Sport
Nemzeti focistáink cirka annyit keresnek, mint az Ausztriában lasztizók – „De nálunk drágább a megélhetés, igy relatív kevesebb az a pénz” – kommentelték….

Minden pénzünket megérdemlik? Ez ügyben erősen megosztott a társadalom és ennek semmi köze az EB-s teljesítményükhöz. Az elmúlt szűk másfél évtizedben sikerült elérni, hogy a régióban lényegében sehol nem keresnek jobban a focisták, mint nálunk. Magyarországon a nettó havi fizetésük 4,5 millió forint körül mozog, ugyanazon a szinten, mint Ausztriában. 2010-hez képest a focistafizetések legalább tízszeresére nőttek.

Nemzetközi összevetés
Az UEFA kimutatása szerint jelenleg
egy magyar csapat átlagosan 8,3 millió eurót költ bérekre, ami közel duplája a csehországi, szerbiai vagy romániai szintnek, de magasabb a hazainál ugyancsak előrébb sorolt lengyel és horvát ligára jellemzőnél is
– írja a focistafizetéseket elemző cikkében a G7. Miután itthon
a kormányzat jelentősen növelte a focisták kedvező adózásának értékhatárát, tavaly pedig a munkáltatót terhelő kifizetést is végleg eltörölte, így a csapatok összes (focistákhoz kapcsolódó) költségének nagyjából 80-85 százaléka a labdarúgók bankszámláján landolhat. Jelenleg ez átlagosan havi nettó 4,2-4,6 millió forint közötti összeget jelenthet.
Ez azt jelenti, hogy nettóban a focisták Magyarországon nagyjából annyit keresnek, mint Ausztriában. Ausztriában a bruttó fizetések sokkal magasabbak, de Magyarországgal ellentétben ott adózni is kell, méghozzá sokat.
…és még veszünk is….
Vélhetően a príma magyarországi focistafizetések is szerepet játszanak abban, hogy a magyar bajnokság nem küldő, hanem inkább fogadó a játékospiacon. Miközben a hasonló méretű országoknál az a jellemző, hogy a helyben kinevelt tehetséges focisták magasabban rangsorolt ligákba szerződnek, ezzel is jelentős bevételhez juttatva a helyi klubokat, Magyarországon ez nem igazán működik. 2010-hez képest a focisták fizetése legalább tízszeresére nőtt, párhuzamosan a klubok bevételeinek ekkora mértékű emelkedésével. Pontosan nehéz megmondani, hogy mekkora a növekedés, mert 2010 előtt a csapatok nem dúskáltak a pénzben, így a játékosok fizetésük nagy részét jellemzően egyéni vállalkozóként vagy vállalkozásként kapták.
Papíron az élvonalbeli klubok bérköltsége harmincszorosára nőtt
-összegzett a hvg.hu.
Friss
- Dr. Zamecsnik: nem üres politikai jelszó, hanem valós jogi forgatókönyv lehet a Tisza Párt „út a börtönbe” programja
- Megvan végre a felelős az MH17-es maláj repülőgép katasztrófájért: a bíróság Oroszországra mutatott
- Ginnel pácolt lazac, pirított királyrák, konfitált kacsa – A Harcosok Klubja VIP-cateringje 8,7 milliót kóstált
- Bruck András: pénz legyen vagy szabadság? – ez itt a kérdés
- A gazdaságpolitika formálódása Magyarországon
- Sztrájkveszély az egészségügyben – A szervezők szerint Takács Péter vállalhatatlan választ adott nekik
- Magyar Péter titka – a magyar választók 44 százaléka hajlandó félretenni saját értékpreferenciáit, ha ez szükséges az Orbán-kormány leváltásához.
- Orbán nőügyei: hihető, hogy a migránsozást Lévai Anikó indította el? – Napi Lendvaiság…
- Tarjányi Péter: 10 perc kell ahhoz, hogy nyugodtan aludj akkor is, ha egyszer tényleg elmegy az áram
- Hogyan egyszerűsítik a mobilfizetések a mindennapi tranzakciókat 2025-ben?