Összesen 654,8 millió forint bevétel folyt be az Egy a Természettel Kft. kasszájába. Ez az a cég, amelyik a vadászati világkiállítást és annak kísérőrendezvényeit szervezte. Csak a kommunikációra és a rendezvény költségeire 14 milliárd forint ment el – foglalta össze a gigarendezvény lényeget számok alapján a HVG.
Ennyi az annyi….
Határidő előtt közzétette a 2021. évi beszámolóját a vadászati világkiállítás szervezéséért és lebonyolításáért felelős állami cég, az Egy a Természettel Kft. A dokumentumokból eddig még nem ismert részleteket lehet megtudni az összesen 17 milliárd forintból megrendezett esemény pénzügyeiről.
Az Mfor cikke szerint
a rendezvényeknek köszönhetően összesen 654,8 millió forint bevétel folyt be.
Ennek kicsivel több mint a harmada,
239 millió az, amit jegybevételeknek köszönhet a cég.
Emellett nagyobb összeg folyt még be
- szponzori bevételekből (171,4 millió)
- bérleti díjakból (99,3 millió) és
- újsághirdetés bevételeiből (52,2 millió forint).
Szabadon választott kötelező "tanulmányi kirándulás" a vadászati kiállításra? - A "biodíszletkedésért 4.000.-/gyerek a "szülői hozzájárulás"?
Van még ott, ahonnan ez jött?
A lap megjegyezte, hogy az értékesítésből származó saját bevételeknél sokkal nagyobb mértékben kapott egyéb bevételt a társaság, egészen pontosan majdnem
17,6 milliárd forintot.
Erre szüksége is volt, hiszen a szervezés-lebonyolítás feladatai nagy költségűek voltak.
- Anyagjellegűként kicsit több mint 15 milliárd forintot költöttek el, melyből a legnagyobb tételt, 14,9 milliárdot az igénybe vett szolgáltatások emésztettek fel. Ennek zöme (14,01 milliárd forint) semmi másra nem ment el, mint a kommunikációra és a rendezvény költségeire.
Így lehet, hogy bejön a vadászati kiállításra beígért „legalább egymillió” látogató - Ingyen belépő mellé dukál az ingyen utazás is!
Átlagban 47 dolgozó
A személyi jellegű ráfordítások közel egymilliárd forintot tettek ki. Az átlagos létszám a cégnél 47 fő volt, viszont a fluktuáció és a munkaerőigény meglehetősen változatosan alakult. Mint a kiegészítő mellékletben írják, a csúcsidőszak ebből a szempontból a június-szeptember volt, majd utána folyamatosan csökkenni kezdett a létszám.
Mindenesetre még így is kimagasló átlagos havi bért kapunk a bérköltség alapján
– jegyzi meg az Mfor.
Minderről Semjén fővadász, amikor a számok még nem voltak nyilvánosak…..
Semjén szerint már csak ezért is fontos a vadászati világkiállítás, ami a természet rendjének a tisztelete, „a normalitás diadala.” Egyúttal azt a megállapítást is tette, hogy
őseink 99,9 százaléka vadászott és ha ők nem lettek volna sikeres vadászok, akkor nem ülnénk itt.
–nyilatkozta 2021. októberében.
https://streamable.com/mv1dv8
Így "világkiállítunk" mi !- Megnyitott a vadászati hogy is hívják...
Kapcsolódó