Úszás: újabb olimpiai kvóta talált gazdára

úszás,

Úszás! Telegdy Ádám egyéni csúccsal nyert 200 méter háton pénteken a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon és ezzel kvalifikálta magát a 2024-es olimpiára.

Kvalifikálva

A 28 éves versenyző 1:55.57 perccel csapott célba, ezzel a 2021-es, tokiói olimpián úszott 1:56.15-ös teljesítményen javított jókorát.
Ennek köszönhetően a japán fővárosban ötödik Telegdy a hazai rangsorban megelőzte Kovács Benedeket, így ebben a számban jelenleg a világbajnok Kós Hubert mellett ő tekinthető olimpiai indulónak. Úszásban azoban még nem zárult le a kvóta szerzés lehetősége.

Edzésritmus

„Az ob első napja óta érzem, hogy fizikailag és mentálisan is nagyon jó formában vagyok, nagyjából ilyen időt képzeltem el előzetesen. Az edzőmmel, Virth Balázzsal sikerült találnunk egy olyan edzésritmust, aminek köszönhetően most vagyok a leggyorsabb egész karrierem során”

– nyilatkozott Telegdy, akinek felesége, Kapás Boglárka 200 méter pillangón úszott szerdán olimpiai szintet. Hozzátette, a háziverseny egészen a júniusi Európa-bajnokság végéig tart, így nem dőlhet hátra.

Na és mi van Milák Kristóffal?

Milák Kristóf egy év szünet után versenyez újra a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon, időeredményei alapján pedig azt lehet megállapítani, hogy hasonló formában lehet, mint legnagyobb ellenfelei. Fő számában, 200 méter pillangón olimpiai, világ- és Európa-bajnokként, világcsúcstartóként szerdán 1:54.90 perces idővel csapott célba. Szakértők szerint Milák első számú kihívója a párizsi olimpián a hazai környezetben szereplő Léon Marchand lehet. A francia klasszis csütörtökön, a Tyr Pro Swim-sorozat San Antonióban rendezett állomásán hét századdal volt ennél lassabb (1:54.97).
A Honvéd 24 esztendős úszója kedden a 100 méter gyorssal tért vissza, itt az olimpiai szinttől (48.34) mindössze négy századdal elmaradva csapott célba 48.38-cal. A már említett amerikai versenyen ugyanezt a számot a hétszeres olimpiai bajnok Caeleb Dressel – aki mögött Milák a tokiói játékok döntőjében 100 méter pillangón második volt – ennél két századdal gyengébb idővel, 48.40-gyel nyerte.
A Duna Arénában zajló ob pénteki zárónapján Milák 100 méter pillangón lesz érdekelt.

Hosszú Katika csalódást okozott, alighanem önmagának is

A két olimpiai bajnok közül elsőként Hosszú volt érdekelt a 200 méter vegyes döntőjében. A 2016-ban Rióban háromszoros aranyérmes klasszis délelőtt a legjobb idővel (2:16.58) zárt az előfutamban, a fináléban azonban csak negyedik lett – a magyar bajnoki összesítésben harmadikként zárt az olimpiai induló Sebestyén Dalma és Kapás Boglárka mögött. A 34 esztendős klasszis 2:15.50 perces idővel ért célba, amely négy másodpercre van az olimpiai szinttől (2:11.47).

„Ez most egy új kezdet, igazából csak néhány hónapot tudtam készülni, itt a végén bizony látszott is, hogy szükségem van még azért némi időre. Továbbra is azért harcolok majd, hogy valamelyik számban sikerüljön teljesítenem az olimpiai szintet”

– nyilatkozta a vegyes zónában Hosszú az úszás egykori nagyasszonya, aki már édesanyaként ugrott medencébe.