt fel. Ádám Martin nemcsak a góljával vált főszereplővé, hanem a 36. percben bolgár kiállítást is kiharcolt, Antov szabálytalankodott ellene, s neki már volt egy sárgája Szoboszlai lekönyökléséért, megkapta a másodikat is, ami már pirosat ért.

A félidőt emberelőnyben, 1-1-gyel zárta a magyar válogatott Szófiában.

Szünet után Szoboszlai több lövéssel is veszélyeztetett, de a gól sem neki, sem másnak nem jött össze. Bulgária ráadásul a létszámban is kiegyenlített. Az 58. percben a nyújtott lábbal becsúszó Kerkez Milos kapott második sárgával piros lapot, ráadásul meg is sérülhetett az ütközésben.

Magyar mezőnyfölény volt, de a biztonságot jelentő gólt nem sikerült megszerezni, ami megbosszulta magát: a 77. percben Bulgária tizenegyeshez jutott, noha Szalai Attila mellett nagyon el akart esni a hazai támadó, nem avatkozott közbe a VAR. Deszpodov bevágta a büntetőt, Bulgária fordított – 2-1. A hosszabbításban Szoboszlai lábában volt a biztos Eb-kijutást érő egyenlítő gól, de ziccerben a bolgár kapusba rúgta a labdát. Volt még egy töltényünk az utolsó utáni pillanatban: a 97. percben Szoboszlai szöglete után a kapus rosszul jött ki, az egyik bolgár védő, Petkov pedig a saját kapujába fejelte a labdát.

Így lett 2-2, és a magyar válogatott már minden más eredménytől függetlenül biztosan Eb-résztvevő