Magyar focista is játszhat a Bajnokok Ligájában

Magyar szempontból örömteli, hogy a Häckenben a spanyolországi találkozón Csiki Anna is beszállt az utolsó percekre; a magyar válogatott labdarúgó még 2022 végén szenvedett súlyos térdsérülést, ami miatt több mint egy évet kihagyott.

RTL,

A Chelsea mögött csoportmásodikként Csiki Anna  magyar focista csapata, a svéd Häcken is bejutott a legjobb nyolc közé a női labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Lássuk!

D-CSOPORT. A továbbjutását és a csoportelsőségét a Real Madrid elleni sikerrel (2–1) már a múlt héten biztossá tévő Chelsea a záró fordulóban Franciaországban lépett pályára, ahol már a szünetben 2–0-ra vezetett, s végül 4–0-s győzelmet aratott a Paris FC vendégeként. (A londoni együttesben két gólpasszt is kiosztott a korábban a Ferencvárosban futballozó Jelena Csankovics.) Ennek az eredménynek a Chelsea szurkolói mellett Csiki Anna együttesénél, a svéd bajnokság előző kiírásában ezüstérmet szerző Häckennél is örülhettek, amely legyőzte idegenben 1–0-ra a Real Madridot, de a Paris FC veresége miatt akkor is továbbjutott volna, ha nem nyer.

foci

Magyar szempontból örömteli, hogy a Häckenben a spanyolországi találkozón Csiki Anna is beszállt az utolsó percekre; a magyar válogatott labdarúgó még 2022 végén szenvedett súlyos térdsérülést, ami miatt több mint egy évet kihagyott, és most, 441 nap után térhetett vissza a pályára hivatalos mérkőzésen – a tavasszal pedig már a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában lehet a Häcken segítségére.

C-CSOPORT. Az utolsó fordulót megelőzően a kvartettet vezető Paris Saint-Germain továbbjutása ugyanúgy nem volt még biztos, mint a negyedik helyen álló Roma kiesése. Izgalmasan alakultak a hatodik kör mérkőzései, melyek végén a Bayern München otthonában 2–2-es döntetlent elérő PSG, és a Romát otthon vert helyzetből megverő (2–1) Ajax ünnepelhetett továbbjutást. Megjegyzendő, hogy a Bayern kétszer is vezetett a Paris Saint-Germain ellen, és ha nyer, biztosan továbbjutott volna a negyeddöntőbe, ám a franciák egy öngóllal a 88. percben másodszor is egyenlítettek, így kiejtették a müncheni sztár focialakulatot